Odpowiedz 
plexi
03-04-2016, 10:57
Post: #1
plexi
Witajcie. Czy plexi może zastąpić szybę nakrywkową ? Chodzi mi o lekkość ale nie wiem jak z przepustowoscia światła.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2016, 11:19
Post: #2
RE: plexi
każda szyba (plexi) nakrywkowa ma jedną podstawową wade, paruje i woda sie na niej skrapla, to jest największe rozproszenie światła, bo czy plexi czy akryl to przepustowośc mają bardzo dobrą. plexi ma wade bardzo szybko sie zarusowuje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2016, 11:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2016 12:08 przez HOLI.)
Post: #3
RE: plexi
No zgadza się z tym parowaniem i skraplaniem. Jednak jestem zmuszony bo już teraz ucieka mi ok 7 litrów na tydzień a to tylko zbiornik 72 litry. Więc i tak muszę coś zrobić. Chodzi mi tylko o to czy tak jak gdzieś słyszałem że plexi przepuszcza o wiele mniej światła jak szyba. Chodzi też o ciężar tej przykrywki.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2016, 12:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2016 12:07 przez Piotrdz6.)
Post: #4
RE: plexi
Mam pytanie a co sądzicie o poliwęglanie litym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2016, 13:45
Post: #5
RE: plexi
7 litrów to mi Kolego na 2 dni ucieka Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2016, 14:05
Post: #6
RE: plexi
Ja na tydzień dolewam 40 litrów odparowanej wody RO Smile

było 112 litrów morszczyzna
jest 300 litrów w obiegu
Akwarium ukwiałowe z błazenkami 100 litrów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2016, 18:05
Post: #7
RE: plexi
Chciałem.zaznaczyć, że nie pytałem ile kto wody dolewamy :-) ja nie chce tego robić stąd ten post :-)

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2016, 20:20
Post: #8
RE: plexi
masz jakieś 50% usunięte wody, która i tak by została osunięta w ramach podmiany więc po co uszczelniać? Podmiany i tak robić musisz czy Ci się podoba czy nie
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2016, 21:00
Post: #9
RE: plexi
Odkąd pamiętam parowanie nie miało znaczenia co do podmian wody. Może coś się zmieniło.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2016, 07:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2016 07:40 przez utopia.)
Post: #10
RE: plexi
Paruje samo h2o ale to co w wodzie juz nie.
Wracajac do tematu -mialem płyty plexi na małych zbiornikach. Waga prawie żadna niskie ryzyko że coś stluczemy operując taką pokrywą. Niestety plexi sie elektryzuje,przyciaga kurz , osady wapienne do usunięcia tylko metodami chemicznymi. Porysowana w zasadzie nadaje sie tylko do utylizacji chyba że ktoś nie ma co robić i bedzie to sobie polerowac. Mam troche zbiornikow nakrytych poliweglanem komorowym. Odpady -czasem mozna zdobyc za free . Powod zastosowania jest jednak inny-zabezpieczenie ryb wyskakujacych z wody
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2016, 15:15
Post: #11
RE: plexi
utopia napisał(a):Paruje samo h2o ale to co w wodzie juz nie.
Otóż właśnie

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-04-2016, 16:23
Post: #12
RE: plexi
Mam jedno 25l szkło przykryte pleksi 5mm.Ma jedną podstawową wadę - od ciepła lampy wygina się w łuk.Muszę co 2 dni ją obracać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-04-2016, 11:37
Post: #13
RE: plexi
Postawiłem jednak na szybkę. Zamocowałem ją na nóżkach od belki oświetleniowej za pomocą czterech stopek meblowych http://www.wszystkomeblowe.pl/2,podporka...j,268.html . Stopki tak jak w meblach sa ciasno wyciśnięte w otwory nawiercone w nóżkach belki aquanowa. Szybka ma wymiar 28x57 więc został w Ryłko wąski prześwit wokół. Już po tygodniu stwierdzam że efekt jest rewelacyjny. Wody nie ubywa, kurz nie siada na tafli i o to chodzilo.

Od dawna i trwale Nr -1 " Robale " Thumbup
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-04-2016, 17:25
Post: #14
RE: plexi
HOLI napisał(a):Postawiłem jednak na szybkę. Zamocowałem ją na nóżkach od belki oświetleniowej za pomocą czterech stopek meblowych http://www.wszystkomeblowe.pl/2,podporka...j,268.html . Stopki tak jak w meblach sa ciasno wyciśnięte w otwory nawiercone w nóżkach belki aquanowa. Szybka ma wymiar 28x57 więc został w Ryłko wąski prześwit wokół. Już po tygodniu stwierdzam że efekt jest rewelacyjny. Wody nie ubywa, kurz nie siada na tafli i o to chodzilo.
No to teraz możesz wpuścić skoczki np parę parek Paskai.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie kupić plexi hadwao 4 10,547 19-04-2015 17:09
Ostatni post: joke00
  Gdzie w PO spienione PCV plexi i klej do tego kuntakinte 7 16,064 30-05-2012 18:55
Ostatni post: Grzegorz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości