Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
[20l] Kałuża dla bojka - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pokaż swój zbiornik (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: [20l] Kałuża dla bojka (/showthread.php?tid=8463)

Strony: 1 2


[20l] Kałuża dla bojka - fazi_poz - 29-07-2015 08:08

Mój najnowszy projekt.

Stawiana na zamówienie kosteczka.
Wybrałem sobie postawienie zbiornika w trybie "ciekawym" to znaczy kostka stanęła u mnie i do końca sierpnia będzie pod moją pieczą.
Proces dojrzewania i wpuszczenie ryby odbędzie się u mnie, a następnie po kompletnej aklimatyzacji całość trafi do zleceniodawcy.

Kilka słów o samym zbiorniku.
Zbiornik: Aquael NanoReef 20
Oświetlenie: Lampka LED Aquael 6W SUNNY
Filtracja: Pat mini
Podłoże: Ziemia i piasek, plus 1 pałeczka nawozowa
Woda: 50% z działającego zbiornika (pH 6,5; KH 1; GH 4) i 50% BRITA (pH 7,0; KH 3; GH 6). Docelowo sama BRITA.
Hardscape: Korzenie, kawałki drewna, liście.
Fauna: Zatoczki i Helenka. Docelowo 1 samiec bojownika i te ślimaki, których Helenka nie wszamie.
Flora: Cryptocoryne wendtii brown, C. rubella, C. nevilii, Flame moss, Willow moss, Salvinia molesta

Tak wyglądało tuż po zalaniu.

Front:
[Obrazek: 3987ffa3fb9e.jpg]
Bok:
[Obrazek: 28aeac239429.jpg]
Skos:
[Obrazek: 929c7b535972.jpg]

Teraz w zbiorniku już trochę jaśniej, filtr przerobił trochę wody a i ja trochę dopieszczam aranżację.


RE: [20l] Kałuża dla bojka - arrowb - 29-07-2015 15:17

hej,

a czemu przy bojowniku chcesz tak kombinować z wodą?


RE: [20l] Kałuża dla bojka - fazi_poz - 29-07-2015 15:36

Jak kombinować?
Lanie samej brity nie jest kombinacją. Smile
Teraz woda poszła na start dojrzewania.


RE: [20l] Kałuża dla bojka - Miyuki - 29-07-2015 22:59

Ja nie wiem co wy widzicie w tych czarnych wodach, w tej ciemnicy ciężko przyglądać się zwierzętom ale ok rzecz gustu ;p


RE: [20l] Kałuża dla bojka - Kuhli - 29-07-2015 23:39

Kto nie widział BW z bliska ten gada, że nie widac.


RE: [20l] Kałuża dla bojka - fazi_poz - 30-07-2015 05:50

Miyuki... czarne wody mają przejrzystość do 2m, więc oglądanie zwierząt to nie jest żaden problem Biggrin

Zdjęcia niestety nie pokazują tej przejrzystości wody, bo zwyczajnie w akwarium jest ciemniej i aparat nie ogarnia takich warunków w sposób identyczny z akwarium roślinnym. Kto nie miał BW (albo nie widział z bliska) nic o tym temacie nie wie Wink

Ja w BW widzę więcej rzeczy dla mnie przyjemnych niż w roślinniaku z opti white - co kto lubi. Wink


RE: [20l] Kałuża dla bojka - Miyuki - 30-07-2015 12:54

no ok, ok, już mnie nie atakujcie xD


RE: [20l] Kałuża dla bojka - arrowb - 30-07-2015 14:22

hej,

Kamil zawsze prościej jest użyć kranówkę. Po co komplikować sprawę, skoro obsada nie wymaga Smile?


RE: [20l] Kałuża dla bojka - fazi_poz - 30-07-2015 14:46

Bartku...

Nie jestem zwolennikiem trzymania ryby na kranie, jeśli ona jednak woli wodę nieco bardziej miękką.
Oczywiście możemy teraz zacząć jałową dyskusję na temat hodowlanych bojowników i znam całą argumentację o "niewidzeniu środowiska naturalnego" itd. Wink

Akurat spodziewałem się, że nie padnie od Ciebie ten temat wody Wink

W skrócie - robię sobie źle (chociaż to żaden problem nalać wodę z dzbanka zamiast z kranu), by rybie było lepiej, nawet jak 98% akwarystów będzie na mnie dziwnie patrzeć Wink


RE: [20l] Kałuża dla bojka - 123456789 - 30-07-2015 15:38

Jak dla mnie nic szczególnego. Dowaliłbym jeszcze jakiegoś badyla i liści. I jak zwykle moje zdanie o białym piasku w takim zbiorniku, wygląda to jakby się rozlała śmietana lub co gorsze nawalił tam jakiś ptak. Można było się lepiej postarać minimalnymi kosztami.


RE: [20l] Kałuża dla bojka - fazi_poz - 30-07-2015 18:09

123456789

Twoja opinia jest dla mnie najcenniejsza Wink
Wiesz dlaczego?
Jesteś takim klasycznym trollem forumowym. Krytyka wszystkiego co zobaczysz z Twojej strony to "zdanie mistrza", a później bronisz swoją piersią głupie oferty z olx. Wink
Roztaczasz niespójny wizerunek, dlatego nie biorę Cię zbyt poważnie.
Nie obraź się, ale nie zważam na Twoją opinię, chociażby dlatego, że sam nawet nie pokazałeś co masz w szkłach Wink

Z oceną tego szkiełka sam się wstrzymuję do zebrania się krypt. Teraz też mi jeszcze czegoś brakuje.
Piasek się pieknie zasyfi i o to chodzi. Lubię widzieć glony i detrytus na piasku Wink


RE: [20l] Kałuża dla bojka - edison - 30-07-2015 19:52

fazi_poz napisał(a):123456789
Twoja opinia jest dla mnie najcenniejsza Wink

nie zważam na Twoją opinię

To tak czy nie ? Smile Tongue

To jak Fazi nie można pisać krytycznie a właściwie to oceniać według własnego zdania bo coś tam bla bla bla (nie związanego z tematem). ?

Myślałem że dyskusja jest o Twoim zbiorniku a nie szukanie haków i wywoływanie brudów na recenzentów/, sam się nie wypowiem bo nie mój klimat .


RE: [20l] Kałuża dla bojka - kapuczino - 30-07-2015 20:27

edison, przecież to była ironia. Smile
Zgadzam się w pełni co do trollowego charakteru użytkownika 123456789.

A moje zdanie dot. tego zbiornika Fazi już zna.
I też się nim nie przejmuje, chociaż trollem nie jestem. Wink


RE: [20l] Kałuża dla bojka - fazi_poz - 30-07-2015 20:33

Edi - pierwsze było ironią Wink

Krytyka jak najbardziej tyle, ze też jakiś poziom tejże obowiązywać winien. Wprawdzie sposób jej udzielania świadczy najwięcej o udzielającym, ale tekst w stylu
123456789 napisał(a):co gorsze nawalił tam jakiś ptak
jest dalekim wybiegnięciem poza moim zdaniem normalną krytykę zwłaszcza z ust kogoś, kto chwilę wcześniej broni przed jakąkolwiek krytyką ogłoszeń wstawianych na olx. Smile

Podwójne standardy? Smile

Rozumiem, że przed takim rodzajem krytyki (a raczej zwykłym i zbędnym lżeniem na piasek) bronić się nie można? Smile

kapuczino napisał(a):A moje zdanie dot. tego zbiornika Fazi już zna.
I też się nim nie przejmuje, chociaż trollem nie jestem.

Znam i jednak się trochę przejmuję Wink


RE: [20l] Kałuża dla bojka - 123456789 - 30-07-2015 20:37

Konstruktywna krytyka buduje i mobilizuje. Jednak jak ktoś krytyki nie potrafi wziąć na klatę jak prawdziwy mężczyzna to już jego problem. Ja osobiście w moim komentarzu nie widzę krytyki tylko niecukierkową ocenę. Prawda jest niestety taka, że zbiornik jest nijaki, bez duszy a biały piasek w czarnych wodach wygląda obleśnie. Osobiście wstydziłbym się przekazać taki zbiornik komukolwiek. Tyle w temacie.
Następnym razem zaznacz, żeby w komentarzach i ocenach pisać tylko pozytywy, lać miodek och i ach.