Odpowiedz 
[112L] Elkarium :p
25-04-2011, 17:57
Post: #1
[112L] Elkarium :p
Witam.

Tak jak to obiecałem w wątku z 250, przedstawiam kolejny mój zbiorniczek, w sumie to pierwsze moje akwarium, które mam od 5 lat i przeszło już masę zmian, by w końcu osiągnąć chyba maksymalny level - przynajmniej póki co Smile

Trochę mokrych danych:
Litraż: 112l (80x30x40) profil
Podłoże: żwir
Woda: Kranovita grunwaldzka Wink
Ph i inne parametry: nigdy nie badane Biggrin
Temperatura: 25 - 26 stopni
Filtracja: Aquael Unimax 150
Oświetlenie:2 x 18W Philips 865 + pokrywa wyklejona folią aluminiową jako odbłyśnik

Flora:
Heteranthera zoosterifolia
Moczarka kanadyjska
Duży Heniek
Sagittaria subulata
Aponogeton crispus
Microsorium Pteropus oraz Windelov
Lotos tygrysi (czerwony, zielony i Rubra)
Echinodorus tenellus
Anubias Nana oraz Barteri
Hygrophilia polysperma zwykła oraz odmiana 'Rosanervig'
Cryptocoryna Wendtii Green oraz Brown
Cryptocoryna Affinis
Sagittaria platyphylla

Fauna:
13 Hypancistrus sp. L66
2 Hypancistrus sp. L46
1 para Apistogramma sp. Nanay
około 20 kirysków pigmejków
około 10 Microrasbor galaxy
Red cherry - dużo Tongue

Fotki jak narazie tylko elek oraz pielęgniczek wrzucam, na całe akwarium przyjdzie poczekać gdyż pozbyłem się 2 lotosów które zajmowały 2/3 zbiornika i bez nich trochę pusto, jak młode odbiją to wrzucę całość.
L46 są tak skryte, że ciężko im dobrą fotkę zrobić, no cóż starałem się jak mogłe - oto efekty:

[Obrazek: img6665j.jpg]
[Obrazek: img6675s.jpg]

L66

[Obrazek: img6369z.jpg]
[Obrazek: img6353u.jpg]

Oba gatunki razem

[Obrazek: img6659ta.jpg]

No i moje Nanaye Biggrin

Gdzie jest mistrz drugiego planu?? Tongue a drugi ze "smoczkiem" pocina

[Obrazek: img6339y.jpg]
[Obrazek: img6343q.jpg]

Pozdrawiam

112 l - Hypancistrus zebra L46, Hypancistrus sp. L66, Corydoras pygmaeus, Microrasbora galaxy,2 x Apistogramma sp. Nanay , Redki
250 l - 8 x skalary, 4 x Microgeophagus ramirezi, 3 x Microgeophagus altispinosa, 2 x Apistogramma sp. Nanay, 3 x Otocinclus affinis
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-04-2011, 18:54
Post: #2
RE: [112L] Elkarium :p
L46 - nic dodać nic ująć po prostu przepiękne rybska , gdzieś ty je dorwał w przeciągu 2 lat chyba z 3 razy na allegro je widziałem ?? Ten "smoczek" u tej Apistogrammy to nie przypadkiem Galaxy bo trochę jej żal . Czekamy na fotki całego baniaka Thumbsup.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-04-2011, 20:55
Post: #3
RE: [112L] Elkarium :p
Piękne masz te L'ki, widać że ich cena z niczego się nie bierze Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-04-2011, 22:06
Post: #4
RE: [112L] Elkarium :p
baniak fajny, rybki sperer, tylko zal kreweci... Tongue

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-04-2011, 22:51
Post: #5
RE: [112L] Elkarium :p
Trzeba przyznać, że wśród zbrojników L46 mają tą samą klasę co Altumy wśród skalarów - król jest jeden ;P tylko strasznie skryte są, żeby te zdjęcia marnej jakości zrobić musiałem jeden korzeń całkiem wywalić, a i tak efekt jest jaki jest. Fotki całości będą w niedługim czasie.
(25-04-2011 18:54 )SzymonPieta97 napisał(a):  L46 - nic dodać nic ująć po prostu przepiękne rybska , gdzieś ty je dorwał w przeciągu 2 lat chyba z 3 razy na allegro je widziałem ?? Ten "smoczek" u tej Apistogrammy to nie przypadkiem Galaxy bo trochę jej żal . Czekamy na fotki całego baniaka Thumbsup.
Trzeba wiedzieć co i gdzie wyrywać Tongue

Co do smoczka to jest to redka, system jest taki - karmię krewetki, one się mnożą jak głupie i karmą się nimi min. Nanaye Smile trzeba widzieć jak się czają żeby z mchu jakąś młodą krewetę wyrwać, atak jest błyskawiczny - zupełnie jak szczupak Smile choć z 7 młodych galax została mi obecnie 1, więc pewnie resztą też się zaopiekowały, ale co tam, grunt że wszystko żyje i ma się dobrze, a warunki życia mają bardzo zbliżone do naturalnych - przynajmniej jeśli chodzi o zdobywanie pokarmu.

112 l - Hypancistrus zebra L46, Hypancistrus sp. L66, Corydoras pygmaeus, Microrasbora galaxy,2 x Apistogramma sp. Nanay , Redki
250 l - 8 x skalary, 4 x Microgeophagus ramirezi, 3 x Microgeophagus altispinosa, 2 x Apistogramma sp. Nanay, 3 x Otocinclus affinis
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2011, 08:17
Post: #6
RE: [112L] Elkarium :p
Nie kusiło cię rozmnażanie zbrojników , bo na takich L46 to niezły biznes można rozkręcić Rolleyes , a ten smoczek po dokładniejszych oględzinach to niestety jak pisałeś mała Galaxy , patrz na ten ogon i małe kropeczki które na nim widać .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2011, 10:32
Post: #7
RE: [112L] Elkarium :p
To jest na 100% redka Smile tylko widzisz ją od spodu, te kropeczki to jej odnóża, dobrze się przyjrzałem jak robiłem fotki Smile takich dużych galax to nie miałem jeszcze wtedy. Jak zbrojki podrosną to spróbuję rozmnożyć, najprędzej uda się z L66 bo są największe, na L46 przyjdzie poczekać jeszcze trochę czasu. O ile jest to w ogóle para Smile

112 l - Hypancistrus zebra L46, Hypancistrus sp. L66, Corydoras pygmaeus, Microrasbora galaxy,2 x Apistogramma sp. Nanay , Redki
250 l - 8 x skalary, 4 x Microgeophagus ramirezi, 3 x Microgeophagus altispinosa, 2 x Apistogramma sp. Nanay, 3 x Otocinclus affinis
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości