Odpowiedz 
240l baniak
27-08-2016, 11:27
Post: #1
240l baniak
Czesc Wszystkim Smile to moj dziwiczy post Wink
W planach mam zalozenie 240l LT, rosliny wybrane, podloze, korzenie, kamienie, mam jednak spore watpliwosci co do obsady, bylabym wdzieczna za sugestie.
Akwarium chcialabym pokryc przynajmniej w 70% roslinnoscia, jednak w taki sposob by nie powstal las zabierajacy przestrzen do plywania, na substracie piasek, chodzi mi po glowie taka obsada :

2-3 skalary (jak najmniejsze uda mi sie dostac)
1+1 gurami perlowe lub 1+2 pretnik miodowy
15-20 neon czerwony
1+2 pielegniczka kakadu
7 kirysek lamparci
7 bocja miniaturowa
7 otosek
grupka krewetek red cherry
Najwieksze watpliwosci mam co do skalarow, chce w przyszlosci widziec z pewnej odleglosci ze w baniaku o dlugosci 120cm cos tam plywa Wink, jesli znajde oseski nie wieksze niz 5cm jest szansa na symbioze z krewetkami i neonami ale moze sie myle, tu mam "zgryz".
Kolejna niepewnosc mam co do ilosci ryb przydennych, moze bocja miniaturowa powinna wypasc z listy?
Bede Wam bardzo wdzieczna za wszelki komentarz Smile
Pozdrowionka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2016, 15:43
Post: #2
RE: 240l baniak
Nie ma szans na współistnienie, symbioza to co innego, krewetek ze skalarami. Neony jesli już to czerwone.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-08-2016, 21:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2016 21:43 przez utopia.)
Post: #3
RE: 240l baniak
Nie rozumiem dlaczego nastała moda na LT u początkujących. Bez znajomości tematu zawsze się to konczy tak samo. I ponownie zupa rybna ..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2016, 07:23
Post: #4
RE: 240l baniak
utopia napisał(a):Nie rozumiem dlaczego nastała moda na LT u początkujących. Bez znajomości tematu zawsze się to konczy tak samo
Podejrzewam, że przyczyną są koszty, a z drugiej strony nie wydaje mi się, że HT bez znajomości jest łatwiejszy, wręcz przeciwnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2016, 08:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2016 08:12 przez matoole. Powód: Nowe informacje)
Post: #5
RE: 240l baniak
utopia napisał(a):Nie rozumiem dlaczego nastała moda na LT u początkujących.
Moda? Blink
Akwaria naszych rodziców ,a i nasze ,gdy byliśmy dziećmi - były akwariami LT. To jakiś czas temu nastała moda na HT.
Myślę ,że bardzo rozsądne jest prowadzenie takiego akwarium, a nie pakowanie się od razu w chemię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2016, 16:44
Post: #6
RE: 240l baniak
Ok, dzieki za odpowiedzi.
Ale szczerze mowiac usmiechnelam sie co do Waszego wniosku ze jestem amatorem, konkluzja wyciagnieta poniewaz to byl moj dziewiczy post? czy tez prosba o porade "skalarowa"? Trudno jest mi uwierzyc w to czy istnieje choc jeden akwarysta, ktory mialby wlasne doswiadczenia ze wszystkimi gatunkami ryb. Wink
Postawiliscie kropke nad i, skalary odpadaja ze wzgledu na krewcie, choc uwazam ze przy solidnie zarosnietym zbiorniku bylyby szanse; jednak nie chce eksperymentowac, cena jest ich zycie;
- neony CZERWONE, byly od poczatku na mojej liscie,
- LT jest moda? jak dla mnie logicznym wyborem, na HT sie przejechalam, tak wiec powrot do cierpliwej obserwacji Matki Natury (tak jak to bylo przy pierwszym moim akwarium 25 lat temu ..... i nie bylam juz wtedy dzieckiem ) a nie proby bawienia sie w Boga
- a co do ryb przydennych, ktos sie wypowie? nie mialam wczesniej bocji karlowatej, podobno nie zachowuje sie do konca jak bocja Wink , ktos z Was je mial?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-08-2016, 22:56
Post: #7
RE: 240l baniak
Nie do dostania ,a jeśli już to 15 zł sztuka -kupisz stado?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2016, 05:00
Post: #8
RE: 240l baniak
Tak, w planach jest male stadko ok. 7, jesli sie zdecyduje to wjada do akwa jako jedne z ostatnich (3-4 miesiace po zalaniu), po nich otoski. Generalnie ekipa denna pojawi sie gdy zobacze ze rosliny sa juz mocne i z przysrostem. U siebie nie bede miala wiekszych problemow z dostaniem bocji karlowatej, doslownie w ten weekend widzialam je na zywca, oj ladniutkie sa Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2016, 18:38
Post: #9
RE: 240l baniak
Bocja sidhiumunki (nazwę piszę z pamięci ) bo chyba o niej piszesz jest bezproblemowa i jedyna z bocji w roślinnym. Standard obsady w holendrach. Cena 15 mocno chyba zaniżona ostatnio kupowałem za 30 zeta. Niestety jest na wyginięciu. Skalary jak dorosną to i czerwonym nie pogardza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-09-2016, 10:44
Post: #10
RE: 240l baniak
Dokladnie o ta bocje mi chodzi, fonetycznie i z pamieci byles bardzo bardzo blisko Wink to rodzaj Y.Sidthimunki, ciesz sie ze mozesz je dostac za 30zl, u mnie ceny powalaja 12-15€,(w leb mozna sobie strzelic, ale swieta i urodziny wkrotce wiec kto wie, kto wie Wink ) ale nadal bede szukac tanszego zrodla. Nim baniak podrosnie minie troche czasu, do tego momentu licze na cud ze ktos znajdzie metode na ich rozmnazanie, koszty spadna i moralnie bede "czysta" ze nie kupuje ryb z dzikiego odlowu Wink ciesze sie, ze wspominasz ze nadaja sie do roslinniaka, wlasnie o taka bocje mi chodzilo, mala, efektowna a przy tym nie robiaca demolki. Co do skalarow, na nich definitywnie postawilam krzyzyk; nie zagoszcza u mnie. Gurami sa wystarczajaco duze by widziec cos plywajacego Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości