Odpowiedz 
Akwaria Lermi bez tytułu :)
10-10-2010, 20:25
Post: #1
Akwaria Lermi bez tytułu :)
No to na pierwszy rzut idzie 450 ogólne, które stoi we firmie w której pracuję. Szef stwierdził rybki są ładne, ja potwierdziłam i jest.

150x60x50 - profilowane - nigdy więcej profil - to nie jest akwarium dla okularników Wink
Zawartość pokrywy: 4x54 T5 (2x arcadia original tropical pro 2x plant pro)
Filtry:
Eheim professionel 2228 - w jednym kubełku efimech, a w dwóch ceramika oryginalna pomieszana z serą. - taki stabilizator biologiczny
Stary dobry Fluval 304 - gąbki, włóknina
Podłoże ASII + kulki nawozowe pod kryptokoryny
CO2 - w trakcie przebudowy (dołożenie dyfuzora przepływowego i elektrozaworu z zaworkiem precyzyjnym).
Dyfuzja będzie dołączona do wylotu Eheima.
Grzałka przepływowa Hydor ETH 200W
Specyfiki wlewane do wody:
Microbacter co tydzień - odświeżenie :mrgreen: flory bakteryjnej
ECA co tydzień
Potas (płyn), Fosfor(płyn), KNO3(proszek) - 3x na tydzień
Mikro - 3x na tydzień
Zapobiegawczo Easy Carbo (wtedy nie robią się malutkie krasne na skałce)
Flora:
III plan
Limnophila aromatica
Bacopa monnieri
Bacopa caroliniana
Hygrophila glabra
Echinodorus barthii
Echinodorus rubin
Vallisneria spiralis
Cryptocoryne aponogetifolia
II plan
Głównie Hygrophila polysperma rosanervis
alternanthera lilacina - w trakcie rozrostu
I plan
mały heniek - wierzę, że urośnie :mrgreen: (też jeszcze nie ma go na zdjęciu)
Na tle są mchy i anubiasy (jeszcze nie mam zdjęcia z anubiasami)
Flora:
Prętnik karłowaty - 2 szt
Apistogramma Viejita - 1 samiec, 3 samiczki
Mieczyk w spadku 2 samce, 2 samiczki
Gupiki w spadku
Zbrojnik w spadku
Neon czerwony i innesa
Zwinnik czerwonousty
Otoski
Krewetki filrtujące
Amano
Red cherry
Orange
Raczki Cambarellus choco
No i moje ulubione platydorasy - 2 sztuki
[Obrazek: moje_akwa016.jpg]
Będzie niedługo aktualizacja.
Pozujący platydoras jak był jeszcze młody i się pokazywał
[Obrazek: platydoras.jpg]

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2010, 20:57
Post: #2
 
Co to są kamienie po prawej. Sama sklejałaś czy kupne?

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2010, 21:05
Post: #3
 
To nie są kamienie, ale sztuczna skała, którą znienawidziłam ostatnio. Próbuję zrobić na nią zamach i zasadzić tam rośliny. Niestety szefowi się skała podoba :/

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2010, 21:08
Post: #4
 
Hehe. no tak to problem jak akwa w firmie Biggrin Ogólnie fajnie ale profil to rzeczywiście zło. ;D Mnie przynajmniej się nie podobają Biggrin

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2010, 21:12
Post: #5
 
Mój roślinniak też jest profil, ale to niestety z przymusu. Stare akwarium pamiętające jeszcze czasy Napoleona Wink Jak będzie restarcik, to szkło będzie opti, oj będzie opti

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-10-2010, 23:42
Post: #6
 
Widzę ze się dość bogaty sponsor trafił Smile . Dobrze dobrze zestaw urządzeń nie byle jaki koleżanka wybierała - to gratuluje . TA skala po prawej to faktycznie porażka no cóż ale kto płaci ten decyduje choć słaba pleć ma tu dużo do powiedzenia Smile . Chyba nam się trafiła dobra akwarystka Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2010, 08:11
Post: #7
 
Generalnie posiadanie tak dużego akwarium zobowiązuje do wydatków.
Chociaż....nie do końca tak dużych jakby się mogło wydawać.
Fakt że jest to biuro zmusił mnie do kupienia wszystkiego na raz i zrobienia od razu na styl "reprezentacyjny". Jednak gdybym czekała na oferty wydania roślin, używanego filtra, kupiła tylko szkło, zrobiła oświetlenie, itp, to by pewnie wyszła połowa ceny, jak nie 1/4.
Popełniłam też na wstępie dużo błędów za które - po prawdzie - trzeba było zapłacić, ale przynajmniej serwis jest darmowy więc i tak nie ma co narzekać Tongue
Jako, że mam tu większą swobodę, to zdecydowałam się na wypróbowanie np. nawozów ADA. Jednak już więcej ich nie kupię, bo żadna rewelacja.
Ja też mam akwarium, co prawda bez porównania, bo 100l, ale sobie zbierałam systematycznie co potrzebuję (filtr przeleżał 3 miesiące do założenia). Za to satysfakcja z posiadania akwarium jest bezcenna. Za resztę można zapłacić kartą mastercard Wink
Dobra akwarystka...ja bynajmniej odnoszę wrażenie, że im więcej czytam tym mniej wiem. Widzę, że są tacy, od których mogłabym się wieeele nauczyć.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-10-2010, 19:47
Post: #8
 
Może jakby to obrosło Biggrin

Pozdrawiam
Michał . Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2010, 16:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2012 23:05 przez alarmowiec.)
Post: #9
 
Najpierw to musi obrosnąć tło, które zostało zjedzone przez krewetki :?
Syfku wcale nie ma, bo tło jest hermetycznie zespojone z szybą. Zanim został wsypany żwir przykleiłam je do szyb na dole i z boków. Mnie się to rozwiązanie nawet podoba, bo można bez problemu przyczepiać mchy do styropianu. Nawet anubiasa ostatnio udało mi się w nie wcisnąć. Są na nim też korzenie zamocowane opaskami zaciskowymi do kabli. Miejsca zupełnie mi nie szkoda, bo ma grubość 3cm.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2010, 19:02
Post: #10
 
Lermi napisał(a):Syfku wcale nie ma, bo tło jest hermetycznie zespojone z szybą. Zanim został wsypany żwir przykleiłam je do szyb na dole i z boków.............. Są na nim też korzenie zamocowane opaskami zaciskowymi do kabli....

Ta kobitka ciągle mnie zaskakuje . Przepraszam kim jesteś z zawodu bo na spotkaniu nie pytałem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-10-2010, 20:27
Post: #11
 
To wszystko zależy Lol Aktualnie zajmuję się fakturami, danymi o płatnościach, taka praca biurowa w firmie. Z wykształcenia jestem mgr. dziennikarstwa i komunikacji społecznej. A moim numerem jeden w zainteresowaniach jest aktualnie ichtiopatologia.

[ Dodano: 2010-10-17, 23:14 ]
I na życzenie zdjęcie raczusia
[Obrazek: raczus.jpg]
Aktualnie akwarium:
[Obrazek: akwa_17_10059.jpg]

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2011, 16:37
Post: #12
 
Zauważyłam że sporo osób ma obsesję na punkcie akwarium opti. Ja wiem że to szkło jest bardziej przezroczyste, ale w akwarium gdzie jest sporo zielonych roślin zielonkawa szyba chyba nie razi. Ponieważ wyraziłaś ogromnie zainteresowanie posiadaniem akwarium opti powiedz co tak bardzo Cię do niego przyciąga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2011, 17:49
Post: #13
 
Asia napisał(a):Ponieważ wyraziłaś ogromnie zainteresowanie posiadaniem akwarium opti powiedz co tak bardzo Cię do niego przyciąga.

Świecące krawędzie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-01-2011, 18:03
Post: #14
 
Świecące czyli wypolerowane na gładko?

To samo można mieć przy zwykłym szkle tylko musi zostać wyszlifowane na maszynie a nie przejechane papierem ściernym (zresztą tak samo jak opti).
We wtorek zrobię zdjęcie zwykłego szkła wyszlifowanego na błysk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2011, 01:36
Post: #15
 
Tylko że Opti swieci białym swiatlem a nie zielonym jak zwykle szklo . Chetnie zobacze te zdjecia ale troche zbiorników z róznego szkla już widzialem i wiem jaka jest roznica Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roślinniak Lermi Lermi 7 15,535 03-05-2011 18:27
Ostatni post: Lermi



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości