Odpowiedz 
Rybia ospa?
06-03-2012, 17:06
Post: #1
Rybia ospa?
Witam, mam ogromną prośbę o pomoc. Jestem praktycznie zielona jeżeli chodzi o hodowlę rybek. Akwarium (54 l) mam od stycznia, jest to w zasadzie akwarium mojego młodszego brata, który chciał mieć rybki. Oczywiście staram się czytać jak najwięcej...ale teraz nie wiem co robić.
Nasza obsada to:
-10 neonów inessa
-5 gupików
-2 kiryski spiżowe
-2 kiryski pandy
-2 glonojady (nie znam dokładnej nazwy, ryba w "Bajciku" opisana jako glonojad właśnie, wiem tylko tyle że rośnie duża i jak podrośnie musimy je wydać).
Od 2-3 dni jeden z gupików jest osowiały, często po prostu leży na żwirku, widać że jest osłabiony, ogon ma wystrzępiony. Dzisiaj zauważyłam że glonojady są całe w białych kropkach. U gupika też można się kilku dopatrzeć, jak na razie nie są bardzo liczne. Zastanawiam się co to może być, rybia ospa? Bardzo proszę o pomoc, i o konkretne instrukcje co powinnam zrobić. Z góry dziękuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2012, 17:12
Post: #2
RE: Rybia ospa?
Do zoologicznego po lekarstwo na ospę, najlepiej zooleka. Jeśli w zbiorniku nie ma roślin, to temperaturę podkręcamy do 30 stopni i silnie napowietrzamy, zbrojniki obserwować bo mogą nie wytrzymać tej temperatury.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2012, 10:03
Post: #3
RE: Rybia ospa?
Zieleń malachitowa zoolek. Reszta tak jak powyżej napisane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-03-2012, 22:05
Post: #4
RE: Rybia ospa?
Jak tam wyniki leczenia? Ryby już zdrowe?

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości