Odpowiedz 
"Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
20-06-2011, 10:09
Post: #16
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
(20-06-2011 02:12 )maslo_82 napisał(a):  no to będę musiał się tam wybrać, żeby skonfrontować swoją wiedzę na temat nawożenia roślin, z wiedzą właściciela.
Co do nawożenia roslin to chyba nie najlepszy adres Smile co do ryb to jak sie trafi ale faktycznie w Bajciku zawsze cos ciekawego maja hm nawet Lermi tam coś czasami kupi ( kto czytał jej opinie na temat własciciela to wie co mam na mysli ) Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-06-2011, 16:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2011 18:17 przez maslo_82.)
Post: #17
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
(20-06-2011 10:09 )alarmowiec napisał(a):  
(20-06-2011 02:12 )maslo_82 napisał(a):  no to będę musiał się tam wybrać, żeby skonfrontować swoją wiedzę na temat nawożenia roślin, z wiedzą właściciela.
Co do nawożenia roslin to chyba nie najlepszy adres Smile co do ryb to jak sie trafi ale faktycznie w Bajciku zawsze cos ciekawego maja hm nawet Lermi tam coś czasami kupi ( kto czytał jej opinie na temat własciciela to wie co mam na mysli ) Smile


Zaraz tam jadę, lubię takie dyskusje "pod włos" i czasem komuś dać lekcje, już kilka razy coś takiego zrobiłem, zazwyczaj rozmówcy są bardzo uparci, do momentu kiedy nie wyjmę telefonu i pokażę jak na filmie wyglądają moje zbiorniki Smile

No tak, byłem w Bajciku dzisiaj, i powiem tak, z punktu widzenia osoby która wcześniej nie znała tego sklepu, to warto tam jechać, nawet bardzo.

Zbiorników naliczyłem ok 230!!!

Mają wiele gatunków któych wcześniej nie widziałem, ceny w większości dośc przyzwoite, denatów nie zauważyłem zbyt wiele. W sklepie jest mocno zauważalny, kompletny brak logiki w rozmieszczeniu ryb, jeśli mamy ileś gatunków skalarów, to powinny znajdować się obok siebie, pielęgnice, też wszystkie razem, malawi, razem, tanganika, razem, kąsoczowate razem, żyworodne razem, osobny regał z rybami do nano akwariów, a tu wszystko po rozrzucane, skalary to chyba w pięciu miejscach.

Co do czystości to właściciel popełnia podstawowe błędy, jak większość sprzedawców - brak podłoża w zbiornikach, nie można utrzymać stabilnych warunków fizyko-chemicznych w akwarium w któym nie ma podłoża, najlepiej jeśli to jest zużyty substrat, bo wtedy nie ma żdadnej flory bakteryjnej po za filtrem, a sam filtr to za mało. Filtracja - kolejny błąd, nigdy nie robi siętak, żeby złoże filtracyjne miało dostęp do światła, detrytus to pierwszy stopień do glonów i sinic, tak też jest w Bajtku, filtry porośnięte krasnorostami, sinicami, syf i malaria w tych filtrach.

Roślin, można powiedzieć że brak.

A brak wiedzy szefa może wynikać z certyfikatu, który wisi w pomieszczeniu z akwariami, jeśli ten Pan opiera swoją wiedze na jakimś tam kursie, no to nie dziwota, że opowiada tkie bzdury jak się pisze. Pewnie nagadali mu że azotany i fosforany są bee i inne herezje.

Nie mniej jednak warto odwiedzić sklep, bo wybór ryb mają nie spotykany nigdzie indziej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-04-2012, 19:52
Post: #18
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
Chcę coś dodać na temat bajcika. Jest to całkowicie subiektywne ponieważ ktoś z rodziny tam pracuje. Mam kilka informacji zakulisowych, że tak się wyrażę.
Dostawy są w czwartek i tylko z jednego magazynu. Właściciel przywozi wszystko co tylko dostawca ma w ofercie(dla odmiany mógłby odwiedzić Czechy, ale pewnie jest wierny rabatom).
Sklep nie jest jakoś super rentowny, ale jak sprawdzone mechanizmy działają to lepiej ich nie zmieniać.Czyli oferta zostanie taka jaka jest.
Pracownicy nie są super wynagradzani i wiedzę raczej zdobywają na żywo, dlatego jak ktoś pracuje dłużej to coś tam wie. Mają potrącenia za martwe ryby w akwariach - co raczej popieram.
Trudno znaleźć kogoś nowego do obsługi, nikt kumaty nie jest zainteresowany tymi zarobkami.
Rośliny sami kupują jako wodne to tak je sprzedają. Ufność dostawcy czy lenistwo?
Co do filtrów to nie sądzę że mają takie złe.
A mi podoba się strona w necieSmile

Don't stop
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2012, 20:21
Post: #19
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
Wie ktoś może, czy w Bajciku ceny "stacjonarne" są takie same, jak w sklepie internetowym...?

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-10-2012, 22:10
Post: #20
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
Raczej tak, a nawet jak by zawołali inaczej to po powołaniu się na stronę internetową na pewno obniżą.

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2012, 20:56
Post: #21
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
Moje wrażenia z paru wizyt w Bajciku:
- ciekawy, duży wybór rybek - na średnio zaawansowanym akwaryście robi wrażenie Smile
- ryby ogólnie w dobrym stanie, ładnie wybarwione
- stan akwariów wg mnie bardzo ok (powiedziałabym, że nawet super - w porównaniu z kilkoma innymi sklepami, które odwiedziłam w ostatnim czasie...)
- słaby wybór roślin
- śliczna żako zwraca na siebie uwagę, ale chyba nie gada Smile
- ceny takie same, jak na stronie www

Obsługa:
- pracownica X - rzetelna obsługa, spora wiedza (przynajmniej na pierwszy rzut oka czy ucha)
- pracownica Y - słabiutka wiedza o poszczególnych gatunkach (nawet nie wpadnie na pomysł przeczytania opisu przyklejonego nad akwarium), na boku oferuje klientom ryby ze swojego prywatnego akwarium (!)

Tak czy siak - na pewno będę do Bajcika zaglądać.

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-01-2013, 20:48
Post: #22
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
witam ja jestem innego zdania zbiorniki moze zadbane za to w akwariach mozna znalezc rybki plywajace do gory brzuszkami metna woda w niektorych zbiornikach no i jak wszedzie zdarzaja sie choroby co widac golym okiem po bialych kropkach na ciele .... po za tym u gryzoni chyba tam rzadko sprzataja.... no i jeszcze jedna rzecz ktora przykula moja uwage to woliery na zewnatrz zyczyl bym wlascicielom aby dostali wody w brudnej szklance tak jak te biedne ptaki maja brudne miski fuj (ciekawe czy by im smakowało)....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2013, 19:06
Post: #23
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
Ptakom na pewno to nie przeszkadza, inaczej same by nie dziobały nic z ziemi jakby tak było. Byłem tam dzisiaj i mętnych baniaków nie widziałem, owszem niektóre miały glony na szybach ale biorąc pod uwagę okres świąteczno noworoczny to nic specjalnego. Kilka razy tam kupowałem ryby i nigdy nie miałem z nimi kłopotów.

http://globoos.digart.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2013, 18:44
Post: #24
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
CZESC WSZYSTKIM PO RAZ KOLEJNY ZAWIODLEM SIE NA TYM SKLEPIE A MIANOWICIE NA OBSLUDZE JESLI POMYLILEM IMIONA TO PRZEPRASZAM:
P.KAMILA - SUPER OBSLUGA DUZA WIEDZA
P.ANGELIKA - ZNA SIE NA RZECZY
CHYBA P.BEATA - FATALNIE ZERO WIEDZY NA BOKU PROPONUJE RYBY Z POZA SKLEPU ... NIE ZNA SIE NA ROSLINACH SPRZECIE ORAZ RYBACH....
JEST NIE MILA
I KOLEJNA PANI KTOREJ IMIENIA NIE ZNAM WOGOLE TAM NIE PASUJE...

I NAPEWNO BRAKUJE MI PANI MONIKI KTORA TAM PRACOWALA TO WLASNIE TA PANI POMOGLA MI ZALOZYC OD PODSTAW 240L AKWA DO DZIS CIESZY MNIE WIDOK MOJEGO ZBIORNIKA WSZYSTKO JEST W NIM WPORZADKU NIC MI NIE ZDECHLO I MA SIE SWIETNIE . PANI MONIKA MIALA SPORA WIEDZE I NADAWALA SIE DO TEGO SKLEPU W SAM RAZ...

NIESTETY JA I WSZYSCY MOI KUMPLE REZYGNUJEMY Z ZAKUPOW W TYM SKLEPIE GDYZ NIKT NIE POTRAFI SIE NAMI TAK ZAJAC JAK PANI MONIKA ... Z POWAZANIEM MARIUSZ (GIZMO)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2013, 19:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2013 22:38 przez DUANDR.)
Post: #25
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
Co to ma być? Ocena sklepu, czy ludzi? Brzmi to jak ploty na portalu społecznościowym.
W całym tekście nie przeczytałem niczego o asortymencie. Równie dobrze możesz teraz stwierdzić, że się czepiam i jestem nieżyczliwie nastawiony, ale czy to będzie obiektywna ocena? Nie sądzę.

Byłem niedawno w Bajciku i na obsługę nie narzekam, wszystkie dwie panie były bardzo uprzejme, a wiedzy merytorycznej nie jestem w stanie ocenić, bo wiedziałem czego chcę.
Ale to też jest tylko moje całkowicie subiektywne odczucie.

I uwaga końcowa. Tytaj się nie krzyczy. (duże litery)

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2013, 19:45
Post: #26
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
gizmo Caps Lock ci się zaciął
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2013, 21:06
Post: #27
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
Jeżeli znasz się na rzeczy to nie rób sprawdzianu pracownikom ,Andrzej ma rację; Ocena sklepu, czy ludzi.
Daj spokój Beacie ,pracuje tam krótko , nigdy nie pracowała w takiej branży ,a przecież szef Bajcika zatrudnia pracowników a nie inni.Daj spokój i wyluzuj.Oceniaj sklep a nie pracowników tym bardziej , że niby masz podstawową wiedzę dotyczącą akwarystyki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-04-2013, 21:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2013 21:17 przez maslo_82. Powód: Nowe informacje)
Post: #28
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
Kolega wylał swoją frustrację. Prawda jest taka, że obsługa w Bajciku nie odbiega niczym od średniej w naszym regionie.

Różnica w Bajciku polega na tym, że o ile w reszcie sklepów chociaż własciciel prezentuje jakiś poziom wiedzy, a w bajciku jest tak samo "mądry" jak cała reszta Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-04-2013, 04:35
Post: #29
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
ja za to przytoczę ciekawą historię związaną z tym sklepem.
Na stronie znalazłem odpowiedni filtr (nawet w rozsądnej cenie,ale to akurat nie jest istotne). Zadzwoniłem z zapytaniem czy jest on dostępny na sklepie. Miły pan odpowiedział, że wszystko o co pytam jest na stanie, nawet poszedł sprawdzić na półkę...
Po zajechaniu na miejsce okazało się, że ani filtra ani elementów do akwarium, które akurat potrzebowałem, nie było.
Pojechałem po sprzęt a wróciłem z rybkami i kurzymi nóżkami dla psa.
-Taka ciekawa anegdotka w związku z Bajcikiem.

Sam sklep - jeśli się wie czego chce jest bardzo dobrze zaopatrzony.
Tak jak wspomniał @Masło, w jednym rogu krewetki RC a w zupełnie innym miejscu pomieszczenia Amano. Nie wiem czym się kierowano tak rozpraszając zbiorniki, ale cóż.
Jak napisałem wcześniej jeśli wiesz co chcesz to nie ma problemu.

[Obrazek: c5cc1eac8765bb2e6fde71c424033742.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2014, 01:56
Post: #30
RE: "Bajcik" ul.Wrzosowa 22 - Przeźmierowo
To może i ja wypowiem swoją opinię . Pamiętam bajcik gdy zaczynali ,a w pierwszym pomieszczeniu była wypożyczalnia kaset video Smile Ostatnio bardzo rozbudowali woliery. Hm,jeśli chcecie oceniać jakość ryb ,proponuję wejść do jakiegokolwiek sklepu w poznaniu ,i zobaczyć w jakim stanie tam pływają rybki... większość z Was zapewne złapała by się za głowę. Że nie wspomnę o cenach ,bajcik jest najtańszym sklepem jaki znam jeśli chodzi o rybki,gdzie indziej widywałem przebicie 80% za te same gatunki w zaniedbanym stanie. Jeśli chodzi o wpadki ,cóż 2 razy kupiłem rybki z końcówki dostawy ,tak mizerne że długi czas musiałem kurować je by nabrały kondycji,część i tak padła.Ostatni też cięcko dostać tam kardynałki odmiany dzikiej. Jeśli chodzi o własciciela sklepu ,to facet zajmuje się akwariami ponad 40 lat, wyratował moje akwa zupelnie za ''free'' kiedy miałem kłopoty,a wskazówki i tricki które poznałem procentują tym że do dziś nie notuję ,poza gupikami wiadomo,strat w hodowli. Na stronie mają podany numer ,możecie zadzwonić i pogadać o akwarystyce . Ostatnio trochę dużo kotów tam biega i strasznie psocą ,jeden mnie podrapał ^^ Ale pewnie karmią je padłymi rybkami ,oj kotki lubia Tongue Ogólnie sklep oceniam w skali ,no prawie 9 na 10.

300 l ogólniak towarzyski.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości