Odpowiedz 
woda utleniona
11-07-2016, 13:31
Post: #1
Question woda utleniona
Witam,

proszę powiedźcie mi co myślicie o podaniu wody utlenionej na pierwotniaki w akwa ( są w nim rybki). W internecie podają że jest to najlepszy sposób na pozbycie się mętnej wody. Na razie dodałam tylko bakterie w płynie ale na razie zero poprawy w dodatku pada jedna rybka za drugą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 14:06
Post: #2
RE: woda utleniona
Pod żadnym pozorem. To silny utleniacz, a ty nie masz doświadczenia w akwarystyce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 14:09
Post: #3
RE: woda utleniona
Nie mam doświadczenia dlatego pytam na forum. A jeśli pani się na tym zna to proszę o jakieś sugestie i porady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 14:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2016 14:47 przez harek.)
Post: #4
RE: woda utleniona
Pisałem już Tobie w innym temacie, na pierwotniaki wystarczy napowietrzanie i MUSZĄ na drugi dzień przejść.

Moim jednak zdaniem to nie pierwotniaki tylko baktrie które wlałaś powodują zmętnienie. Strzelam ze to sera nitrivec, mam racje ? Jeżeli tak to zmętnienie moze utrzymywać sie nawet 3-4 dni, wszytko zalezy od filtracji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 15:41
Post: #5
RE: woda utleniona
BactoActiv firmy tropical. Woda była mętna juz przed podaniem bakterii. Pytam po raz kolejny ponieważ potrzebuje dużo informacji
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 22:41
Post: #6
RE: woda utleniona
Panią zapraszamy w środę do Malty na spotkanie. Wszystkie pytania i wątpliwości wyjaśnimy.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-07-2016, 00:19
Post: #7
RE: woda utleniona
Nie da się wszystkiego tak szybko przekazać na forum. Dużo łatwiej w rozmowie bezpośredniej dlatego zapraszamy na spotkanie. Niestety mimo wlewania różności do akwarium proces dojrzewania można jedynie trochę skrócić ale nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Podstawowy błąd to za wczesne wpuszczenie ryb.
Dalej jak widać paniczne ruchy które jedynie mogą jeszcze zaszkodzić. Jak doczytałem masz kaskadę mogę dać wkład z dojrzałego filtra to może trochę podratuje sytuację Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-07-2016, 19:03
Post: #8
RE: woda utleniona
Szlag mnie trafia gdy kolejny raz widzę taki temat.
Zamiast samemu szukać to się teraz żąda wiadomości od innych .
Przecież google są dla wszystkich tak samo dostępne . Biblioteki również

Samemu robić zupę rybną w akwarium a potem larum .. żenada . Kolejny temat o zdychaniu rybek podpada już pod ustawę o znęcaniu się .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości