Odpowiedz 
dżdżownica
28-03-2011, 18:28
Post: #1
dżdżownica
Czy ktoś z forumowiczów karmił może swoje większe drapieżne rybki małymi dżdżownicami ?
Albo czy ma ktoś może pojęcie czy jest to bezpieczne ?
Chodzi mi o dżdżownice takie wykopane w ogródku Smile

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2011, 18:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2011 18:58 przez fribek.)
Post: #2
RE: dżdżownica
Z tego co wiem to pielęgnice jedzą nawet pokrojone parówki.Biggrin Ale o jakie ryby chodzi konkretnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2011, 18:55
Post: #3
RE: dżdżownica
No tak pewnie znów wywołam kilka komentarzy którejś z naszych "loży szyderców" Wink , ale co mi tam.
Tak, ja karmiłem dżdżownicami, ale nie tylko drapieżniki. To w ogóle bardzo wartościowy pokarm, trzeba tylko zadbać o wyczyszczenie przewodu pokarmowego, ale to stosunkowo proste zadanie wystarczy na jakiś czas włożyć zwierzęta w coś co nie szkodzi rybkom, np. płatki owsiane.
Gorzej sprawa się ma z zamrażaniem dżdżownic, bo skubane wydzielają jakąś substancję ochronną, która bardzo utrudnia życie.
Kiedyś miałem pomysł na zamrażanie dżdżownic w formie większych bryłek i potem ścierania na tarce, tak jak się to robi z mięsem, ale nie wyszło, ta ich osłona...Er A może ktoś wie jak zapobiec jej wydzielaniu na etapie zamrażania?

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2011, 19:04
Post: #4
RE: dżdżownica
Mam pytanie.Jakie rybki DUANDR karmiłeś dżdżownicami.Icon_question
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2011, 20:00
Post: #5
RE: dżdżownica
Szczupieńczyki, proporczykowce, zagrzebki, żyworódki (gupiki, mieczyki, xenotoca eiseni, ameca, nawet drobniczka), pyszczaki, neolamprologus multifasciatus, gurami, brzanki, herotilapia multispinosa...........
Ale karmiłem okazyjnie od czasu do czasu, raczej nieregularnie. Jednak nigdy nie miałem żadnych kłopotów związanych z takim pokarmem, wprost przeciwnie, rybki wsuwały je z ogromnym apetytem.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2011, 20:18
Post: #6
RE: dżdżownica
Ja poczęstowałem moje kolcobrzuchy, to omal mi palca nie odgryzły Biggrin
Dżdżownica jak wpadła do słonawej wody, to się zaczęła wić jak opętana, co bardzo moim rybką się spodobało Tongue

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-03-2011, 21:02
Post: #7
RE: dżdżownica
Karmie dżdżownicami channy. Mogłyby jeść je bez przerwy rozmiar praktycznie nie ma dla nich znaczenia Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2011, 00:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2011 00:51 przez smoko.)
Post: #8
RE: dżdżownica
przygotowujesz je jakoś specjalnie czy tylko myjesz pod bieżącą wodą ?

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2011, 10:44
Post: #9
RE: dżdżownica
Cóż ja myje je po prostu pod bieżącą wodą, ale musisz pamiętać że to są channy, ze wszelkich opisów wynika że mało co je rusza. Znalazłem nawet opisy iż nawet zjedzenie przez nie chorej ryby nie ma ujemnego wpływu na ich tan zdrowia. Są to oportuniści, którzy zjedzą wszystko co uda im się zmieścić do pyska Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2011, 14:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2011 14:16 przez fribek.)
Post: #10
RE: dżdżownica
Czyli że gupiki brzanki tetry bystrzyki itp. mogą dostać taki pokarm.Clap
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2011, 16:20
Post: #11
RE: dżdżownica
Mniejsze oczyszczone dżdżownice sam dawałem i ryby jedzą. Na rynku dla wędkarzy i dla uzyskania biohumusu stworzono dżdżownicę kalifornijską, która jest drobniejsza a zatem dla innych ryb można by ją "wykorzystać" dla wzbogacenia menu. Są też inne żyjątka zjadliwe dla ryb-które bez szkody można podawać.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-03-2011, 16:25
Post: #12
RE: dżdżownica
Jak pozyskujecie takie dżdżownice? Do ogródka ze szpadlem a później w płatki owsiane, żeby przewód pokarmowy przeczyścić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2011, 20:13
Post: #13
RE: dżdżownica
A no właśnie to mogą być cienkie dżdżownice takie z ogrodu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-03-2011, 21:29
Post: #14
RE: dżdżownica
Jak nie chce Ci się szukać to kup to jako dendrobenę (czerwony robak do wędkarzy)tylko jak najniższy numer i w opakowaniu trochę ich jest.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2011, 00:54
Post: #15
RE: dżdżownica
ja dzis przekopywalem ogrodek , i wykopalem na 50 m2 chyba z 200 dżdżownic Biggrin . Polowa idzie na weekendowe wędkowanie a polowa odłożona dla kolcobrzuchow Biggrin

KIEROWNIK BUDOWY

2016 l -10x Cyphotilapia Frontosa Blue Mpimbwe F1 + 6x Altolamprologus Calvus Black Zaire F1+5x Synodontis Petricola F1+ 10x Cyprichromis Microlepidotus Kasai F0 + 4x Neolamprologus Buescheri Katoto + 4x Plathythelphus Armata WF/ krab biały + Para Neolamprologus mustax Mbita WF + 9x Paracyprichromis blue neon WF
450l - morszczak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości