Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Rybia ospa? - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Choroby i leczenie (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Wątek: Rybia ospa? (/showthread.php?tid=2319)



Rybia ospa? - madiza3 - 06-03-2012 17:06

Witam, mam ogromną prośbę o pomoc. Jestem praktycznie zielona jeżeli chodzi o hodowlę rybek. Akwarium (54 l) mam od stycznia, jest to w zasadzie akwarium mojego młodszego brata, który chciał mieć rybki. Oczywiście staram się czytać jak najwięcej...ale teraz nie wiem co robić.
Nasza obsada to:
-10 neonów inessa
-5 gupików
-2 kiryski spiżowe
-2 kiryski pandy
-2 glonojady (nie znam dokładnej nazwy, ryba w "Bajciku" opisana jako glonojad właśnie, wiem tylko tyle że rośnie duża i jak podrośnie musimy je wydać).
Od 2-3 dni jeden z gupików jest osowiały, często po prostu leży na żwirku, widać że jest osłabiony, ogon ma wystrzępiony. Dzisiaj zauważyłam że glonojady są całe w białych kropkach. U gupika też można się kilku dopatrzeć, jak na razie nie są bardzo liczne. Zastanawiam się co to może być, rybia ospa? Bardzo proszę o pomoc, i o konkretne instrukcje co powinnam zrobić. Z góry dziękuję.


RE: Rybia ospa? - maslo_82 - 06-03-2012 17:12

Do zoologicznego po lekarstwo na ospę, najlepiej zooleka. Jeśli w zbiorniku nie ma roślin, to temperaturę podkręcamy do 30 stopni i silnie napowietrzamy, zbrojniki obserwować bo mogą nie wytrzymać tej temperatury.


RE: Rybia ospa? - Simon - 07-03-2012 10:03

Zieleń malachitowa zoolek. Reszta tak jak powyżej napisane.


RE: Rybia ospa? - Lermi - 12-03-2012 22:05

Jak tam wyniki leczenia? Ryby już zdrowe?