Odpowiedz 
Malawi 600l
09-02-2011, 15:16
Post: #16
 
Mystik napisał(a):Może kontrolowane przerybienie Wink
Jak odłowisz, to dopiero może się zacząć dziać
Otóż to , może się dziać ... ale pewnie przyszłość i kol. Mcbazo sami nam to pokażą
pozdrowił

SZKŁO POD WPŁYWEM WODY "KURCZY" SIĘ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 15:21
Post: #17
 
Jak odłowię to może być lekki dym,ale tylko wśród Saulosi.Z NO3 zero problemów,mam tetrę EX1200 i ze spokojem sobie radzi,a do tego robi niezlą pralkę w akwa,nie spodziewałem się,że tak się sprawdzi.

[ Dodano: 2011-02-09, 14:33 ]
Mystik a jak daleko masz do malawi?Mogę podzielić się sauloskami jak chcesz Tongue

Malawi 600l 200x50x60
Metriaclima sp. 'zebra chilumba' (Maison Reef)
Pseudotropheus acei
Pseudotropheus saulosi
Labidochromis sp. Hongi Red Top-Kimpuma
Pseudotropheus sp. "Wiliamsi North" Makonde
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 15:33
Post: #18
 
mcbazo napisał(a):Z NO3 zero problemów,mam tetrę EX1200 i ze spokojem sobie radzi,a do tego robi niezlą pralkę w akwa,nie spodziewałem się,że tak się sprawdzi.
Tetra 1200 na 600l wody? Hm. Ale jak to działa to OK. Masz jeszcze dodatkowy filtr wewnętrzny, czy to cała Twoja filtracja?
I jeszcze jedno. NO2 to rozumiem, że załatwia Tobie filtr. Ale NO3, to efekt przerobu tego NO2 i to zwykle jedzą rośliny, których nie masz.
Mierzysz poziom NO3? Jak tak, to jaki masz?
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 15:41
Post: #19
 
NO3 na poziomie 30-40 test kropelkowy JBL,Tetra robi tylko za biologa,mam do tego 2 filtry wewnętrzne Resuna i glowicę Aquaclera,które robią mi za mechaniki,do Resuna mam podpięty koszyk z watą akwarystyczna,a co Aqua mam podpiętą gąbkę.
Mam kępkę crypto i sadzonki mangrowca czerwonego-zarąbisty pochłaniacz NO3.

Malawi 600l 200x50x60
Metriaclima sp. 'zebra chilumba' (Maison Reef)
Pseudotropheus acei
Pseudotropheus saulosi
Labidochromis sp. Hongi Red Top-Kimpuma
Pseudotropheus sp. "Wiliamsi North" Makonde
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 16:01
Post: #20
 
mcbazo napisał(a):NO3 na poziomie 30-40 test kropelkowy JBL,Tetra robi tylko za biologa,mam do tego 2 filtry wewnętrzne Resuna i glowicę Aquaclera,które robią mi za mechaniki,do Resuna mam podpięty koszyk z watą akwarystyczna,a co Aqua mam podpiętą gąbkę.
Mam kępkę crypto i sadzonki mangrowca czerwonego-zarąbisty pochłaniacz NO3.
No OK. To teraz rozumiem.
Dużo też czytałem o tym jak ludzie walczą z NO3, starając się, żeby zszedł do poziomu 10-15. Wkłądają jakieś specjalne wkłady do filtrów, itd.
Nie wiem jaki jest właściwy/nieszkodliwy poziom NO3 w malawi, ale jak to u Ciebie dobrze funkcjonuje to dobrze.
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2011, 16:47
Post: #21
 
To 2 specyfiki chwalone przez moich kolegów mlawistów,używane do redukowania NO3 w biotopowych zbiornikach pozbawionych roślin:

Purigen firmy Seachem

Barracuda RED 200

Malawi 600l 200x50x60
Metriaclima sp. 'zebra chilumba' (Maison Reef)
Pseudotropheus acei
Pseudotropheus saulosi
Labidochromis sp. Hongi Red Top-Kimpuma
Pseudotropheus sp. "Wiliamsi North" Makonde
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości