Odpowiedz 
Katastrofa
13-03-2012, 23:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2012 23:40 przez Hasan. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Exclamation Katastrofa
Przy wstępnych oględzinach akwarium pozostawionego na czas wyjazdu osobom trzecim zastała mnie przykra niespodzianka. Sad

Mata na której stoi akwa (coś na kształt wykładziny podłogowej-dywanowej) jest cała mokra, po przejechaniu paluchem po obwodzie woda wydziela brzydki jakby zapach stęchlizny. Klejenia pionowe są suche, z pokrywy też nic nie kapało, więc sądzę, że strzeliło coś od spodu.

Jak na razie ewakuowałem obsadę do zbiornika zastępczego.
Co robić żeby nie narobić większej maniany?
Wywalać wszystko po kolei? Zaznaczam, że podłoże jest na ziemi ogrodniczej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2012, 23:50
Post: #2
RE: Katastrofa
Cóż tu można poradzić?? Chyba wycieczkę do Skorpiona po nowy zbiornik. Trzeba by na jakisz czas móc odstawić do kogoś ryby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-03-2012, 23:50
Post: #3
RE: Katastrofa
Trzeba ustalić przyczynę . Jeśli to faktycznie dno to niestety trzeba wylać wodę wybrać dno ( zbierz żwirek z wierzchu ile się da i przepłucz ) i ziemię . Dno musi być suche i czyste . Dalej to albo wklej szybę większa niż pęknięcie ale lepiej na całości od środka ( bo pęknięcie będzie się powiększać raczej ) lub wytnij dno i wklej nowe .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-03-2012, 10:06
Post: #4
RE: Katastrofa
(13-03-2012 23:50 )alarmowiec napisał(a):  Trzeba ustalić przyczynę . Jeśli to faktycznie dno to niestety trzeba wylać wodę wybrać dno ( zbierz żwirek z wierzchu ile się da i przepłucz ) i ziemię . Dno musi być suche i czyste . Dalej to albo wklej szybę większa niż pęknięcie ale lepiej na całości od środka ( bo pęknięcie będzie się powiększać raczej ) lub wytnij dno i wklej nowe .
Nie wiem czy samemu sobie poradzi z tym wklejaniem dnaSad Generalnie nie jest to sprawa łatwa. Miałem kiedyś taki sam przypadek i skończyło się na kupnie nowego zbiornikaSad Tak jak opisałeś, również wkleiłem szybę ale i tak zaczęła pękać. Zwykły szklarz nie chciał się podjąć wycięcia dna i wklejenia nowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2012, 23:24
Post: #5
RE: Katastrofa
Wyjąłem wszystko z akwarium wraz ze żwirkiem i ziemią, umyłem wypłukałem, obejrzałem wszystkie szyby i żadnego pęknięcia Huh

Postawiłem zbiornik na podłodze, na rozłożonym papierze, zalałem i przez dzień nic nie wyciekło, więc nie wiem co jest grane..

Zaznaczam, że górny blat szafki, na którym stał cały czas prawie do wymiany tak spuchł..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2012, 23:29
Post: #6
RE: Katastrofa
Ciekło gdzieś po wężu lub jeśli masz nie wklejoną pokrywę to bardzo często woda skrapla się w nocy na pokrywie i spływa po górnej krawędzi akwarium . Szkoda tylko tej roboty . Pewnie tylna szyba akwarium była mokra i tego nie zauważyłeś .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-03-2012, 12:06
Post: #7
RE: Katastrofa
u mnie była taka sytuacja, gdy matka niemalże zawału dostał widząc, że po podłodze płynie rzeka a w akwa 10 cm mniej...i co się okazało, że źle deszczownia była ustawiona i płynęło po ściance tylnej....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2012, 11:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2012 11:52 przez DUANDR. Powód: Nowe informacje)
Post: #8
RE: Katastrofa
Sytuacja została opanowana, zbiornik zrestartowany i postawiony na nowej nieprzemakalnej podkładce co mi nie będzie mebli niszczyć ch..... Wink
Najprawdopodobniej ktoś musiał maczać paluchy w zbiorniku podczas nieobecności, lub właśnie w jakiś sposób nie zauważyłem jak cieknie po tylnej ściance..

W każdym razie może wyszło na lepsze, zmieniłem aranżację i na dniach postaram się wrzucić jakieś fotki Yes

Pozdrawiam


Na tym forum nie wolno kląć, nawet łagodnie.WinkWink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2012, 13:15
Post: #9
RE: Katastrofa
Jeśli masz pokrywę to radzę uszczelnić całą górną krawędź . Tak naprawdę może nie uniwersalne ale pewne jest wklejenie pokrywy na akwarium .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości