Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
112L Początki :) - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pokaż swój zbiornik (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: 112L Początki :) (/showthread.php?tid=7830)

Strony: 1 2 3


112L Początki :) - Kaczy20 - 24-02-2015 20:30

Witam wszystkich Smile Jestem od niedawna na forum ale też się zaprezentuje ale od razu mówię że zbiorniczek mam nie cały miesiąc. Wczoraj poprzycinałem trochę roślinki .

Zdjęcie z przodu:

[Obrazek: 2015-02-24%2B10.19.05.jpg]


Lewa strona :

[Obrazek: 2015-02-24%2B10.18.41.jpg]

Prawa strona:

[Obrazek: 2015-02-24%2B10.18.44.jpg]


Podłoże:
TETRA COMPLETE SUBSTRATE - 5,8kg
PIASEK KWARCOWY 1-2mm - 14 kg


Fauna:

Red Cherry jak narzie 2 sztuki :/ było 5 ale znikneły :/
głupiki - 6 szt (4 czarne , 2 zółte)
danio 6 szt ( 4 srebrne , 2 czerwone)
Zbrojnik niebieski 2 sztuki
kiryski (1 pstry i 2 spiżowe)
kosiarka 1 sztuka
i jeszcze jedna rybka ale nie mam pojęcia jak się nazywa jest srebrna i mam charakterystyczny czarny pasek na przez całość po lewej i prawej

Flora:

HYDROCOTYLE LEUCOCEPHALA
Staurogyne repens chyba
PROSERPINACA PALUSTRIS
SAGITARIA SUBULATA
Alternanthera reineckii
Cabomba caroliniana
Ceratopteris thalicroides

Technika:
T8 18W 80 cm w pokrywie
Aqua Nova Filtr NCF 1000 do 300L
grzałka 100W

W najbliższym czasie mam zamiar trochę zrobić aranżacji na tyle zbiornika i po bokach . Wstawić jakieś szybko rosnące roślinki ale najlepiej takie żeby można je uformować i się krzaczyły przy przycinaniu.

Chętnie posłucham waszych opinii , krytyki lub podpowiedzi.

Pozdrawiam


RE: 112L Początki :) - matoole - 24-02-2015 22:22

Kaczy20 napisał(a):Chętnie posłucham waszych opinii

Moja opinia jest taka, dałeś za małe zdjęciaBiggrin


RE: 112L Początki :) - Kaczy20 - 24-02-2015 22:43

Sorki postaram się dać większe Tongue no i sorka za jakość ale robiłem telefonem bo nawet nie miałem czym :/


RE: 112L Początki :) - alarmowiec - 25-02-2015 00:33

Hm dla mnie z każdej strony wygląda ten zbiornik jednakowo . Ładny ten kwadracik z zaloguj się Smile


RE: 112L Początki :) - leeusr - 25-02-2015 00:36

alarmowiec napisał(a):. Ładny ten kwadracik z zaloguj się
no właśnie

Dołącz do Google+
Zdjęcie niedostępne


RE: 112L Początki :) - Kaczy20 - 25-02-2015 01:04

Nie no teraz już powinny być widoczne Tongue


RE: 112L Początki :) - leeusr - 25-02-2015 08:41

jest lepiej, ale spora mora, czy brak ostrości nie wynika czasem z tego że Ci się ręce trzęsą?


RE: 112L Początki :) - Kaczy20 - 25-02-2015 13:31

Nie Tongue po prostu mam słaby aparat w telefonie Tongue

a po drugie to wolałbym jakies porady a nie zastanawianie się nad ostrością zdjecia i czym to jest spowodowane. Nie jestem fotografem z zawodu i myślę że nie to jest sensem istnienia forum Tongue


RE: 112L Początki :) - czarex - 25-02-2015 15:08

fotografem może nie jesteś, ale i do akwarysty długo droga jeszcze Smile
bez urazy, ale co Tobie mamy powiedzieć o tym zbiorniku?
ryby - zupa rybna - poczytaj, w jakich stadkach powinno się je trzymać
aranżacja? jaka aranzacja - popracuj, wtedy bedzie mozna podyskutować!
albo zadawaj konkretne pytania Smile


RE: 112L Początki :) - Matrial - 26-02-2015 00:11

Nie wiem czy obsadę ryb przejąłeś w spadku po kimś czy był to Twój wybór, no ale troszeczkę jest zbyt duży misz masz. Tak jak kolega czarex napisał powinno się niektóre gatunki ryb trzymać w więszkych stadkach, a i takie lepiej prezentują się w akwarium niż każda rybka z innej parafi - no ale Twój wybór. Co do roślin, to mimo przycinki o której wspomniałeś jest dość blado i pusto. Zawsze w takich przypadkach po zrobieniu przycinki, pikuj odcięte końcówki roślin łodygowych w podłoże aby grupować i zagęszczać skupiska roślin danego gatunku, uzyskasz dużo lepszy efekt. Co do roślin które da się fajnie formować to rotale np indica, green lub też hemianthus micranthemoides jednak nic nie wspomniałeś o oświetleniu jakie posiadasz więc nie wiem czy pociągną one.


RE: 112L Początki :) - Kaczy20 - 26-02-2015 19:49

Oświetlenie marne bo bo t8 2x18W :/ ale przymierzam się do LED Tongue Pewnie jakaś listę LED Tongue


No ryby w spadku :/ chciałem mieć wiekszą ławicę neonków inessa ale niestety nie mogłem nigdzie ich kupić :/

a to może coś byś mi doradził bo mam zamiar dać jakieś roślinki na tył 3 plan i po lewej i prawej . Tylko teraz nie wiem jakie roślinki bo oświetlenie nie jest za dobre.

Może mi coś doradzisz ??
a co do obsady to teraz nie wiem czy iść w stronę głupików i poszerzyć to stadko??
czy jednak wydać te głupiki i danio a kupić lawicę neonów.

Niestety dawno nie miałem akwarium:/ no może podrzucisz mi co mógłbym zmienić w aranżacji . Czym się kierować ??


Z góry dzięki za każdą poradę Tongue


RE: 112L Początki :) - Dikej - 26-02-2015 20:08

Ja bym proponował zacząć od przyklejenia tła, żeby rurek nie było widać. Jeśli chodzi o te rośliny na 3 plan na boki, to Hygrophila o której pisałem w pw jak najbardziej się nada (jest nie wymagająca i szybko rośnie). Co do ryb to już własna inwencja, ale chyba nie jest dobrze mieszać ryby pod względem pochodzenia z różnych kontynentów. Gupiki to chyba ameryka południowa, a danio to azja. Ławica neonów... na 112L to myślę, że 20 sztuk byłoby optymalnie, chociaż co do ilości nie jestem pewny.


RE: 112L Początki :) - Matrial - 26-02-2015 21:22

Jeżeli chodzi o oświetlenie to faktycznie kiepsko. Na Twoim miejscu poszedł bym w montaż dodatkowej świetlówki niż wspomniane listy LED bo zapewne chodzi Ci o najzwyklesze marketowe taśmy z diodami LED które oprócz złudzenia wizualnego które będzie sprawiać że jest jaśniej w zbiorniku, nic nie wniesie. Chyba że masz ochote na inwestycje w diody mocy które musiał byś we własnym zakresie połączyć z driverem stałoprądowym i złożyć to w jeden moduł z odprowadzeniem ciepła.
Dla mnie najlepsze rośliny na 3ci plan dla zbiornika 112l oraz na boki to rotale i wspomniany już duży heniek, duże skupisko często przycinanych tworzą piękne gęste i fajne do tworzenia formy. Jednak musisz przy tym pamiętać o oświetleniu bo bez tego możesz jedynie obserwować wzrost swojej frustracji a nie wzrost roślin. Do tego Ludwigia repens jako kontrast i już będzie wyglądało inaczej. Pamiętaj obojętnie jaką roślinę nie zasadzisz, to w większości przypadków najlepiej prezentują się one w dużych skupiskach, a nie posadzone pojedyńczo jak rodzynki i dookoła "pustynia".
Jeżeli chodzi o faune, no to już sam musisz decydować co Ci się podoba. Pamiętaj jedynie o zachowaniu rozwagi w dobieraniu ilości i wielkości niektórych ryb oraz gatunków aby po pierwsze nie przerybić zbiornika co będzie skutkowało wysypem glonów, no i aby rybki też dobrze czuły się w tym mini środowisku.


RE: 112L Początki :) - Kaczy20 - 27-02-2015 00:09

Właśnie co do przerybienia Tongue Tak włąsnie myślę że jednak zostawię te głupiki może ewentualnie dokupie jeszcze kilka. ale może poradzicie mi jakie rybki mogę do nich dobrać ?? A no i drugie pytanie czy mogę zostawić te danio ?? Co do oświetlenia to mam pomysł żeby wymienić pokrywę na coś takiego
http://allegro.pl/belka-led-aluminiowa-80-cm-regulowana-b-mocna-i5072552319.html

i stąd moje pytanie co sądzicie o tej lampie LED??


RE: 112L Początki :) - Kaczy20 - 12-03-2015 20:19

Witam z racji że minęło już trochę czasu od mojej pierwszej prezentacji .

Jakie zmiany :
- doszedł korzonek od kapuczino jeszcze raz dzięki już moim zdaniem wniósł
- doszła Ludwigia mini red
- Subwassertang na korzeniu
- i kilka innych roślinek o użytkowników jak wiecie to napiszcie bo nie pamiętam teraz

co do fauny to doszło:

- 20 krewetek red cherry
- 2 slimaki helenki

no i prefiltr z gąbki na wlot filtra.

Lewa strona :

https://www.dropbox.com/s/0ib82smuin9o9zm/IMG_2549.JPG?dl=0



Środek :

https://www.dropbox.com/s/1qewv7y9nwga03r/IMG_2552.JPG?dl=0

Prawa Strona :

https://www.dropbox.com/s/0sjyliqa1xxqnrn/IMG_2554.JPG?dl=0

Przód akwa:

https://www.dropbox.com/s/jp25uubfcmfxw3r/IMG_2556.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/p5gcapiqrjqu9rv/IMG_2558.JPG?dl=0


Moim zdaniem jest coraz lepiej bo zwalczyłem glony , tzn roślinki je "zdusiły" , i teraz zaczynają się powoli rozrastać ... ale nie zapeszam zobaczymy Tongue

Jutro dojdzie jeszcze CO2 z bimbrowni i i własnej produkcji miernik bąbelków oraz dyfuzor Tongue Tongue

Czekam na waszą ocenęTongue Czy już jest lepiej i co może zmienić ??