Odpowiedz 
Malawi 200l
12-02-2012, 23:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2012 14:36 przez Perun. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Malawi 200l
Witajcie
Śledzę forum od jakiegoś czasu anonimowo ale nadszedł czas na ujawnienie się Wink
Troszkę o mnie:
Mam na imię Grzegorz, mieszkam na Wildzie. Swoją przygodę z akwarystyką zacząłem jak jeszcze dinozaury chodziły po naszej planecie (akwa 100l w ramie metalowej klejone na kit) potem dłuuuuga przerwa. Kilka lat temu córka przyniosła w słoiku rybkę upolowaną w bajorku na Łęgach. No i zaczyna się historia od nowa. 10l jakiś filtr na początek. Potem 25l kilka rybek ze sklepu Słoń w Panoramie i w gratisie ospa Sad Oczywiście cała obsada poszła się zajączkować. Ponowna obsada z doskonałego sklepu na Małeckiego (mieszkałem kiedyś tam) Kolejny zakup to akwa 65l no i niestety w chwili słabości znowu zakup we wspomnianym sklepie w Panoramie i znowu zgon całej obsady. Po restarcie znowu zakup rybek na Małeckiego i wszystko ok Wink Kolejna przesiadka na większy zbiornik 112l. Po wizycie u klienta "zakochałem" się w pyszczakach. Dostałem od niego 7 szt Red Redów no i się zaczęło. W zeszłym roku po remoncie "dużego" pokoju nadszedł czas na coś większego. Zaplanowane miejsce na akwa i zakup komody specjalnie pod akawa. Komoda zakupiona przerobiona i wzmocniona no i postawione 200l. Rybki z og. plus pyszczaki zamieszkały w nowym domku. Zakup kubełka i serpentynitu no i dokupienie rybek. Najgorsze jest to, że szybko okazało się iż akwa jest nadal małe. Niestety warunki w bloku są takie jakie są i tylko takie mogę mieć. No i moja największa wada-kupuję rybki oczami nie bacząc na na ich potrzeby Sad Obecnie szukam Fire Fisz - wiem, że to mutanty ale mi się podobają
To może teraz trochę o akwa.
200l profil
oświetlenie standardowe 2x18w w pokrywie
filtracja HW302 + Aquael500 + zakupiony prefiltr 10" jednak czeka na zamontowanie
serpentynit 68 kg.
piasek kwarcowy ok 20kg
parametry wody: kranówa wildecka
mieszkańcy tacy jak na fotce
rośliny: zero
czekam na konstruktywną krytykę
fota mojego akwa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2012, 00:02
Post: #2
RE: Powitać
Całym sercem współczujemy Ci akwarium z pyszczakami Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2012, 00:37
Post: #3
RE: Powitać
Nie martw się sa tutaj też miłosnicy takich zbiorników i na pewno sie odezwią . Ja nie pomogę bo jestem bardziej rośliniarzem jak masło no może tylko mniej ortodoksyjnym Smile . Krecisz się w moich dzielnicach może sie nawet znamy . Zapraszam na nasze spotkania w środy do Malty Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2012, 00:49
Post: #4
RE: Powitać
ma to swój urok - grunt, że spełnia oczekiwania właściciela -
Wolę roślinki Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2012, 01:28
Post: #5
RE: Powitać
Niestety warunki w bloku są takie jakie są i tylko takie mogę mieć....

Nie rozumiem , chodzi o nośność stropu ? czy o wielkość mieszkania ?
Bo jeżeli to 1 to musiałbyś mieszkać w szałsie , żeby nie móc mieć 800-1000 l Smile
Co do akwa ładne ale ja wole jednak 1-2 gatunkowe a nie zupe Tongue

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2012, 12:07
Post: #6
RE: Malawi 200l
Witam
Troszkę wyjaśnień. Na ścianie gdzie mogłem postawić akwa mam tylko 1,10metra wolnej przestrzeni bo potem jest kaloryfer i parapet Sad
Wiem, że troszkę zupa rybna wyszła i może jak młodzież podrośnie to wtedy jakąś selekcję zrobię. Co do wystroju czy mi się podoba? Nie. Akwa ma dopiero 7 miesięcy więc na wiosnę pewnie coś zmienię ale na 100% bez zameczków i garaży Wink Teraz priorytetem jest montaż prefiltra. Zakrywać osprzętu też nie będę bo szkoda i tak małej ilości miejsca. Myślałem o pokazaniu akwa na forum Malawi ale tam są sami ortodoksyjni malawiści i pewnie bym dostał opr. za zupę jaką mam u siebie Wink
Mystik temat zmieniony. Mam nadzieję, że teraz bardziej trafia w zawartość posta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-02-2012, 13:46
Post: #7
RE: Malawi 200l
Wszystko jest na styropianie umieszczone. Co do ortodoksów to wiem, że są i na pewno dostanie mi się za bogactwo gatunków Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2012, 10:46
Post: #8
RE: Malawi 200l
Nowa zupa rybna gratuluje ciekawe jak długo tam przeżyją labeo

"I w akwarium małej rybie
Świat nie kończy się na szybie."

Roman Gorzelski

Aktualne:
43l - Nature - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8335
43l - Nature 2 - http://wtma.pl/showthread.php?tid=8865
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  200l - Malawi harek 4 10,090 02-10-2014 01:58
Ostatni post: slawek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości