Odpowiedz 
Woda z armatki torfowej
04-07-2016, 11:45
Post: #1
Woda z armatki torfowej
Od jakiegoś czasu przepuszczam wodę przez armatke torfowa i jestem bardzo zadowolony z uzyskiwanych parametrów jednak ta herbatka jest tak ciemna, że nie widać ryb. Zaczalem mieszać z wodą destylowana ale nadal to nie jest to. Mam pytanie jak wy sobie z tym radzicie? Z góry uprzedzam, że nie mam zamiaru kupować filtra RO.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-07-2016, 13:59
Post: #2
RE: Woda z armatki torfowej
Z góry uprzedzam, że nie ma idealnej metody na pozbycie się nadmiaru garbników z wody.
Pomaga węgiel aktywny w filtrze, pomagają aktywne podłoża, ale jeśli masz piasek (czy inne podłoże, które nie klaruje wody z garbników) to nie oczekuj cudów - "krystalicznej przejrzystości" nie osiągniesz.
Im więcej światła tym również więcej rozbitych garbników (ale koagulują i mogą się osadzac na dni, a nawet zalepiać skrzela rybom).
Więc albo miękka, klarowna woda z RO (ostatecznie demineralka), albo miękka woda (ale zapewne nie aż tak miękka jak po RO) pełna garbników z armatki torfowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-07-2016, 21:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2016 21:58 przez Ciupakus.)
Post: #3
RE: Woda z armatki torfowej
Nie rozumiem sensu babrania się w torfie skoro chcesz mieć klarowną wodę - blokuje Cię 100 zł?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2016, 07:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2016 07:23 przez matoole. Powód: Nowe informacje)
Post: #4
RE: Woda z armatki torfowej
Marhord napisał(a):Mam pytanie jak wy sobie z tym radzicie?
Do uzyskania odpowiedniej wody praktycznie wszyscy używają filtra osmozy lub kupują taką wodę.
Jak tak bardzo nie chcesz filtra to możesz pobawić się w obniżanie pH kwasem HCL- sam tak kiedyś robiłem.
Nie obejdzie się jednak bez kosztów ,będziesz potrzebował duży baniak i dodatkowy filterek ,więc nie wiem czy to ma dla ciebie sens ekonomiczny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2016, 10:52
Post: #5
RE: Woda z armatki torfowej
Kwasem ph spadnie a twardość węglanowa teź? Wydaje mi się że nie. A po za tym to trzeba to wiecznie kontrolować.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2016, 15:33
Post: #6
RE: Woda z armatki torfowej
edison napisał(a):Kwasem ph spadnie a twardość węglanowa teź? Wydaje mi się że nie.
Spadnie pH i twardość węglanowa za to twardość ogólna ani drgnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2016, 16:59
Post: #7
RE: Woda z armatki torfowej
W takim razie pozostaje mi ten filtr RO. Dzieki za zainteresowanie, a jaki wg was byłby odpowiedni?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-07-2016, 17:51
Post: #8
RE: Woda z armatki torfowej
Jak tylko do akwarium to bierz najtańszy,typowo akwarystyczny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości