Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 73 Głosów - 3.36 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nymphaea lotus
10-06-2012, 20:01
Post: #1
Nymphaea lotus
Nymphaea lotus - Lotos tygrysi (grzybień egipski)

Z czystym sumieniem można powiedzieć, że jest to roślina do dużych akwariów. Bardzo lubią go miłośnicy paletek, bo doskonale czuje się w wyższych temperaturach. Jest łatwy w uprawie i gdy już się zadomowi ciężko utrzymać go w ryzach. Lubi dużo światła, wtedy nie pnie się tak w górę.
W odpowiednich warunkach, lotos jest bardzo dekoracyjny, ale też bardzo inwazyjny.

[Obrazek: lotos03.jpg]

[Obrazek: lotos02.jpg]

[Obrazek: lotos04.jpg]

W odpowiednich warunkach, lotos jest bardzo dekoracyjny, ale też bardzo inwazyjny, przykład poniżej.

[Obrazek: lotos05.jpg]

To akwarium ma 80 cm długości i jak widać lotos całkowicie go zdominował. Gdy go wyrywałem to podniosło mi się całe dno. Żeby tego uniknąć, lepiej sadzić go w pojemnikach ograniczających inwazję systemu korzeniowego.

W akwarium odkrytym można się doczekać dodatkowej niespodzianki w postaci pięknego kwiatu.

[Obrazek: lotos06.jpg]

[Obrazek: lotos07.jpg]

[Obrazek: lotos08.jpg]

Liczę, że ktoś bogatszy w wiedzę na temat flory wodnej uzupełni wątek o przydatne informacje.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-06-2012, 20:44
Post: #2
RE: Nymphaea lotus
Akwarium nie musi być odkrytę żeby móc oglądać kwiat lotosu. W moim przypadku zdejmuję część pokrywy i mogę oglądać kwiat. Jeżeli tego nie zrobię to jarzeniówka spala kwiat.Kwitnie naprawdę pięknie w nocy się rozwija a na dzień zwija się z powrotem. Kwitnie przez dwie noce góra trzy , a potem więdnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości