Odpowiedz 
180 Litrów niby ozdobne :P
01-04-2012, 21:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2012 15:46 przez ssebastiann. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
180 Litrów niby ozdobne :P
Akwarium 180L

Oświetlenie: pokrywa 2x 45W t5

Filter Juwel Bioflow z dwustopniowym systemem filtracji z wbudowaną grzałką z termostatem

Podłoże: ziemia ogrodowa + żwir

Woda:
Ph 7,5
KH 16
GH 16
Nh4 0
No2 0
No3 20
Po 0,8

Fauna:
Gupiki samce - 8 szt
Neon innesa - 18 szt
Prętnik karłowaty - 2 szt
sum szklisty - 2 szt
mieczyk - 2 szt
Ramireza - 2szt
kiryski - 5 szt

Flora:
Cryptocoryny
Nurzaniec
Anubiasy

21.03.2012
[Obrazek: img4253z.jpg]

06.04.2012
[Obrazek: img4416os.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2012, 21:22
Post: #2
RE: 180 Litrów niby ozdobne :P
Fajny mostekSmile Brakuje jeszcze trolla,żeby myto za przepłynięcie pobierałTongue Ale ogólnie jest nieźleSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2012, 21:25
Post: #3
RE: 180 Litrów niby ozdobne :P
Hmmm dużo pracy jeszcze przed Tobą Smile Ale tak jak kolega napisał, nie jest źle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2012, 21:52
Post: #4
RE: 180 Litrów niby ozdobne :P
oj oj
powolutku, nikt nie zaczyna od Amano Smile
zielsko się rozrośnie, coś po drodze dosadzi i będzie wypasik
fajny korzonek
a z czystej ciekawości co to jest toto popielate w lewym tylnym rogu ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2012, 11:02
Post: #5
RE: 180 Litrów niby ozdobne :P
Potencjał jest duży i pracy też jest dużo,ale juz coś tam widać.tylko zgodzę się z przedmówcą że mostek jest tu zbędny Thumbsup

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2012, 18:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2012 18:16 przez ssebastiann.)
Post: #6
RE: 180 Litrów niby ozdobne :P
Mostek komuś innemu się podobał ale już go nie było zanim wstawiłem to zdjęcie. Po drugiej stronie na rogu przy korzeniu też jest ozdóbka która poszła do innego baniaka. Roślin mało, bo z hodowli zielska w akwarium to znam sie najlepiej na glonach Tongue To popielate coś z tyłu po lewej to grzałka Fluwal z lcd która też już wyleciała bo była ze starego baniaka i już nie działa jak trzeba. Ogólnie jeśli chodzi o stosunek jakości do wkładu finansowego to jak dla mnie akwarium to jest na wypasie hehe. Jedyna rzecz którą kupiłem to testy do wody jbl za 270 zł reszta razem z rybami w spadku lub z odzysku Biggrin W Sierpniu mam urlop to znajde czas żeby dokupić roślin i sie porządnie zająć tym szkiełkiem. Gupiki pójdą do gupikarium czyli mojego drugiego baniaka specjalnie dla tych niedocenianych ale lubianych przez kobiety stworzonek !!! W miejsce gupików przyjdzie jeszcze parka ramirez electric blue i może para księżniczek z burundii do tego pewnie łupina od orzecha i para zbrojników niebieskich. Dziekuje za komentarze szczególnie ten o trolu mi sie spodobał Tongue ( swoją drogą w gupikarium bedzie stał ten mosteczek i jeszcze zamek żeby trol miał gdzie sie schować )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2012, 21:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2012 21:17 przez edison. Powód: Nowe informacje)
Post: #7
RE: 180 Litrów niby ozdobne :P
Pozwolę sobie skomentować czy aby na pewno chcesz tak mieszać biotopy, sam mam Azje z Ameryką (są różnice ale nie aż takie drastyczne) ale ta księżniczka chyba nie pasuje do pozostałych które wymieniłeś .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2012, 18:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2012 16:11 przez ssebastiann.)
Post: #8
RE: 180 Litrów niby ozdobne :P
Masz racje edison księżniczki sobie podaruje, swoją drogą przydała by mi sie obsada tylko z malawi bo woda w kranie ma ph bliskie 8 ale jak już są ryby jakie są to nie będę tak mieszał . Reszta pozostała po poprzednim właścicielu oprócz tych co sa teraz w akwarium były jeszcze 3 skalary, 4 bocje wspaniałe, 4 bocje siatkowane i 2 platydorasy. Ryby te oddałem kumplowi. To co zostało żyje w zgodzie i ma podobne wymagania, jedynie gupiki pójdą out. W sumie to też mam teraz pomieszane Indie z Ameryką więc już księżniczek nie bede tu mieszał.
W sumie zostanie mi
- stadko 18 neonków
- ramireza german blue( na razie jedna ale chce kupić 3 szt żeby parka sie dobrała i docelowo zostaną 2 szt ) myślałem żeby jeszcze dorzucić pare ramirez electric blue ale tu nie jestem pewien.
- para prętników
- 4 kiryski ( jednego chce dokupic docelowo byłoby 5 )
- parka mieczyków
- 2 szt sumików szklistych

w sumie 28 małych ryb na 180 litrów

co Ty edison radziłbyś mi dokupić lub zmienić w obsadzie, rady doświadczonych kolegów z forum będą dla mnie cenne.

Poza tym zaczynają mi się pojawiać okrzemki podmieniam wode około 40% 2 razy w tygodniu, pewnie mam za mało roślin ale dopiero w sierpniu zdobede cos nowego ( parametry wody utrzymują się na takim poziomie jak w moim pierwszym poście, akwarium ma dopiero 3 tygodnie )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2012, 21:44
Post: #9
RE: 180 Litrów niby ozdobne :P
Z rybulcami za dużo nie chcę doradzać bo mam niewielkie doświadczenie,sam eksperymentuje z większymi lub mniejszymi sukcesami Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-04-2012, 19:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2012 19:49 przez ssebastiann. Powód: Nowe informacje)
Post: #10
RE: 180 Litrów niby ozdobne :P
Ja dawno temu jak kilogram cukru był po 2590 zł też byłem pozytywnie zakręcony miałem 13 baniaków w mieszkaniu u rodziców, stały nawet na ławie, biurku, parapecie, gdzie sie dało. Udało mi się rozmnożyć i spieniężyć na garbarach i na rzeczypospolitej skalary, pielęgnice zebry, bojowniki były moim największym sukcesem hodowlanym bo ciężko było wtedy wykarmić. Miałem też kilka lat 3 duże piranie razem z kiryśnikiem gigantem sobie żyły w zgodzie ( niestety stara wołowina z rynku łazarskiego im zaszkodziła i padły Sad Najlepszy jednak był mój zbiornik krajowy na zamówienie 200x25x25 długi ale niewysoki podzielony szkłem na środku, w jednej części była część wodna gdzie z powodzeniem rozmnażały sie cierniki i traszki w towarzystwie topików a nawet pijawek i innego robactwa, druga część obsadzona była trawą i tu miałem parke jaszczurek zwinek które złożyły jaja ale niestety nic z nich nie wyszło :/ Po przerwie 7 letniej zaczynam od zera chce zarazić 2-letniego synka tym nałogiem Smile Jak narazie ciężko bo teraz nie ma mnie w Poznaniu ani w Polsce i tu gdzie jestem roślinek jak na lekarstwo i tylko na zamówienie a jak w sklepie zamówiłem zbrojnika niebieskiego to dostawca powiedział że takich ryb nie da rady załatwić !!! Zamówiłem też ramirezke german blue a przyjechały pielęgnice pawiookie i sprzedawca mówi że to też ładne i kolorowe rybki ( szczególnie ładnie wyglądały by moje neonki w ich towarzystwie )

W każdym razie ładuje do akwarium co mam i nie wybrzydzam najgorzej z roślinkami, ale od czerwca do sierpnia będę w poznaniu to się zaopatrze bo w domu na Tysiąclecia zostało jeszcze jedno akwarium z jedną 11 letnią bocją wspaniałą którą może ktoś będzie chciał ode mnie przygarnąć na środowym spotkaniu jak do takiego dojdzie w tym czasie to w tym akwarium sobie przygotuję kolekcję na wyjazd może ktoś mi odda pare roślin z nadwyżki za pare piwek Smile

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na wszystkie dobre rady co by tu jeszcze pozmieniać w tym moim szkiełku. Na pewno tło będzie inne, i więcej roślin, koło filtra mam też duży kamien który zamienię na korzeń ( na razie musi być bo trzyma filter który poprzedni właściciel odkleił.


A dla wszystkich miłośników zamków, mosteczków i troli pare fotek z mojego 80l przyszłego gupikarium, aktualnie zbiornik do kwarantanny i kotnik Devilred

25.01.2012 kolekcja ryb i roślin czekajaca na zasiedlenie 180 litrów:
[Obrazek: img3958az.jpg]

19.02.2012 kombinacje z preperowaniem korzenia i mchem
[Obrazek: img4113oi.jpg]

23.03.2012 180 litrów już jest, piękny samiec skalara pójdzie do kolegii teraz troche mi szkoda tej perełki
[Obrazek: img4332zy.jpg]

09.04.2012 aktualna wylęgarnia
[Obrazek: img4428v.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-04-2012, 22:16
Post: #11
RE: 180 Litrów niby ozdobne :P
A gdzie jest taka pustynia akwarystyczna można wiedzieć . Zastanawia mnie ta miłość do bajkowych zameczków i przemieszczających się mosteczków .To pewnie ukłon w stronę tego przyszłego akwarysty . W końcu jak Rosjanin odwzorował nasze lasy europejskie i wygrał konkurs ADY Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-04-2012, 08:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2012 22:40 przez ssebastiann.)
Post: #12
RE: 180 Litrów niby ozdobne :P
A gdzie jest taka pustynia akwarystyczna można wiedzieć

Alarmowiec, no to już wyjaśniam:

Pustynia jest w miasteczku Durlas między Dublinem a Cork w Irlandii, największe za..... jakie można sobie wyobrazić pod względem akwarystycznym, jest mały sklepik, ale facet który go prowadzi zdziwił się jak mu powiedziałem że jest taka ryba jak zbrojnik niebieski ( pokazałem mu fotke i łacińską nazwe ) ramireze to zamawiał ze zdjęcia na opakowaniu po pokarmie, a i tak przyszły pawiookie, o roślinach to już moge zapomnieć, chyba że sztuczne no i jak bym zamówił butle CO2 to by mnie do remizy strażackiej wysłał. Wszystko co mam w 180 litrach, to to co mi się rozrosło z tego małego baniaczka, a była tam na początku jedna sadzonka kryptokoryny, jedna sadzonka nurzańca i moczarka która mi padła :/. Anubiasy kupiłem razem z 180 litrowym baniakiem. Tą trawkę którą widać na drugim zdjęciu z przodu w 180 l kupiłem w większym sklepie 70 km stąd gdzie mieszkam jako roślinke akwariową, ale dzisiaj dowiedziałem się że jest to rodzaj rośliny błotnej i nie nadaje się ona do akwarium Sad

a zameczków i mosteczków mam dużo więcej ale pozoztałych nie chciałbyś widzieć hehe a wsztstkie dostałem razem z akwariami i zostawiłem żeby odzwierciedlić pobliski klimat Smile
a takie gadżety prawie wszyscy irlandczycy trzymają w baniakach, zwróćcie też uwage na szate roślinną ( są to fotki z kilku najnowszych ogłoszeń sprzedaży) :

zdjęcia skopiowane za zgodą właścicieli

To typowe akwarium patrioty, ja powinienem mieć biało czerwony żwirek oraz wrak tupolewa i orła zamiast zameczków
[Obrazek: fulles.jpg]

To akwarium miłośnika muzyki metalowej ( raczej ballady rockowe po roślinkach wnioskuje )
[Obrazek: czachau.jpg]

To należy do właściciela mini morisa
[Obrazek: minidh.jpg]

To miłośnik słodkowodnej rafy koralowej
[Obrazek: mosteczek.jpg]

To zapewne wielbiciel Rzymskiej architektury
[Obrazek: zameczekp.jpg]

żeby nie było link do strony z aukcjami:
Irlandzkie allegro


Pozdrawiam serdecznie.
Sebastian.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości