Odpowiedz 
Czy te ryby mogą być razem ?
25-10-2016, 09:36
Post: #1
Czy te ryby mogą być razem ?
Mam akwarium 54l.
Obstawa:
-1x pielęgniczka boliwijska
-3x gupik pawie oczko (1 malutki)
-2x molinezja ostroustna
-2x neon czarny
-1x skalar (mały, więc nie zabijajcie mnie)

Chcę dokupić:
-1x skalar (mały!)
-3x mieczyk hellera
-1x molinezja ostroustna
-3/4x kirysek (jeszcze nie wiem jaki możecie podsunąć poprozycje)

A pytanie brzmi czy te ryby mogą być razem ?

A jakie mógłbym jeszcze dorzucić ? (jakieś ładne)

Jakie jedzonko mogę im kupić ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2016, 10:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2016 10:28 przez edison.)
Post: #2
RE: Czy te ryby mogą być razem ?
Obsada kompletnie niedopasowana, gdy zobaczyłem ten post odrazu przypomniały mi się poprzednie prawie identyczne. Zrozum że nie możesz dać tych ryb co opisałeś bo nie utrzymasz biologii w zbiorniku ani one nie będą się prawidłowo rozwijały.

Proponuje jeden gatunek rybek w większej ilości i to wszystko będzie 100x lepiej wyglądać niż jakiś misz masz. np. 15-20szt. Neon simulans lub Gupiki Endlera - jest wiele ciekawych wzorów. , Bystrzyk Amandy

Odpowiedzi na pytania
1; Nie
2: Nie
3; Dopytać w dobrym sklepie w Poznaniu jest ich kilka. w tej chwili i tak masz obsade do zmiany.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2016, 16:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2016 16:15 przez Elfir.)
Post: #3
RE: Czy te ryby mogą być razem ?
Nie ma czegoś takiego jak "mały skalar". Owszem, możesz kupić młoda rybę, ale przecież ona rośnie.
54 L to jest niewielki zbiornik na jeden gatunek przydenny (np. kiryski), jeden-dwa stadny toni wodnej (neonki) i jeden uzupełniający (mała pielęgnica, gatunek przypowierzchniowy).
Zupa rybna wychodzi w garnku ale nie w akwarium.

Twoje ryby mają odmienne wymagania chociażby dotyczące parametrów wody - molinezje, mieczyki żyją w krasowych jeziorkach i strumieniach Meksyku o zasadowej wodzie. A skalary żyją w leśnych strumieniach i rzekach o wodzie bardzo miękkiej i kwaśnej.

na dodatek molinezje, skalary, mieczyki to duże ryby. Powinny osiągnąć 10-15 cm długości. A akwarium 54 l ma 60 cm długości i 30 cm. Gdzie te ryby mają pływać?
Do akwarium mniejszego niż 150 l nawet nie próbowałabym ich wrzucać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-10-2016, 22:43
Post: #4
RE: Czy te ryby mogą być razem ?
15 samców gupika i z 8 otosków -będzie kolorowo i fajnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości