Odpowiedz 
[126 L] Malawi
19-04-2011, 15:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2011 15:20 przez Reez.)
Post: #1
[126 L] Malawi
Witam Smile

Jestem nowym użytkownikiem, na forum zaproszony zostałem przez pewnego młodzieńca, którego pozdrawiam Smile w sklepie zoologicznym Modliszka na osiedlu Lecha.

Mam do zaprezentowania swój niestety niezbyt wielki zbiornik jak na ten biotop, no ale jestem studentem więc nie mam zbyt dużych funduszy na swoje hobby.

Zbiornik istnieje od końca października ale do tej pory przechodzil wiele rewolucji przez co ryby niestety zostały trochę zestresowane.

Przechodząc do spraw technicznych baniaka:

Litraż - 126L 80x35x45 cm

Oświetlenie - standardowe od pokrywy 2 x 18 W

Grzanie - ok 27-28 stopni stale utrzymywane

Filta - niestety wewnętrzny Aqua Szut N1000 Bio (kubełek padł) filtoranie 1000L/h gąbki + ceramika

Podłoże - piasek kwarcowy granulacja 3mm

Wystrój - wapień surowy ok. 25 kg + tło strukturalne + microsorium i dwa anubiasy planuję jeszcze dodać kryptokoryne ( może ktos ma niepotrzebną Biggrin )

Parametry wody na moją i ryb niekorzyśc niestety nieznane. Brak gotówki na testy... : (

Mieszkańcy - nie jestem z tych którzy uważają, że powinno sie mieć conajmniej 100 długości akwa a w tym całe 4 ryby ;P dłatego:

Yellow 1+2
Red Red 1+2
Socolofi 1+1
Maingano 1+1
Honga 1

Ryby nie mają problemów z terytorium ani z rozłożeniem agresji. Generalnie jest spokój, ryby się rozmnażają (przedszkole yellow i redkow mam)

Oto kilka zdjątek (robione telefonem niestety)

[Obrazek: 20648300.th.jpg]

[Obrazek: 78779456.jpg]

[Obrazek: 55174801.jpg]

[URL=http://img197.imageshack.us/i/23434019.jpg/][Obrazek: 23434019.jpg]

No i generalnei to chyba tyle jak na razie. Pozdrawiam i czekam na krytyke i komentarze Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 15:22
Post: #2
RE: [126 L] Malawi
(19-04-2011 15:13 )Reez napisał(a):  Witam Smile
Jestem nowym użytkownikiem, na forum zaproszony zostałem przez pewnego młodzieńca, którego pozdrawiam Smile w sklepie zoologicznym Modliszka na osiedlu Lecha.

Czyżby tu chodziło o mnie? Biggrin
Akwa ciekawe choć jak dla mnie przydałoby się jeszcze trochę roślinności ;]

PS. Poprawiłem zdjęcie.

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 15:29
Post: #3
RE: [126 L] Malawi
Jeśli byłes na rolkach to tak o Ciebie Smile)

Co do roślinności to wiem. Planuje wrzucić na lewy róg kryptokoryne żeby się rozrosła nad całym akwa ; >
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 15:40
Post: #4
RE: [126 L] Malawi
Co ile i jak duże robisz podmianki? Ryby nie są płochliwe? Miałem ryby z tego biotopu w akwa o podobnym litrażu i patrząc z perspektywy czasu moim zdaniem te ryby, nawet jak jest ich niewiele potrzebują sporo miejsca. Poza tym mają na prawdę dużą przemianę materii i kubeł musi być. Pomimo, iż kocham te ryby, musiałem z nich zrezygnować właśnie ze względu braku miejsca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 15:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2011 15:44 przez Reez.)
Post: #5
RE: [126 L] Malawi
No tak planowalem to na dniach raczej wsadzic Smile

Akwa 25L - były to pierwsze tarła tych samic. Mama yellow dała 6 małych a Pani red red z kolei dała 11 sztuk Smile Yellowy mają niecałe 3 tygodnie już a redki ok tygodnia Smile

Wszystkie jakie zostały wypuszczone na świat żyją do dziś dzień.

Co do kolejnego postu.

Jak pisałem wyżej właśnie ryby są płochliwe ale to raczej tylko i wyłącznie moja wina, ponieważ codziennie praktycznie walczylem z kubłem bo chwile działał później przestawał i tak w kółko no i troche to robiło zamęt w zbiorniku.

Co do podmian to jakies 15-20% co niecałe 2 tygodnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 15:47
Post: #6
RE: [126 L] Malawi
(19-04-2011 15:41 )Reez napisał(a):  Jak pisałem wyżej właśnie ryby są płochliwe ale to raczej tylko i wyłącznie moja wina, ponieważ codziennie praktycznie walczylem z kubłem bo chwile działał później przestawał i tak w kółko no i troche to robiło zamęt w zbiorniku.

Co do podmian to jakies 15-20% co niecałe 2 tygodnie.

Ryby nie są płochliwe przez to, że kiedyś walczyłeś z kubełkiem tylko dlatego, że w baniaku jest za wysoki poziom no3 a przez to spada ph, nie mają czasem nadpalonych płetw? Podmianki rób częściej moim zdaniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 15:53
Post: #7
RE: [126 L] Malawi
No co do parametrów wody to właśnie domyślalem się, że cos jest z nimi nie tak. Co do płetw to nie zauważyłem różnic.

Ok podmiany będą częsciej się odbywały. Dziekuję za radę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 16:06
Post: #8
RE: [126 L] Malawi
Nie ma sprawy Smile co do testów jak nie ma kasy, to nieraz warto zainwestować w takie 5 w jednym. Są na maksa niedokładne ale dają chociaż jakieś wyobrażenie o tym co dzieje się w wodzie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 16:13
Post: #9
RE: [126 L] Malawi
Zobacze zobacze Smile

Człowiek czasami ledwo na obiad sobie może pozwolić jak z domu czegoś nie przywiozę ale może pare groszy sie znajdzie : ))
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 16:24
Post: #10
RE: [126 L] Malawi
W sumie wydać trzeba za nie 30zł to praktycznie tyle samo co za test ph i no3 więc zmieniam zdanie Biggrin

A co do sianka na obiad, przez tydzień bądź abstynentem a nie studentem i już kasa będzie nawet na testy Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 16:26
Post: #11
RE: [126 L] Malawi
Hehe robie co moge ale ciężko jest Smile Do tego na weekendy wracam do Kołobrzegu bo kobieta czeka i pięniążki na podróż uciekają Sad
No ale czego się nie robi dla płci pięknej Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 16:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2011 17:08 przez Codranger.)
Post: #12
RE: [126 L] Malawi
Witam.
Nie musisz się zgodzić z tym co teraz napiszę.
Zbiornik stanowczo za mały do hodowli pysi!,jeśli już to 1 harem 1+3,4.
Druga sprawa to tyle gatunków w takim litrażu,gdzie np:yelow osiąga 10cm,socolofi 10cm,a czasem 14cm,RED RED to samo 10cm.....ja bym się zastanowił.Ja mam 5 gatunków(20 ryb) w 500L.
Nie pisze tego złośliwie,ale jak sam piszesz to oczekujesz też krytyki.
Wracajac do samego szkła(bez obsady) PODOBA MI SIE!
pozdrawiam.

Hodowli pisze się przez H
C.

200x50x50 - MALAWI
-------------
maingano
saulosi
socolofi
yellow
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 17:18
Post: #13
RE: [126 L] Malawi
Co do obsady to wiedziałem, że będą 'ale'.

Zgodzę się, że jest to za mały litraż i dobrze wiem, że w takim baniaku wg wszelkich opinii powinien być harem jednego gatunku. Dosyć sporo generalnie czytałem zanim zabrałem się za swoje własne szkło. Ale i tak zrobiłem po swojemu.

Jednakże nie sprawiałoby mi przyjemności hodowanie samych kamieni bo przy 4 rybach to raczej nie byłoby czego podziwiac. Miał być większy zbiornik (conajmniej 160L) jednak to i takby było mało ale moja sytuacja finansowa niestety nie pozwala mi na to. Dlatego wygląda to tak a nie inaczej.

Czekam na dalsze komentarze i przypominam, że chętnie przyjmę odkupię kryptokorynę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 20:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2011 20:43 przez Siwy1973.)
Post: #14
RE: [126 L] Malawi
witam
sam baniak wizualnie podoba się
jak pisał Yarecki , za mały baniak na tyle ryb i tyle gatunków , z tego biotopu... tzw. konserwa lub zupa rybna
ryby trzymamy w haremach 1+3(4) , nie 1+1
zainwestuj w kubeł
podmiany 20% co dwa tygodnie przy tej obsadzie to może być mało , a większe i częstsze podmianki bez jakiegoś złoża bio( kubła) mogą zdestabilizować akwa ( o ile cykl się zamknął)

(19-04-2011 17:18 )Reez napisał(a):  Jednakże nie sprawiałoby mi przyjemności hodowanie samych kamieni bo przy 4 rybach to raczej nie byłoby czego podziwiac.
wierz mi ,że byłoby co podziwiać , a jeśli chcesz więcej ryb to zmień może biotop , jakieś neonki czy gupiki będzie więcej ryb nie musi być malawa
pozdrowił

SZKŁO POD WPŁYWEM WODY "KURCZY" SIĘ
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2011, 20:49
Post: #15
RE: [126 L] Malawi
Co do kubła - kubeł był i odmówił posluszeństwa jak juz pisałem w opisie. Na kolejny mnie nie stać. Nie mam źródła stałych dochodów.

Co do haremów to dobrze wiem w jakich powinny być ilościach ; P

Haremy były 2 - Yellowy 1+3 oraz Red red 1+3 ale niestety po jednym osobniku z tych gatunków wybrało wolność podczas gdy jeszcze nie mialem pokrywy no i wylądowały na podłodze. Reszta ryb miała być jako dopełnienie koloru.

Co do podmian zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Pozdriawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości