Odpowiedz 
witam jestem nowy sledze fora gdyz mam problem
25-06-2016, 20:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2016 21:12 przez DejV.)
Post: #1
Sad witam jestem nowy sledze fora gdyz mam problem
witam. posiadam akwa 108l Na dzien dzisiejszy praktycznie bez roslin. a chce ze tak powiem dzungle... zaczynalem 1.5roku temu bylo ok roslinki zywe wyrazne zdrowe.baniak mial w tedy okolo 7mies. zaczynalo sie dobrze. i co restart. wyszly sinice glony. z glonami sobie poradzilem bez problemu. sinice no gorzej, zostawil bym ale wygladalo to fatalnie. a mianowicie; mialem ziemie kupna z brico uniwersalna 4cm. na to 3cm kamyszki 2-3mm. nawozilem carbo classic azot zelazo potas i dodatkowo bimbra. czytalem pisalem z innymi ze spalilem poprostu roslinki.za duzo nawozu. ph mam nadal 7.2. lampy 2x 9w gdyz to ledy. swieca jqak 70w. barwa zimna biala.


restart..... masakra nie mam juz nic zostala trawka trzyma sie dobrze. mam znowu ziemie... z kretowiska.......... pomocy mam amen nic nie rosnie. odstawilem wszystkie nawozy i co dalej. rybki, mam 3 pyszczaki 1 maly skalar 2 male brzanki 1 rekinek na gupiki 1 gurami w miare duzy 3 glonojady,, 3 kiryski i pare innych....., mysle ze za duzo na ten lSad[/font]

tak wygladalo jak mialo 7mies.

teraz nie mam nic wode podmieniam co 2tyg. czasem co tydz. 20l

temp. 24\25

pisze akurat tu gdyz zostalem zaproszony przez uzytkownika innego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2016, 23:37
Post: #2
RE: witam jestem nowy sledze fora gdyz mam problem
nie wiem czy to fejk czy piszesz na serio, ale 18w w ledach nic nie zdziała, nawet przy ledach lampa powinna miec co najmniej 0,4-0,6W/l przy tym oświetleniu co masz to anubias co najwyżej pociągnie i to powoli. A tym połączeniem pyszczaki plus skalary to naprawde rozj.... system, woda nie ma odpowiednich parametrów ani dla pyszczaków, reszty obsady o roślinach nie wspominając
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2016, 15:00
Post: #3
RE: witam jestem nowy sledze fora gdyz mam problem
Jak nikt nie ma odwagi wychylić nosa, to Bohen zawsze przyjdzie i wygarnie wszystko Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2016, 15:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2016 15:25 przez Elfir.)
Post: #4
RE: witam jestem nowy sledze fora gdyz mam problem
Obsada - pyszczaki i skalary? I pH 7,2. Czy ty wiesz w ogóle jakie parametry wody są konieczne dla tych ryb? Trzymasz ryby stadne pojedynczo (brzanki). Masz za małe akwarium dla skalara i brzanki rekiniej. Przecież to podpada pod znęcanie się nad zwierzętami!

Najpierw uporządkuj obsadę, tak aby pasowała do zbiornika low-tech i parametrów, jakie jesteś w stanie zapewnić.
Brzanki LUB piękniczkowate (gupiki, mieczyki, molinezje) + kiryski i glonojad. Brzanki mają brzydki zwyczaj podgryzania płetw gatunkom o weloniastych płetwach (skalarom, gurami, gupikom).
Wywalasz pyszczaki, gurami, skalara, brzankę rekinią. Dokupujesz brzanki i kiryski, by tworzyły stado a nie parkę.

Drugi krok to dobranie roślin, które dobrze sobie radzą w low-techach z wodą stosunkowo twardą i zasadową. Czyli przede wszystkim gatunki korzeniące się - zwartki, żabienice, nurzańce. Może jeszcze nadwódkę.
Do tego ewentualnie mech jawajski lub anubiasy na korzeniach (chociaż u mnie ukorzeniły się w grunt).

trzeci - ziemia musi być mineralna a nie próchniczna. podłoża sprzedawane w marketach to zobojętniony torf z piaskiem. Nawozy wypłukują się z niego błyskawicznie w ciągu tygodnia powodując plagi glonów.
Najlepsza jest ziemia piaszczysto-gliniasta z głębszych wykopów (lub z kretowisk), poniżej warstwy próchnicznej.

Cztery - czytasz czym jest low-tech i dlaczego tam nie robi się podmian.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-06-2016, 20:49
Post: #5
RE: witam jestem nowy sledze fora gdyz mam problem
Coś czuję, że to był kolegi autora ostatni post.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2016, 12:00
Post: #6
RE: witam jestem nowy sledze fora gdyz mam problem
Ubiegli mnie ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-06-2016, 08:39
Post: #7
RE: witam jestem nowy sledze fora gdyz mam problem
Aqua Store napisał(a):Jak nikt nie ma odwagi wychylić nosa, to Bohen zawsze przyjdzie i wygarnie wszystko Smile

na fejsie dałbym lajka, a tu chyba sobie w stopke wstawie bo coś w tym jestSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-06-2016, 10:51
Post: #8
RE: witam jestem nowy sledze fora gdyz mam problem
W tapatalku są polubienia ale tylko tam widoczne.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  witam :) Svenja 2 7,725 24-05-2017 20:26
Ostatni post: alarmowiec
  Witam na forum RadekF 2 7,415 14-01-2014 18:54
Ostatni post: Marmota



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości