Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 39 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Sondowanie"
24-05-2012, 11:57
Post: #1
"Sondowanie"
Witam

Widzę że mam tą "niewątpliwą" przyjemność rozpocząć inicjację nowego działu naszego niesamowitego forum Clap .
Czas jakiś temu podczas uroczych rozważań na tematy różne...., padł pomysł aby założyć dział nurkowanie, między innymi dlatego że jest to temat w pewnym sensie pokrewny akwarystyce zarówno morskiej jaki słodkowodnej.
A że nurków, jak i aspirantów na nurków jest na naszym jedynym w swoim rodzaju forum zatrzęsienie, zdecydowaliśmy w "pewnym gronie" że zasadnym jest założenie właśnie takiego działu.
Chciałbym aby osoby zainteresowane nurkowaniem jak i wkładaniem głowy (z maską lub bez), do swego akwarium, przestały się wreszcie męczyć i mogły się ujawnić.
Chodzi przede wszystkim o organizację ewentualnych wspólnych wyjazdów, maksymalne obniżenie kosztów wypożyczania sprzętu (chyba że ktoś ma...), i poszerzanie ogólnych wiadomości z dziedziny nurkowania.

Pozdrawiam i wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.

d
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-05-2012, 12:18
Post: #2
RE: "Sondowanie"
Ok, przyznaję się, nurkuję (P1).

Dosłownie dzisiaj, googlując wszedłem przypadkiem na ciekawą stronę a właściwie bloga
"Babki w Egipcie...". To nie to o czym myślicie, ponieważ to bardzo ciekawa publikacja
"...blog pierwszej wyprawy ichtiologicznej Wrocławskiego Towarzystwa Ichtiologicznego."

Nie skończyłem jeszcze go czytać, ale jestem pod wrażeniem wiadomości z pogranicza
podroży, nurkowania, akwarystyki.

http://babkiwegipcie.blog.onet.pl/1,AR3_...index.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-05-2012, 12:30
Post: #3
RE: "Sondowanie"
No to ja też się ujawnię. Tym bardziej że należę do "pewnego grona".

Nurkuję już baaardzo długo, dorobiłam się w tym czasie wyższego stopnia nurkowego (jakiego to niech pozostanie tajemnicą).

Zachęcam wszystkich do zadawania pytań, postaram się na nie odpowiedzieć na tyle na ile moje doświadczenie i wiedza pozwala.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-05-2012, 12:59
Post: #4
RE: "Sondowanie"
Kolego tom!

Dzięki za adres do świetnego bolga, właśnie zacząłem czytać Thumbup
Uważam też że ten blog to ciekawy temat na osobny wątek, ponieważ nurkowie zwykle zwracają uwagę na duuuuuuże obiekty, czyli rekiny, płaszczki, diugonie, żółwie morskie, mureny (to w skałach) ewentualnie pokolce.... noooo i ławice różnych ryb.... natomiast np. babkowate dla nurkujących właściwie nie istnieją.
To świetny temat aby "przystanąć i wstrzymać oddech" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 12:26
Post: #5
RE: "Sondowanie"
Widzę że akwaryści są bardzo wstydliwi, mimo że na spotkaniu kilka osób było zainteresowanych kursem czy nurkowaniem to aktywność w dziale ogranicza się do znacznie mniejszego grona.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2013, 15:42
Post: #6
RE: "Sondowanie"
Jakby nieco zapomniany wątek - ujawniam się - AOWD, Nitrox.

Właśnie planujemy nurkowo-wypoczynkowy tour wakacyjny szczegóły na stronie http://www.wpawlicki.co.nf/albania . Wyjazd planujemy na początek sierpnia. Po wstępnym podsumowaniu kosztów wyszło mi na 4 osoby około 5000 w tym paliwo. ( Cena nie uwzględnia kosztów nurkowania.) Nurkowanie przewiduję w Kotorze ( niedaleko jest baza nurkowa), Sarande ( polska baza nurkowa , ale wymagane zezwolenie), Ochrid, Varnie ( kilka baz nurkowych).
Wyjazd jest wyjazdem niezorganizowanym więc uczestnictwo, jego zakres i program nie jest obowiązujący i nikogo do niczego nie obliguje, ale im nas będzie więcej, tym weselej.

Podrawiam,
Wojtek
220L, 4x39W T5, CO2,
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości