Odpowiedz 
Kosiarka - czerwony guz przy płetwie ogonowej
10-05-2011, 09:04
Post: #1
Kosiarka - czerwony guz przy płetwie ogonowej
Tak jak w temacie - zobaczyłem dzisiaj, że kosiarka ma czerwonego guzka przy płetwie ogonowej - jakieś pomysły, cóż to może być?
wyłowienie kosiarek graniczy z cudem...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2011, 20:46
Post: #2
RE: Kosiarka - czerwony guz przy płetwie ogonowej
Jakiekolwiek zdjęcie? Jest białawy? Podskórny, czy głębiej? Sączy się? Widać wokół niego gęściejszy śluz (zmętnienie)? Czy widać wykrzywienie kręgosłupa, czy ryba jest "prosta"?
Kurka przydałoby się chociaż zdjęcie.
Na razie jednak nie ma co się przejmować. Jeśli ryba zacznie się podejrzanie zachowywać (np osłabiona, częściej sięga po powietrze), "wygnie się", albo guz się będzie "babrał", poszerzał, zrobią się inne, można myśleć, że to coś gorszego. Moje tęczanki sieką się ostro i czasami robią im się guzki przekrwienne, ale mijają same tak po 2 - 3 tygodniach. Może to po prostu od jakiegoś urazu...
Przyznam, że na polu takich chorób jestem słaba, bo rzadko mam z nimi do czynienia.
Generalnie nie podaje się leków na takie coś. Jak już to najpierw robi się "biopsję" Przez zastrzyk pobiera się zawartość "guzka". Ale Twoją kosiarkę.... wystarczy poobserwować.
Niektórzy polecają na to od razu FMC, jednak nie wiem czy to dobra decyzja, bo wszystkich ryb nie ma sensu w tym moczyć, a skoro stwora ciężko wyłowić.... i nawet nie wiem jak ten guz wygląda.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2011, 20:51
Post: #3
RE: Kosiarka - czerwony guz przy płetwie ogonowej
haha Smile Lermi - zawsze możesz wlecieć na kawkę w odwiedziny i zobaczyć Smile zawsze zapraszam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Grudka na płetwie loricarii arta14 2 8,584 31-12-2019 16:25
Ostatni post: arta14
  Leczenie przy krewetkach w akwa klepyn 0 4,124 23-10-2012 09:23
Ostatni post: klepyn



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości