Odpowiedz 
[250l] Moja wizja świata
31-03-2011, 20:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2011 17:32 przez Esox.)
Post: #1
[250l] Moja wizja świata
Witam.

Przyszedł chyba czas zaprezentować mój baniaczek.

Trochę mokrych danych:
Litraż: 250l (100x50x50)
Podłoże: żwir
Woda: Kranovita grunwaldzka Wink
Ph i inne parametry: nigdy nie badane Biggrin
Temperatura: w zależności jak sąsiedzi grzeją lub jak mocno słońce danego dnia świeci po oknach - generalnie ok. 25 stopni
Filtracja: Aquael Unimax 250 i dodatkowo Cyrkulator 650 dla mieszania wody
Oświetlenie: sztuczne 4 x 36W Philips 865 + światło słoneczne od 8 do 12 Smile
Flora:
Limnophilia sessiflora
Heteranthera zoosterifolia
Moczarka argentyńska
Duży Heniek
Valissneria spiralis
Valissneria portugalensis
Valissneria americana
Sagittaria subulata
Aponogeton crispus
Blyxa japonica
Microsorium Narrow
Hydrocotyle leucocephala
Ludwigia repens
Lotos tygrysi (czerwony, zielony i Rubra)
Glossostigma elatinoides

Fauna:
8 skalarów
2 pary Ramirez
3 otoski

No i fotki (w tle widać bloki, ale tym się nie przejmować proszę Wink
Foto z niedzieli, nowych póki co nie będzie bo woda lekko kwitnie Tongue

[Obrazek: 19336331.jpg]
[Obrazek: 23547188.jpg]

Pozdrawiam

112 l - Hypancistrus zebra L46, Hypancistrus sp. L66, Corydoras pygmaeus, Microrasbora galaxy,2 x Apistogramma sp. Nanay , Redki
250 l - 8 x skalary, 4 x Microgeophagus ramirezi, 3 x Microgeophagus altispinosa, 2 x Apistogramma sp. Nanay, 3 x Otocinclus affinis
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2011, 20:53
Post: #2
RE: [250l] Moja wizja świata
Spam usunięty ;]
Akwarium mi się podoba, choć przydało by się tło...

http://www.flickr.com/photos/48151985@N03/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2011, 21:01
Post: #3
RE: [250l] Moja wizja świata
O faktycznie zniknął Cwaniak
Tła nigdy nie było, nie ma i nie będzie z prostej przyczyny lubię rano jak wstaję z wyrka popatrzeć na promienie słońca przenikające wodę, w sumie rybom też się podoba Wink

112 l - Hypancistrus zebra L46, Hypancistrus sp. L66, Corydoras pygmaeus, Microrasbora galaxy,2 x Apistogramma sp. Nanay , Redki
250 l - 8 x skalary, 4 x Microgeophagus ramirezi, 3 x Microgeophagus altispinosa, 2 x Apistogramma sp. Nanay, 3 x Otocinclus affinis
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2011, 22:46
Post: #4
RE: [250l] Moja wizja świata
akwarium super Smile bardzo ładne białe skalarki z żółtymi główkami Biggrin ale i tak dla mnie za wolne ryby Biggrin

najważniejsze żeby sie tobie podobało Biggrin to twoje akwa i tobie ma sie podobać Biggrin

________________________________________________________
rozpowszechniona na całą WLKP hodowla Pisti (pistia stratiotes) Biggrin
(chwilowy brak)

112 l. zupa rybna : Pielęgniczka Ramireza – Microgeophagus ramirezi, Kirysek albinos - Corydoras albinos, Anentome HelenaA
60 l. krewetkarium : RC + badziewiaczki, Ampularia Blue, Brotia Pagodula, Tylomelania Devil
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2011, 23:47
Post: #5
RE: [250l] Moja wizja świata
Bardzo ładne, radosne i słoneczne ... Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2011, 23:54
Post: #6
RE: [250l] Moja wizja świata
Mam pytanko kiedy był zalany ten baniak.

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2011, 09:45
Post: #7
RE: [250l] Moja wizja świata
Wygląda jakby był co najmniej świeżo po niezłej podmiance Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2011, 09:45
Post: #8
RE: [250l] Moja wizja świata
raczej po zalaniuSad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2011, 10:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2011 18:21 przez Codranger.)
Post: #9
RE: [250l] Moja wizja świata
(31-03-2011 20:29 )Esox napisał(a):  Foto z niedzieli, nowych póki co nie będzie bo woda lekko kwitnie Tongue
W sumie to nie ma się co dziwić jak trzymasz akwarium na oknie, a to jest dopiero wiosna i słońce jest słabe, latem może być gorzej.
Może choć na początek póki rośliny się nie rozrosną zrób tło tak aby jednak słońce nie wpadało do akwarium.

Ort
C.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-04-2011, 23:36
Post: #10
RE: [250l] Moja wizja świata
Raczej ze światłem to mniejszy problem ale jak poradzisz sobie z temperaturą no chyba że od razu będzie cienka zupa dla kompanii Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2011, 00:59
Post: #11
RE: [250l] Moja wizja świata
W sumie to był robiony szybki restart w niedzielę właśnie, fotki zrobione kilka godzin po zalaniu.
Co do zakwitów itp to mam to już przerobione do bólu, akwarium stoi tam już od 3 lat, nigdy tła nie było, to już chyba 6 lub 7 aranżacja, przerabiałem tam już sporo rzeczy, z większości niestety zdjęć nie posiadam Smile co do temperatury to twardo trzyma się 24 - 25 stopni, nie tak łatwo jest podgrzać ćwierć tony wody Tongue a światło słoneczne działa całkiem pobudzająco na rośliny, więc z niego nie zrezygnuję, choć większość broni się przed nim rękami i nogami Biggrin zakwit jest tymczasowy, rośliny bąbelkują jak oszalałe, więc jest to kwestia ustabilizowania się wody, potem można lać nawozów do woli i nic specjalnego się nie dzieje - pomimo tego, że stoi na słoneczku Smile a jaka ładna heterka latem wychodzi jak ją słonko oświetli Smile

112 l - Hypancistrus zebra L46, Hypancistrus sp. L66, Corydoras pygmaeus, Microrasbora galaxy,2 x Apistogramma sp. Nanay , Redki
250 l - 8 x skalary, 4 x Microgeophagus ramirezi, 3 x Microgeophagus altispinosa, 2 x Apistogramma sp. Nanay, 3 x Otocinclus affinis
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2011, 12:16
Post: #12
RE: [250l] Moja wizja świata
(02-04-2011 00:59 )Esox napisał(a):  rośliny bąbelkują jak oszalałe

Jeśli masz na myśli to co jest na zdjęciach to się mylisz. To nie rośliny bąbelkują tylko z świeżej wody tlen/powietrze osadza się na roślinkach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2011, 19:38
Post: #13
RE: [250l] Moja wizja świata
Przecież napisałem, że zdjęcia zrobione po zalaniu w niedzielę, pisząc o bąbelkowaniu mam na myśli to co jest na chwilę obecną, powietrze z roślinek zniknęło następnego dnia jak je skalary przetrząsały. Więc się nie mylę Smile za długo w tym siedzę po prostu. Ale zgodzę się z Tobą, że to co widać na zdjęciu to tylko i wyłącznie efekt świeżej wody.

112 l - Hypancistrus zebra L46, Hypancistrus sp. L66, Corydoras pygmaeus, Microrasbora galaxy,2 x Apistogramma sp. Nanay , Redki
250 l - 8 x skalary, 4 x Microgeophagus ramirezi, 3 x Microgeophagus altispinosa, 2 x Apistogramma sp. Nanay, 3 x Otocinclus affinis
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2011, 01:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-04-2011 17:30 przez Esox.)
Post: #14
RE: [250l] Moja wizja świata
Woda się wyklarowała, tak więc czas na małą aktualizację Biggrin Wszytko powoli zmierza w pożądanym kierunku, musi jeszcze tył zarosnąć Heterantherą i będzie git Smile No to fotki

Widok na całość
[Obrazek: newri.jpg]

Na poszczególnych mieszkańców
[Obrazek: img6297j.jpg]

Trochę więcej miejsca na samca Microgeophagus altispinosa Smile
[Obrazek: img6330r.jpg]
[Obrazek: img6291l.jpg]

I na koniec smaczek w postaci fotki samca Apistogramma sp. Nanay, który póki co pływa w 100l z L-kami. Temat z tą setką pewnie będzie założony wkrótce, ale pochwalic sie mogę już teraz Wink

[Obrazek: img6256n.jpg]

112 l - Hypancistrus zebra L46, Hypancistrus sp. L66, Corydoras pygmaeus, Microrasbora galaxy,2 x Apistogramma sp. Nanay , Redki
250 l - 8 x skalary, 4 x Microgeophagus ramirezi, 3 x Microgeophagus altispinosa, 2 x Apistogramma sp. Nanay, 3 x Otocinclus affinis
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2011, 08:09
Post: #15
RE: [250l] Moja wizja świata
Bardzo ładne akwarium Esox. Masz ciekawe roślinki w zbiorniku. Trochę mi tęskno za drugim planem, ale poczekamy, aż zarośnie. Jak zielone wyjdzie na taflę, też inaczej będzie wyglądało Smile
Ta duża roślina po prawej to Echinodorus uruguayensis, prawda? Wydaje mi się taki za bardzo bujny, ale może dochowałeś się dorodnej sztuki Smile To jest zdecydowanie dominujący element w akwarium.
Nie chciałbyś przypadkiem, żeby tę pozycję przejął śliczny lotos, a echinodorusa dać na tył? Taka tylko luźna sugestia....
A rybki cudne. Pielęgniczki nanay naprawdę warte pochwalenia się.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  250l 100x50x50 aktualizacja kuba 8 21,020 18-02-2017 09:58
Ostatni post: kuba
  250L 100x50x50 kuba 8 17,228 22-03-2016 21:20
Ostatni post: Sasuke



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości