Odpowiedz 
Bojowniki - kwestie techniczne
27-09-2016, 13:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2016 13:40 przez akwarysta199.)
Post: #7
RE: Bojowniki - kwestie techniczne
Merytorycznie - poczytaj większość forów i dyskusji odnośnie bojowników. Ja należę do obozu - małe akwarium poniżej 20 litrów nadaje się co najwyżej dla roślin NIE DLA ZWIERZĄT. 5 litrowe akwarium to dla mnie karygodne w ogóle cokolwiek w nim trzymać jeśli chodzi o zwierzęta. To WIĘZIENIE dla zwierzaka a nie godne przetrzymywanie już nie mówiąc o hodowli. Hodowca powinien zapewniać rybom jak najlepsze warunki a jak go nie stać, nie ma możliwości - nie hoduje danego gatunku. No ale rynek dzięki takim trzymającym w paru litrach rybkom się nieźle kręci - szybko padają/wyskakują łatwo o zepsucie takiej wody bo w niej nie ma mowy o żadnej stabilności na dłuższą metę. Ale nie mam ochoty tutaj o tym dyskutować. Mam swoje zdanie na ten temat i tyle.

https://www.facebook.com/aquafishpoznan/?fref=ts

Tutaj staram się aktualizować ofertę ale ponieważ potrafią mi szybko ryby znikać to trochę już wyszło i za 1,5 tygodnia znowu jadę po ryby bo mam trochę wolnych zbiorników.

Chciałbym wpuścić bojki do akwariów z kiryskami, piskorkami i z bocjami wspaniałymi. Z gupikami nie chcę ryzykować bo jak nawet trochę poszarpie płetwy to gupików już nikt nie kupi.

Dlaczego nie mogą być w akwarium ze zbrojnikami? Mowa jest o trzymaniu bojka tylko do czasu sprzedaży z takimi rybkami.

P.S. We wszystkich akwariach warunki są podobne. W całym lokalu i w zbiornikach jest 24-25 stopni. Tylko niektóre ryby otrzymują bardziej miękką wodę bo nie chcą się trzymać w twardej (chociaż są powoli aklimatyzowane). Wszędzie oczywiście filtry wewnętrzne (w akwariach 25-35litrów gąbkowe). Z uwagi, że jest ciepło w lokalu nie mam grzałek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
Bojowniki - kwestie techniczne - arrowb - 27-09-2016, 13:02
Bojowniki - kwestie techniczne - arrowb - 27-09-2016, 13:13
Bojowniki - kwestie techniczne - arrowb - 27-09-2016, 13:26
RE: Bojowniki - kwestie techniczne - akwarysta199 - 27-09-2016 13:37
Bojowniki - kwestie techniczne - arrowb - 27-09-2016, 13:48



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości