Odpowiedz 
Doklejanie szyb w akwa
16-09-2011, 13:51
Post: #1
Doklejanie szyb w akwa
Mam pytanko do ludzi ktorzy bawia sie w klejenie akwariow.
Mam akwa 120x50x50 i chciałbym przedzielic je na pół od 0 do 20 cm wysokości.
Czy wystarczy ze włożę do środka dociętą na wymiar szybkę (49,5x20) i od dołu i po bokach dam silikon akwarystyczny , czy muszę też jakiś klej użyć na krawędziach? Pytanie pod względem szczelności i wytrzymałości
Czy mogę szybę zastąpić spienionym PCV ?

Szybka ta ma oddzielać część lądową od wodnej w akwaterra.

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2011, 14:28
Post: #2
RE: Doklejanie szyb w akwa
Szyby wszędzie gdzie będzie stykał się klej musisz odtłuścić denaturatem (żadne inne tam rozpuszczalniki ) i już tych miejsc nie dotykaj . Nakładasz klej na krawędź stykającą się z dnem i wstawiasz w miejsce gdzie ma być . Szyba musi mieć luzik minimum 1mm na bokach . Boki i szyba w tym miejscu odtłuszczone . Unieruchom szybę żeby stała . Nałóż wałek silikonu w narożniku pionowo tylko z jednej strony ale po obu bokach. Paluchem zamoczonym w ludwiku albo innym mydle wciśnij silikon miedzy szyby . Nadmiar zbierz już mechanicznie ( są takie gumowe zbieraki o różnym kształcie i czekaj do wyschnięcia i to wszystkoSmile Silikon nie klei akrylu ( tzn znacznie słabiej ).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2011, 16:22
Post: #3
RE: Doklejanie szyb w akwa
a jest jakiś specjalny klej do szkła czy od dołu też mogę dać silikon akwarystyczny ?

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2011, 20:31
Post: #4
Re: Doklejanie szyb w akwa
Alarm miał na myśli sylikon. Do klejenia akwa nie urzywa się żadnych innych klei.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2011, 23:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2011 23:11 przez alarmowiec.)
Post: #5
RE: Doklejanie szyb w akwa
No fakt nie pomyślałem że ktoś może próbować kleić szklane akwa innym klejem niż silikon akwarystyczny .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2011, 23:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2011 23:13 przez dolichopterus.)
Post: #6
RE: Doklejanie szyb w akwa
Smoko jeśli chcesz zrobić akwa-terrarium ze zwykłego baniaka.To wpadnij do Swadzimia bo tam tak sobie zrobiłem,i kleiłem silikonem akwarystycznym.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2011, 23:41
Post: #7
RE: Doklejanie szyb w akwa
to w poniedziałek wlecę oblukać Smile

a nie ma ktoś czasem kawałka szyby 20,0 x 48,0 cm grubości 6-8 mm ?

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2011, 00:29
Post: #8
RE: Doklejanie szyb w akwa
Jakbyś w weekend(jestem cały w pracy) wpadł to i szyba się znajdzie Wink.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości