Odpowiedz 
Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
15-08-2011, 22:03
Post: #1
Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
Witam,
Jestem "szczęśliwym" posiadaczem 4 modułów oświetleniowych AQUAEL ECONOLINE 11W. Problem polega na tym, że permanentnie się to badziewie przepala. W ciągu około roku miałem już 6 awarii. Cztery pierwsze jeszcze rozumiem bo były to modułu z pierwszej serii z elektroniką zintegrowaną ze świetlówką. Ale w nowych modelach elektronika została wywalona do włącznika i problem miał zniknąć. Okazuje się że nic z tego, padła już druga lampka z nowej serii.
I teraz pytanie: czy ktoś z was ma podobne problemy z tymi modułami? Czy może mam w gniazdku jakiś "dziwny" prąd. Nie ukrywam, że już mnie nudzi ciągłe latanie na pocztę i potem czekanie na kuriera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2011, 22:13
Post: #2
RE: Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
hm ja miałem z pierwszym egzemplarzem zresztą otrzymanym na zlocie jak wiesz i mi wymienili i jest ok choć wcale nie jestem pewien że to juz ta wersja z elektronika w wyłaczniku . drugi mam z aquarel i też jest Ok . Coś pechowy jesteś albo za blisko rozdzielni mieszkasz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2011, 22:17
Post: #3
RE: Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
Niestety wszyscy posiadacze mają podobne problemy i z nowymi i starymi modułami SadBag.I tak naprawdę nie wiadomo dlaczego.Choć zdarzają się takie które świecą długo,mi osobiście wytrzymał już prawie rok,ale to jest ewenement.BlushDown

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-08-2011, 22:20
Post: #4
RE: Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
Sam już nie wiem co może być przyczyną. przez jakiś czas podejrzewałem że to wina podłączenia tych modułów do sterowników czasowych (mechanicznych), ale świetlówki w pokrywie działają bez problemów. Żaden inny sprzęt oświetleniowy ani elektroniczny mi też nie szwankuje. Może warto sprawdzić co mi płynie w gniazdkach, ale nie mam stosownego sprzętu.

Może linia wysokiego napięcia przechodzące przez Komorniki mi lampki pali? Wink Albo transformatorownia w Plewiskach? hehe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2011, 00:36
Post: #5
RE: Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
wszystkie lampki decolight maja układ zapłonowy w oprawie, i stare i nowe, dopiero chyba we wrześniu mają wyść jakieś zupełnie nowe. Problem jest spowodowany normą wodoszczelności, moduły teoretycznie można zatopić, przez to elektronika jest zalana gumą i się przegrzewa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2011, 00:41
Post: #6
RE: Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
Co ty na to Doli bo coś mi się wydaje ze maslo ma jednak rację Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2011, 12:44
Post: #7
RE: Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
(16-08-2011 00:41 )alarmowiec napisał(a):  Co ty na to Doli bo coś mi się wydaje ze maslo ma jednak rację Smile

Tyle że na Zlocie Krewetkomaniaków pytałem Pawła Zarzyńskiego o te moduły i jak pamiętasz odpowiedział, że nowe moduły mają elektronikę przy włączniku. Dlatego ten włącznik jest taki duży.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2011, 17:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-08-2011 13:10 przez Jordan68.)
Post: #8
RE: Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
tutaj można poczytać jak to jest z tymi modułami, troszkę niżej jest informacja z szeregów aquaela o tych modułach.

Od siebie dodam, ze u mnie wydają się padać tylko moduły 9W, a 11W działąją już jakiś czas i problemu nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2011, 18:39
Post: #9
RE: Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
Wszystkie padają (stare i nowe 9W i 11W) .

http://dyskowce.info/index.php?action=re...feredby=10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2011, 18:42
Post: #10
RE: Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
To nie pozostaje mi nic innego jak kupno jeszcze kilku sztuk i wymiana po kilka naraz albo wywalenie tego badziewia na śmietnik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2011, 19:09
Post: #11
RE: Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
A to ciekawe. Dzięki masło_82.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2011, 21:23
Post: #12
RE: Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
Mi parę dni temu zgasł na wieczność 3 miesięczny 11W

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2011, 23:16
Post: #13
RE: Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
Ja osobiście jako pracownik Grupy Aquael więcej w tym temacie się nie wypowiem.Z wiadomych względów.Wink

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-08-2011, 23:22
Post: #14
RE: Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
Spoko Doli. Rozumiemy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-08-2011, 22:03
Post: #15
RE: Problemy z modułami oświetleniowymi AQUAEL ECONOLINE 11W
Mnie również zgasł na zawsze moduł 11W po 3 miesiącach. Czy jest jakaś ciekawa alternatywa konkurencji dla tych produktów?

toxic69
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości