Odpowiedz 
Trawnik 112l :)
07-01-2012, 17:00
Post: #16
RE: Trawnik 112l :)
Niebawem rośliny same wyskoczą Ci ze zbiornika Smile Super światło, doskonale oddaje barwy, chyba że umiesz czarować aparatem. A co z tytułowym trawnikiem? Przy takim oświetleniu spokojnie możesz mieć trawnik z czego tylko będziesz chciał. Osobiście uważam, że najładniejszy trawnik wychodzi z eleocharisa albo z lilaepopisa. Podajesz CO2? Jakieś nawozy?
Pozdro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2012, 18:15
Post: #17
RE: Trawnik 112l :)
Niekoniecznie taki jaki tylko będzie chciał bo już z małego heńka nie zrobi z powodu bazaltu .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2012, 20:13
Post: #18
RE: Trawnik 112l :)
Moj znajony w krewetkarium ma rowniez bazalt i jakos calkiem niezle maly heniek rosnie, wiec sadze ze i na bazalcie da sie zasadzic henka i go utrzymacSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2012, 22:20
Post: #19
RE: Trawnik 112l :)
Bimberek leci więc i CO2 jest pod dostatkiem. A nawozy K, N, P, Mg plus jakieś tam mikro.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2012, 21:00
Post: #20
RE: Trawnik 112l :)
Mała aktualizacja.
Tylko nadmiernie mi sagittaria subulata się rozrasta
[Obrazek: Akwa%2520031.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2012, 21:10
Post: #21
RE: Trawnik 112l :)
Rozrosło się nieźle Smile
Trochę za wysoko z przodu, a za nisko z tyłu jak dla mnie.
Rośliny się rozrosły to można za jakiś czas pokombinować z przesadzaniem.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-03-2012, 23:12
Post: #22
RE: Trawnik 112l :)
mam bazalt i małego heńka - pomijając fakt, iż całą znaną łacinę sobie przypomniałam jak go sadziłam - to radzi sobie, może bez szału w porównaniu do innych roślin, ale powolutku rozrasta się - tak więc polecam na 1 plan
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-03-2012, 00:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-03-2012 00:00 przez alarmowiec. Powód: Nowe informacje)
Post: #23
RE: Trawnik 112l :)
Bardzo prosta metoda sadzenia małego heńka zresztą jak i marsylea hirsuta czy glosso :

Wybieramy około 1 cm (no może nie cały) podłoża w miejscu posadzenia .
Sadzimy heńka mało starannie byle się trzymał i przysypujemy podłożem tak żeby cały był przykryty (mogą wystawać jedynie pojedyncze listki) . Ważne jest żeby wszystkie kłącza i korzenie były przykryte . Po tej operacji podajemy CO2 (ważne) i pozostałe nawozy (ewentualnie ) i za tydzień najdalej dwa mamy piękny trawnik Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości