Odpowiedz 
112 ogólne po restarcie
08-07-2012, 22:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2012 22:05 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
112 ogólne po restarcie
Witam serdecznie .
po dłuższej przerwie nastąpił u mnie restart zbiornika ( 5-07-2012 )

Wyposażenie :
- lampa 4 X18 watt
- 3x18watt 865
- 1x18watt 840
- grzałka 150watt
- filtr kubełkowy AQUAEL UNIMAX 250
- filtr wewn. AQUAEL PATMINI do rozpylania co2
Obsada :
- około 6 neonów innesa
- 10 neonów czerwonych
- 3 kardynałki ( dostaliśmy w spadku a żal uśmiercić )
- 4 kiryski spiżowe
- 3 otoski
- 3 zbrojniki niebieskie
- 6 gupiki ( samce )
- parę krewetek RC

Podłoże :

- bazalt
- ziemia+glina+węgilel drzewny + lignit + K2SO4

Flora :
- kryptokoryna
- sagittaria subulata
- hedyotis salzmannii
- ceratopteris cornuta
- hydrokortylii leucocephala
- hydrocotyle sp. japan
- susswassertang
- limnofilia sessiflora
- hygrophila difformis synema
- limnofiliia pachnąca
- Microsorium
- trawka
- moczarka
- anubis
- pistia
- wgłębka
- mech java moss, phoenix moss i jeszcze jeden ( nazwy nie pamiętam )

Nawożenie :
- co2 podawane z butli

Parametry :
- niestety nie znam bo nie posiadam testów

podmiany wody raz na tydzień 15% - 20%
(Ten post był ostatnio modyf


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2012, 22:46
Post: #2
RE: 112 ogólne po restarcie
Napisz dokładnie jak przygotowałeś podłoże bo będę robił już niedługo ziemiankę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2012, 23:04
Post: #3
RE: 112 ogólne po restarcie
kolego edison jest to mój całkowity experyment Wink czytałem , czytałem , pytałem odpowiedzi oczywiście nie dostałem ale zrobiłem tak : na dno rozsypałem K2SO4 na to rozsypałem sproszkowany węgiel drzewny taki do grila , na to pokruszyłem lignit ( są to warstwy takie że widać szkło na dnie ) , na to wszystko przyszła ziemia prosto z worka zakupiona w leroyu do której dodałem gliny którą posiadam z miejscowej glinianki, gliny dosypałem około 15 % w stosunku do ziemi a to wszystko przykryłem siatką a siatka bazaltem sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie, natomiast kolega czarex ma samą ziemię prosto z worka przykrytą bazaltem i rośnie mu wszystko bardzo ładnie , widziałem na własne oczy i pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-07-2012, 23:18
Post: #4
RE: 112 ogólne po restarcie
Też czytam dużo artykułów o LT ale też mało kto się wypowiada, zbieram informację, dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 02:38
Post: #5
RE: 112 ogólne po restarcie
Teoria siatki nadal pokutuje niestety Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 16:13
Post: #6
RE: 112 ogólne po restarcie
(09-07-2012 02:38 )alarmowiec napisał(a):  Teoria siatki nadal pokutuje niestety Sad

a to niby dlaczego pokutuje ?jedni to chwalą jedni nie , ja na siatce mam od 6 do 9 cm bazaltu więc w czym ona niby pokutować by miała ? Blink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 20:00
Post: #7
RE: 112 ogólne po restarcie
Każdy musi się przekonać na swojej skórze, miałem i już drugi raz nie włożę siatki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 20:59
Post: #8
RE: 112 ogólne po restarcie
Koledzy ale dajcie jakiś przykład na NIE a nie że się przekonać na własnej skórze
Edison a ty się pytasz o ziemie a tu piszesz ze miałeś siatkę ? czegoś nie rozumiem .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 22:37
Post: #9
RE: 112 ogólne po restarcie
Mam ziemię w obecnym akwarium ale nie mieszałem ją z gliną itp., a do siatki to utrudnia sadzenie,wyciąganie -wiem że w takim wypadku odcina się przy podłożu ale w gęsto zarośniętym dnie nożyczek nie włożysz,w nowo urządzonym akwarium masz grubą warstwę podłoża które z czasem osiada i warstwa górna nie jest już tak gruba jak na początku,dodatkowo ryby zrobią swoje aż tu się okazuje że siatkę masz 2 cm nad podłożem .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 23:35
Post: #10
RE: 112 ogólne po restarcie
Dzięki kolego za odpowiedź , lecz rozmawiałem z kimś kto ma , widziałem to i zadałem mu te same pytanie : po co siatka ? odpowiedź jaką dostałem to że po to, że gdy wyrywa rośliny nie podnosi ziemi do lustra wody ponieważ tez ma grubą warstwę bazaltu i gdy chce wyciągnąć roślinę wkłada palce do siatki i tam to urywa , siatka stanowi jakoby ogranicznik który wyczuwasz palcami , ale jak to się mówi nie robi błędów ten co nic nie robi Wink a na marginesie nie chce podważać twej teorii ze zmniejszającą się warstwą podłoża bo nie miałem tego nigdy, ale śmiem powątpiewać w zanik bazaltu , a byłem osobiście u kolegi czarex ( którego pozdrawiam ), który ma dokładnie też ziemie przykrytą bazaltem ( grubo bazaltu ) ma bardzo dużo roślin i wszystko jest ok a ma to już rok
pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 00:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2012 00:37 przez alarmowiec. Powód: Nowe informacje)
Post: #11
RE: 112 ogólne po restarcie
Pokutuje bo była już na ten temat dyskusja na tym forum i nie zamierzałem jej powtarzać . Wystarczyło wpisać w opcji szukaj - podłoże i siatka . Podaję więc link do tego wątku
Dyskusja na temat siatki w LT
Widzę jednak że to nie wystarcza .
W podanym wątku masz wypowiedzi kolegów którzy urządzili naprawdę bardzo dużo zbiorników . Zajmują się profesjonalnie ich obsługą i na tak głupi pomysł nie wpadają .
Chociażby mając siatkę nie ma możliwości rośliny w akwarium przestawić ani nawet troszkę przesunąć bez obcinania jej korzeni . W akwarium kolegi Czarexa nie ma takiej możliwości fizycznie bo to jedna wielka gęstwina (bo mu się taki zbiornik podoba ). Ale na podstawie tego jego jedynego zbiornika który zrobił wmawia i propaguje system który zrodził się z niepotrzebnej obawy mieszania się ziemi i w jego przypadku bazaltu który po latach jest tak samo nawieziony produktami przemiany jak i to co jest pod siatką .
W akwariach w których staramy się stworzyć jakiś nazwijmy to "obraz" często zachodzi taka potrzeba coś tam poprawić z siatką już tego nie zrobisz nie osłabiając rośliny . Cryptokoryny rosną bardzo długo i żeby osiągnąć swoje właściwe rozmiary tworzą bardzo silny system korzeniowy to samo dotyczy Echinodorusów . Po ich obcięciu roślina znowu karłowacieje i to na długo a w przypadku Limnophili aquatica w ogóle nie masz szans w takim systemie utrzymać jej w dobrej formie . Takich przykładów mógłbym mnożyć . W tym przypadku kierowałbym się opinią kolegów bardziej doświadczonych ale to twój wybór .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 17:11
Post: #12
RE: 112 ogólne po restarcie
alarmowiec dzięki za wyczerpującą odpowiedź , a co do kierowania się opiniami , zawsze wysłuchuje je ( czytam ) i wyciągam wnioski , niestety troszkę za późno ale mam siatkę z oczkami 5mm i zobaczę co się będzie działo , mam zamiar mieć ten baniaczek z rok , potem będę miał więcej miejsca i myślę o 250 i wtedy się ustosunkuje do rad .
pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-07-2012, 17:33
Post: #13
RE: 112 ogólne po restarcie
Ok będziesz miał możliwość porównania Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-09-2012, 19:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2012 19:10 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #14
RE: 112 ogólne po restarcie
akwarium po 2 miesiącach od ostatniego zdjęcia trochę zarosło , przeszło już bardzo duże strzyżenie i wygląda tak :    

Podpowiedział by może ktoś jakimi roślinami można by było obsadzić 3 plan w tym akwa ?
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2012, 23:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2012 23:37 przez Gerardos. Powód: Nowe informacje)
Post: #15
RE: 112 ogólne po restarcie
Delikatne zmiany Smile w roślinności
   

Cool pozdrawiam Gerard
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  42l ogólne Amonhell 55 102,950 26-02-2018 10:09
Ostatni post: Amonhell
  [oddzielony] batonexx Akwarium ogólne batonexx 2 8,182 06-08-2016 00:21
Ostatni post: batonexx



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości