Odpowiedz 
Neritina
01-09-2011, 14:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2011 14:02 przez czarex.)
Post: #1
Neritina
nie ma osobnego działu dla ślimoli - to zakładam wątek tutaj - od 3 dni zauważyłem mnóstwo pojedynczych kropek w krewetkarium - po przegooglowaniu tmatu jestem przekonany, że są to jajeczka neritina - są 2 w akwa!
Czy miał ktoś z Was do czynienia z w/w ślimakami?
bo z tego co poczytałem - nie ma szans na odchowanie potomstwa w słodkiej wodzie... a szkoda

foto:
[Obrazek: dsc00676m.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-09-2011, 18:19
Post: #2
RE: Neritina
Neritiny mam w każdym baniaku : bardzo ciekawe stworzenia szczególnie Neritiny sp.Spiral Horn Snail , dość pożyteczne - z lubością zjadają pył z szyb , na pewno nie tykają glonów nitkowych , z minusów to srają na potęgę , za chwilę oprócz tych kilku jajek będziesz miał w baniaku ich na morgi . Z wyłażeniem z akwarium to zauważyłem , że zależy to od osobnika - jedne grzecznie siedzą w akwarium a drugie robią sobie eskapady koło baniaka ( zawsze wracają do wody ) .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2011, 14:10
Post: #3
RE: Neritina
A ja też miałam korzonek w białych kropkach, zastanawiałam się nawet kiedyś co to jest, a teraz właśnie zostałam uświadomiona. Tak jak u Ivana, nic się nie pojawiło, no ale ja robiłam terapię no-planarią to mogła wybić jajka, bo dorosłe wybiła.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości