Odpowiedz 
50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
11-11-2011, 21:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2011 21:34 przez pits1988.)
Post: #1
50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
Witam, cały czas zastanawiam się, jak urządzić zbiornik 50x30x30, pod względem rozmnożenia jakichś małych kąsaczy nie wiem jeszcze jakich, ale kupiłem po to RO filtr, żeby była miękka woda no i po to aby rozmnażać rybki wymagające miękkiej wody.

Tymczasem, zastanawiam, się jak zrobić, że w tym jednym zbiorniku, rozmnożyły mi się kąsacze, problem w tym, że chciałbym mieć i rośliny, i zarazem ruszt ikrowy, żeby po tarle się "coś"(bo wiadomo wszystko nie przeżyje) z ikry uchowało?

Rzućcie mi jakiś pomysł co by zrobić, żeby ikry nie przenosić do innego zbiornika, tylko, żeby wszystko było w jednym.

Zastanawiałem, się, nad stadkiem, bystrzyków: karlik, neonowy, paracheirodon simulans, zwinnik jarzeniec, neon czarny, neon innesa, lub ewentualnie neon czerwony.


Myślę, nad tymi gatunkami, i nad urządzeniem zbiornika tak, aby po tarle z ikry mogły spokojnie się wykluć larwy.

Rzucajcie Wink
Pozdrawiam Smile

Akwarystyka to głębia wiedzy..Clap

i choroba...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-11-2011, 21:54
Post: #2
RE: 50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
Poćwicz na karpiowatych, bo dużo łatwiejsze-zdobędziesz doświadczenia, które i tak musi być dużo większe przy kąsaczach. Rośliny są raczej przy tarle zbędne lub przy ruszcie mogą sprawiać problem-chyba, że to mech. Tyle mogę podpowiedzieć choć inni pewnie mają inne doświadczenia.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 15:57
Post: #3
RE: 50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
Karpiowate -- jakie? Rzucajcie dalej.

Akwarystyka to głębia wiedzy..Clap

i choroba...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 16:06
Post: #4
RE: 50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
Proporczykowce np. Aphyosemion bivittatum
Karpiowate : Galaxy , Danio erythromicron , danio pręgowany , lamparci
Badisy : Badis badis
Dario np. Dario dario
Pięlęgniczki : Apistogramma agassizii , borellii
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 18:18
Post: #5
RE: 50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
Ruszt ikrowy dla pielęgniczek? Sam jestem ciekaw po co im ruszt. A swoją drogą-dobrze jest zdobywać stopniowo doświadczenie i nie rzucać się na szerokie wody żeby od razu nie zniechęcić się, bo gdyby każdy zaczynał z sukcesami od kąsaczy to chyba by było za łatwe no i cena też była by inna na te ryby.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 19:46
Post: #6
RE: 50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
A co byscie powiedzieli na Pretniki karlowate? parka moglaby byc? jak to wyglada z ich rozmnazaniem? mieliscie moze jakies doswiadczenia z tymi rybkami?

Jednak doszedlem do wniosku, ze malych kasaczy nie chce, jak juz to jakies 2 ryby ale porzadne ktore maja charakter...

Zastanawialem sie nad Ramirezkami, ale problem w tym ze nie wiem, jak z rozmnazaniem... Bo cecha opiekunczosci chyba zanika powoli u kazdego gatunku...

Myslalem na proporczykowcami, z tym ze sa ciezko dostepne no i nie wiem czy dalo by rade cos odchowac.... ?

Akwarystyka to głębia wiedzy..Clap

i choroba...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 21:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2011 21:24 przez piciu-p4.)
Post: #7
RE: 50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
Teraz są u Roberta,a u mnie pływa 1+2 Rivulus rectocaudatus.
U mnie mnożyły się bez problemów, a dorosłej pary nie trzeba odsadzać żeby dochować się potomstwa. Wystarczy dużo mchu.

Albo zainwestuj w parkę Apistogramm, ale dzikusów.
Masz link, ja biorę od niego ryby i wszystko jest ok.
http://www.apisto.pl/fa/viewtopic.php?p=90186#90186

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 21:34
Post: #8
RE: 50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
(12-11-2011 19:46 )pits1988 napisał(a):  Jednak doszedlem do wniosku, ze malych kasaczy nie chce, jak juz to jakies 2 ryby ale porzadne ktore maja charakter...
Kup sobie parę pielęgnic pawiookich
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 21:45
Post: #9
RE: 50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
(12-11-2011 19:46 )pits1988 napisał(a):  jak juz to jakies 2 ryby ale porzadne ktore maja charakter...
A ja zaproponuję archocentrus nigrofasciatus.
Jedna dobrana para. Te ryby charakter niewątpliwie mają. Oj mają.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 21:58
Post: #10
RE: 50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
Tylko co zrobi z przychówkiem skoro nawet hurtownie tego nie chcą kupić? trzeba też nie tylko myśleć o rozmnożeniu ale też o domu dla młodych. Wracając do prętników-ja w zeszłym roku rozmnożyłem kilka razy karlowate odmiana dzika oraz niebieskie i ogólnie wszystko ok, bo łatwo i przyjemnie ale młode wychodziły z wadami i zaniechałem a miałem ryby z kilku źródeł. Z pielęgniczek mi akurat najłatwiej wychodziły kakadu, bo na zwykłym kranie no i z młodymi nie ma problemu jak się zaopatrzysz w jajeczka do hodowli artemii. Natomiast ramirezy czasami chętnie się rozmnażają a czasami nie chcą i tyle no i larwy są drobniejsze i na start musisz im podawać drobniejszy niż artemia pokarm-np. nicienie.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 22:21
Post: #11
RE: 50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
Wychodzi,że najpierw pomyśl co zrobisz z młodymi jak Ci się uda,a dopiero potem wybierz gatunek rybki - jak to Adam napisał na sb "szukaj dziury w rynku" Biggrin

L-206 ,Stiphodon atropurpureus
,Aphyosemion australe, Aphyosemion bitaeniatum , Corydoras panda
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-11-2011, 23:39
Post: #12
RE: 50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
50x30x30 woda z filtra RO, i tutaj sie zaczal dylemat...

Tak sie u Roberta czaje na te proporczykowce, problem w tym, ze mam goly zbiornik, dzis w panoramie kupilem rotale wallichii, takze, narazie zbiornik jest nie zarosniety.

Problem w tym, ze gdybym kupil parke proporczykowca, bal bym sie ze mogloby sie cos zlego stac przy slabo zarosnietym zbiorniku.

Takze musze sie porzadnie namyslec co bedzie.

W kwestii narybku, jesli juz by doszlo do rozmnozenia, mam jeszcze dwa zbiorniki, jeden 8l, i 25l, w 25l mglbym ewentualnie cos odchowac, i oddac do sklepu, jesli opcja by taka sie znalazla, aczkolwiek nie wierze zebym mial nie wiadomo jak duze mioty.

Akwarystyka to głębia wiedzy..Clap

i choroba...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2011, 22:17
Post: #13
RE: 50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
Jeśli proporczykowce to koniecznie dużo mchu.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2011, 22:28
Post: #14
RE: 50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
Problem w tym ze nie mam mchu...

Akwarystyka to głębia wiedzy..Clap

i choroba...
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2011, 22:54
Post: #15
RE: 50x30x30, Woda RO, jakies małe kąsacze do rozmnożenia, czyli ruszt ikrowy.
Jeśli chciałbyś je zostawić w tym baniaku a nie odławiać po tarle to zdecydowanie mech. Widziałeś w jakim baniaku u mnie pływały. Zawsze się coś odchowało.
Jeśli zależy Ci natomiast na tym żeby odchować jak najwięcej to zrób oddzielne akwa tarliskowe i tam odsadź parę, a po tarle przenieś do innego akwa.

Apistogramma norberti; Taeniacara candidi; Apistogramma sp.Nanay/Melgar; Apistogramma gibbiceps; Lamontichthys llanero; Nannostomus mortenthaleri; Nannostomus trifasciatus; Axelrodia riesei; Loricaria simillima; Nannoptopoma sp. Peru; Hypoptoma gulare; Rivulus rectocaudatus; Betta brownorum; Otocinclus affinis; Colisa fasciata; Rasbora hengeli; Carinotetraodon travancoricus; Neolebias unifasciatus; Danio tinwini; Poecilocharax weitzmani; Hyphessobrycon scholzei; Hemigrammus erythrozonus;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości