Odpowiedz 
witam jestem nowy sledze fora gdyz mam problem
26-06-2016, 15:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2016 15:25 przez Elfir.)
Post: #4
RE: witam jestem nowy sledze fora gdyz mam problem
Obsada - pyszczaki i skalary? I pH 7,2. Czy ty wiesz w ogóle jakie parametry wody są konieczne dla tych ryb? Trzymasz ryby stadne pojedynczo (brzanki). Masz za małe akwarium dla skalara i brzanki rekiniej. Przecież to podpada pod znęcanie się nad zwierzętami!

Najpierw uporządkuj obsadę, tak aby pasowała do zbiornika low-tech i parametrów, jakie jesteś w stanie zapewnić.
Brzanki LUB piękniczkowate (gupiki, mieczyki, molinezje) + kiryski i glonojad. Brzanki mają brzydki zwyczaj podgryzania płetw gatunkom o weloniastych płetwach (skalarom, gurami, gupikom).
Wywalasz pyszczaki, gurami, skalara, brzankę rekinią. Dokupujesz brzanki i kiryski, by tworzyły stado a nie parkę.

Drugi krok to dobranie roślin, które dobrze sobie radzą w low-techach z wodą stosunkowo twardą i zasadową. Czyli przede wszystkim gatunki korzeniące się - zwartki, żabienice, nurzańce. Może jeszcze nadwódkę.
Do tego ewentualnie mech jawajski lub anubiasy na korzeniach (chociaż u mnie ukorzeniły się w grunt).

trzeci - ziemia musi być mineralna a nie próchniczna. podłoża sprzedawane w marketach to zobojętniony torf z piaskiem. Nawozy wypłukują się z niego błyskawicznie w ciągu tygodnia powodując plagi glonów.
Najlepsza jest ziemia piaszczysto-gliniasta z głębszych wykopów (lub z kretowisk), poniżej warstwy próchnicznej.

Cztery - czytasz czym jest low-tech i dlaczego tam nie robi się podmian.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Wiadomości w tym wątku
RE: witam jestem nowy sledze fora gdyz mam problem - Elfir - 26-06-2016 15:23

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  witam :) Svenja 2 7,813 24-05-2017 20:26
Ostatni post: alarmowiec
  Witam na forum RadekF 2 7,499 14-01-2014 18:54
Ostatni post: Marmota



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości