Odpowiedz 
Akwarium 63L - brak przejrzystości .
19-03-2016, 21:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2016 21:12 przez Paabio.)
Post: #1
Question Akwarium 63L - brak przejrzystości .
Witam wszystkich.
Jakieś 3 miesiące temu założyłem akwarium. Akwarium dojrzewało ponad 3 tygodnie, po czym wpuściłem tam pierwsze rybki. Wszystko co powinienem zrobić, zrobiłem prawidłowo. Kamyszki wiele razy wypłukane i wyparzone, podmiana wody regularna, czyszczenie filtru tak samo, no ale mimo to nadal nie ma zbyt ładnej wody. Nie mam zielonego pojęcia co jeszcze mógłbym zrobić w tej kwestii i chciałby prosić o ajkieś porady.


https://gyazo.com/95cfca58a544c98dbc16bf77345f3d79

https://gyazo.com/762a5bf1b98d0ca11ccc968989990a77
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-03-2016, 21:41
Post: #2
RE: Akwarium 63L - brak przejrzystości .
Klarowną wodę będziesz miał za 3 miesiące jak się trochę gąbka filtra przytka. Co do ryb i braku jakichkolwiek roślin się nie wypowiem...

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 00:10
Post: #3
RE: Akwarium 63L - brak przejrzystości .
To wygląda na prowokację...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 01:14
Post: #4
RE: Akwarium 63L - brak przejrzystości .
Paabio napisał(a):Akwarium dojrzewało ponad 3 tygodnie, po czym wpuściłem tam pierwsze rybki. Wszystko co powinienem zrobić, zrobiłem prawidłowo. Kamyszki wiele razy wypłukane i wyparzone,
co tam dojrzewało 3 tygodnie, kamienie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 10:28
Post: #5
RE: Akwarium 63L - brak przejrzystości .
Jaki jest sens wyparzania kamieni? Wywar czy zupa ma z nich być ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 10:47
Post: #6
RE: Akwarium 63L - brak przejrzystości .
(20-03-2016 00:10 )melag napisał(a):  To wygląda na prowokację...
Jest bardzo duzo ludzi którzy nie zdobyli potrzebnej wiedzy przed założeniem akwarium i właśnie tak to wygląda. Pytanie czy są reformowalni bo inaczej nie da się im pomóc.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 15:01
Post: #7
RE: Akwarium 63L - brak przejrzystości .
Odnośnie roślinek i dojrzewania, to były dwie roślinki, w sklepie mi polecili i je kupiłem, po wpuszczeniu rybek roślinki stopniowo były skubane aż do gołych łodyg, które później się złamały, ale już będą nowe także nie unoście się.
Jestem właśnie początkującym, nie wiem wszystkiego co trzeba dlatego jestem tutaj by się doszkolić. Jak zakładałem akwarium czytałem co trzeba robić ale może widocznie zbyt mało.

Mam jeszcze pytanie odnośnie filtra, kolega wyżej napisał :
Dikej napisał(a):Klarowną wodę będziesz miał za 3 miesiące jak się trochę gąbka filtra przytka.
No i właśnie co jakiś czas filtr się zapycha na tyle, że prawie nie natlenia wody, wówczas go czyszczę.
Jak mam to rozumieć? Nie czyścić gąbki, tylko sam filtr?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 15:29
Post: #8
RE: Akwarium 63L - brak przejrzystości .
Edi wytłumacz koledze, bo coś mało kumaty Biggrin
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 15:50
Post: #9
RE: Akwarium 63L - brak przejrzystości .
Poprostu filtr jest za mały, nie jest skuteczny w tym akwarium bo jak już się przytka to biologia działa ale jak jest przytkany to trzeba go wyczyścić bo wydajność mocno ograniczona i tak w kółko macieju. Nigdy nie uzyskasz klarowności wody.

Na rybach się nie znam, nie wiem czy to nie jest jakiś gurami, troszke za duża w tym litrażu.
Ryby odpowiednio odżywiane nie będą skubać roślin chyba że te obumierają. Należy stosować urozmaicony pokarm roślinny i z zawartością białka. Czyli jeden rodzaj nie wystarczy bo to jest tak jakbyś jadł tylko chleb przez całe życie.

Włóż jakiś korzeń, poszukać na olx/sklep roślin małowymagających jak moczarka, mikrozoria ,kryptokoryny , nurzaniec, różdzyca, sagitaria subulata.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 16:31
Post: #10
RE: Akwarium 63L - brak przejrzystości .
No i na taką wypowiedź czekałem.
Dzięki wielkie, odnośnie filtru to i tak chciałem kupić nowy ponieważ cały zestaw odkupiłem używany.
Jaki filtr byście polecali?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 16:41
Post: #11
RE: Akwarium 63L - brak przejrzystości .
Z ryb to widzę 2 platki, 2 gurami złote, danio pręgowany, bojownik, molinezje złotą i chyba molinezje balonową nad filtrem.
Po 1 praktycznie brak biologi w zbiorniku
Po 2 za mały filtr (z tego wynika m.in. punkt pierwszy)
Po 3 gurami za duże na ten zbiornik (w zasadzie wszystko poza bojownikiem i danio rośnie za duże do tego litrażu)
Po 4 ryby stadne trzymasz pojedyńczo (np. danio)

Na dobry początek proponuje któreś z powyższych roślin, które wymienił Edison. Twarde pod względem tolerancji na warunki, jak i możliwościami ich konsumpcji. Do tego zakup jakiegoś bardziej wydajnego filterka. Najlepszy będzie zewnętrzny, ale jeśli koszty są dla Cb zbyt duże może być wewnętrzny lecz ze znacznie większym przepływem i większą gąbką. Jak już spełnisz powyższe założenia będziemy mogli pójść krok dalej, ponieważ na razie brakuje podstaw do prawidłowego prowadzenia zbiornika.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 17:22
Post: #12
RE: Akwarium 63L - brak przejrzystości .
edison napisał(a):moczarka, mikrozoria ,kryptokoryny , nurzaniec, różdzyca, sagitaria subulata.
polecam jeszcze do zestawu Rogatka (Ceratophyllum demersum)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 17:28
Post: #13
RE: Akwarium 63L - brak przejrzystości .
Ktoś poda jakieś propozycje dobrych filtrów zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, które dadzą sobie radę?
Wiem, mogę sobie poszukać w internecie, ale wolałbym coś sprawdzonego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 19:38
Post: #14
RE: Akwarium 63L - brak przejrzystości .
(20-03-2016 17:28 )Paabio napisał(a):  Ktoś poda jakieś propozycje dobrych filtrów zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, które dadzą sobie radę?
Wiem, mogę sobie poszukać w internecie, ale wolałbym coś sprawdzonego.
Najlepiej mieć nadfiltracje, ułatwia to prowadzenie zbiornika. Co do propozycji to mocno zależy to od Twojego budżetu. Jeśli sytuacja Ci pozwoli to odrazu podaruj sobie wewnętrzny filtr i przejdź do zewnętrznego.

Szybko wysłane z telefonu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2016, 20:03
Post: #15
RE: Akwarium 63L - brak przejrzystości .
na taki litraż jak najbardziej zewnętrzny, najlepiej kubełkowy bo nie zajmuje miejsca w i tak małym akwarium (wewnętrzny jak ma być wydajny to musi być duży) ewentualnie kaskada, i jak na ten litraż i zamiłowanie do rybek to aquael fnz3 to będzie optimum
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak prądu jagoo 10 16,660 05-04-2013 15:24
Ostatni post: jagoo



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości