Odpowiedz 
Zdychaja rybki
11-07-2016, 08:33
Post: #1
Zdychaja rybki
Dzień dobry,

proszę o Waszą pomoc! Otóż mam nowe akwarium (ma 2tyg. oraz 60litrów)
niestety woda od kilku dni jest mleczna, nie chce używać chemii wiec kupiłam bakterie w płynie (dodane 4 dni temu). Wczoraj wymieniłam ok 3-4 litrów wody (przegotowanej) dzisiaj znalazłam 4 martwe rybki oraz raczka orange. I tak jest prawie codziennie przynajmniej wyławiam 1 martwa rybkę. W akwarium zostało jeszcze kilka głupików neonków bojowników i danio. Proszę o jakieś rady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 09:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2016 09:17 przez harek.)
Post: #2
RE: Zdychaja rybki
Niestety za wcześnie wpuściłaś życie i takie są efekty.
W tej chwili polecam włączyć mocne napowietrzanie aby pozbyć się pierwotniaków (mlecznej wody). PO 24h powinno zniknąć.
Do podmian używaj wody kranowej, nie przegotowanej. Przy kazdej podmianie (co 1-2 tyg ok 20% pojemności akwarium) dodwaj odpowiednią ilość bakterii, powinno to przyspieszyc proces dojrzewania akwarium.
Kolejna sprawa to dobór gatunków i ilość ryb, wnioskuje ze jest ich dużo za dużo i dobrane losowo.
Ustabilizuj akwarium stosując powyższe rady a potem zajmiemy się obsadą, która jest dramatyczna Smile

ps. kazdego trupa jakiego znajdziesz, wyławiaj jak najszybciej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 10:03
Post: #3
RE: Zdychaja rybki
Dziękuję. Proszę mi jeszcze powiedzieć czy tzw. deszczownia wystarczy na 60l czy trzeba się zaopatrzyć w napowietrzacz? Taką obsade polecili mi w kilku sklepach zoologicznych dlatego je kupiłam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 10:14
Post: #4
RE: Zdychaja rybki
deszczownia wystarczy

nie bywaj więcej w tych sklepach, poszukaj innych Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 10:39
Post: #5
RE: Zdychaja rybki
Zajmę się teraz wodą w akwarium. Jeśli wszystko się ustabilizuje to napiszę na forum prośbę o poradę w doborze obsady Smile Jeszcze raz dziękuje za pomoc!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 14:07
Post: #6
RE: Zdychaja rybki
Mnie się wydaje, że ty masz przerybiony zbiornik, stad problemy z wodą. 60 litrów i raczki, bojownika (ile ich masz?), neony, danio.
Może masz kilka samców bojownika i po prostu się powybijały?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 14:12
Post: #7
RE: Zdychaja rybki
bojownik 1 + 2 samice, danio ok 2-3szt. (kilka zdechło) neonki 10szt. A raczek był jeden. Ale to na pewno pierwotniaki woda śmierdzi i pod światło widać takie małe białe jak by robaczki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-07-2016, 22:39
Post: #8
RE: Zdychaja rybki
Czyli zdecydowanie napowietrzanie i cierpliwość. Smile

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości