Odpowiedz 
Skała
16-10-2010, 22:21
Post: #1
Skała
Na środowym spotkaniu uzyskałam podpowiedź zeby szpetną pseudo - skałę w moim akwarium obsadzić mchami. Udało się pomysł przewalczyć, ale proszę o pomoc - jak się do tego zabrać? Na siatke? trzeba by chyba dziury wiercić.. i gdzie je wywiercić, jak to ma kształt...nieregularny. Żyłką tez nie bo jeszcze mi się tam coś wplącze, za dużo by jej było. Na serio nie mam pomysłu.
p.s. Nie miałam koncepcji gdzie ten post wstawić, jak to niewłaściwe miejsce to proszę o przeniesienie.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2010, 22:23
Post: #2
 
Ja tam mchy przywiązuję zwykłą nicią i nie jest źle to, że trochę ich będzie to nie problem, bo i tak zarośnie.

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2010, 23:03
Post: #3
 
Tylko właśnie ja mam dużo raczków i kreweci i nie wiem, czy sobie krzywdy nie zrobią taką żyłką odstającą mocno w niektórych miejscach. Wiesz może jak skorupiaki sobie z tym radzą?

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2010, 23:09
Post: #4
 
ja o skorupiakach nic nie wiem Biggrin ale ja mam kilka krewetek redek i nic im się nie dzieje, no w końcu nić jest miękka.

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2010, 23:15
Post: #5
 
Może rzeczywiście na początek po prostu w paru miejscach przewiążę żyłkę i zobaczę co się będzie działo. Dzięki za informację :>

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2010, 01:06
Post: #6
 
Są dwie metody . Miedzy dwie siateczki z tworzywa albo obwiązuje się żyłką w twoim przypadku chyba żyłką będzie najłatwiej . Tylko kup taka podlodówkę najwyżej 0.1mm
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2010, 09:35
Post: #7
 
No dobra, to dzisiaj wkraczam do walki z materią. Twoje mchy okazują się jak znalazł do tego wielkiego dzieła.

[ Dodano: 2010-10-17, 23:20 ]
Jak wyciągnęłam to ustrojstwo i pomyślałam że miałabym to żyłką obwiązać.... to wymysliłam coś innego 8-) Wiertareczka i do przodu Lol
[Obrazek: skala.jpg]
Parę dziurek tu i tam, jakoś poszło. Na razie wygląda jak oplute przez obcego, ale ja wierzę, że się rozrośnie Biggrin

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2010, 11:46
Post: #8
 
Mam nadzieje że to nie jest granit bo wtedy to już faktycznie podziw wielki Smile .
W sumie to z czego to jest ? .
Ten mech rośnie tak ze przy tej metodzie będziesz miała skałę porośniętą krzakami chyba że te dziurki zagęścisz Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-10-2010, 23:51
Post: #9
 
alarmowiec napisał(a):Ten mech rośnie tak ze przy tej metodzie będziesz miała skałę porośniętą krzakami
Mnie wystarczy jak w ogóle urośnie, o kępki pomartwię się później.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-10-2010, 01:33
Post: #10
 
Dawaj żyłkę od dziurki do dziurki i pod nią mchy,zrobisz sieć pajęczą to masz problem z kępkami rozwiązany.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości