Odpowiedz 
rozmnazanie pielęgniczek kakadu
08-06-2016, 10:09
Post: #1
rozmnazanie pielęgniczek kakadu
Witam
Moja para kakadu podeszła już po raz trzeci do tarła i znowu nic z tego :(trzy dni samica zacięcie pilnuje gniazda, a kolejnego już pływa po całym akwarium. Dziwi mnie to bo wbrew ogółowi za pierwszym razem się udało i pływało aż 5 szt. narybku Thumbup jednak nie byłem do tego przygotowany - za duża obsada i brak pokarmu dla tak małego wylęgu, a teraz obsada zredukowana do minimum i własna hodowla nicieni mikro czeka, a tu znowu porażka. Czy wszystkie południowoamerykańskie pielęgniczki zjadają swoją ikrę (te pierwsze tarła) czy tylko kakadu są wyjątkiem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2016, 10:21
Post: #2
RE: rozmnazanie pielęgniczek kakadu
Młode ryby często zjadają na początku -powody mogą być różne.

Obsada może je stresować ,woda może być zła co spowoduje mały wylęg lub wcale , za duzo grzebiesz i stresujesz ryby (to też możliwe).

Pokazałeś gdzieś to akwarium w prezentacjach?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2016, 18:25
Post: #3
RE: rozmnazanie pielęgniczek kakadu
Obsada właściwie została wyeliminowana pozostały tylko młode zbrojniki i kilka gupikow. Akwarystyka zajmuję się już ponad 25 lat więc wiem z czym to się je, jakie powinny być parametry i warunki. Rozmnazalem już inne pielegnice, bojowniki, kirysniki iwiele wiele innych z niezlym powodzeniem ale dopiero z kakadu mam problemik. Fotki akwa oczywiście mogę wrzucić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-06-2016, 19:15
Post: #4
RE: rozmnazanie pielęgniczek kakadu
Młode zbrojniki nie pogardzą ikrą, a jako, że głównie żerują w nocy mogą zdecydowanie przeszkadzać Apisto. Pytanie na jakie kryjówki mogą liczyć Apisto, by złożyć ikrę. Do tego Gupiki też nie są dobrym pomysłem - nawet jak będziesz miał larwy, to Gupiki będą wyżerać młode i Apisto też mogą mieć problem by je skutecznie odgonić.

Jeśli chcesz w akwarium ogólnym liczyć na udane odchowanie młodych Apisto musisz z obsady mieć małe kiryski i/lub jakieś małe Drobnoustki/Ukośniki/Pstrążenice.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  fantom czarny rozmnażanie wujek 3 12,178 04-04-2014 13:21
Ostatni post: Adam
  Neon innesa [rozmnażanie] Barbosa 6 12,759 07-02-2014 12:27
Ostatni post: Patyczak97



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości