Odpowiedz 
Czym najlepiej rozpuszczać co2?
16-02-2016, 13:00
Post: #1
Czym najlepiej rozpuszczać co2?
Na wstępie może napiszę, że miałem już:
- kostka lipowa noname
- kostka lipowa JBL
- dyfuzor CO2 NANO - plastyk plus walcowaty spiek
- spiek ceramiczny aquaGlass nattec

Obie kostki lipowe nie działały można powiedzieć od początku, ta JBL'a wytrzymała raptem kilka dni, później drewno odeszło od plastyku i się rozszczelniło. Nano dyfuzor działał chyba z 3 tygodnie, sytuacja powtórzyła się jak w lipach, plastyk odszedł od spieku i po dyfuzorze.
Wszystkie próbowałem pokleić, ale pewnie za duże ciśnienia na silikon, nano działał może z 2h, po naprawie
Najdłużej działał spiek, bo z 9 miesięcy, ale ostatnio też zaczął dawać nie dopuszczalnie duże bąble.
Czyściłem go wodą utlenioną, efekt był ale słaby i na bardzo krótko - następnej doby znowu zobaczyłem duże bąble.
Jaki spiek naprawdę kupić, aby cieszyć się mgiełką długo. Od razu zaznaczę, że reaktor odpada - nie chce ograniczać i tak słabego przepływu w kuble.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2016, 13:20
Post: #2
RE: Czym najlepiej rozpuszczać co2?
Spróbuj wyczyścić Ace zrobionym 1:1 z wodą, działa lepiej niż woda utleniona.
A atomizer musiales jakiś kiepski trafić, u mnie gazuje bez problemu i daje mgiełkę lepszą niż szklany dyfuzor.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2016, 14:12
Post: #3
RE: Czym najlepiej rozpuszczać co2?
macius napisał(a):Spróbuj wyczyścić Ace zrobionym 1:1 z wodą, działa lepiej niż woda utleniona.
A atomizer musiales jakiś kiepski trafić, u mnie gazuje bez problemu i daje mgiełkę lepszą niż szklany dyfuzor.

Jak wyżej.
Ja osobiście przy czyszczeniu raz na 3-4 miesiące, moczę atomizer ok 30 minut w czystym ace, nie rozcieńczam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2016, 15:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2016 15:52 przez leeusr.)
Post: #4
RE: Czym najlepiej rozpuszczać co2?
Rozumiem, że zamiast znowu kupować to mam lepiej doczyścić, spróbuję Ace albo myślałem jeszcze o perhydrolu

A jeszcze kwestia jak po Ace wypłukać spiek przed włożeniem do akwa

znalazłem z ulotę ACE i rozumiem, że wystarczy obficie przepłukać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-02-2016, 18:08
Post: #5
RE: Czym najlepiej rozpuszczać co2?
Ja po moczeniu w ace, montuje atomizer i przez pierwsze 10 min gazuje w zwykłej wodzie w kubku, potem rurka z atomizerem wraca do akwa.
Ace jest tanie i skuteczne, nic innego nie stosowałem do czyszczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-02-2016, 19:16
Post: #6
RE: Czym najlepiej rozpuszczać co2?
Zapraszam, do nas, sprzedajemy wyłącznie sprawdzone i trwałe dyfuzory Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2016, 10:26
Post: #7
RE: Czym najlepiej rozpuszczać co2?
Przerobiłem kilka dyfuzorów, włącznie z kostką lipową.
Najlepiej sprawdza się ten:
>>KLIK<<
Na Allegro wraz z wysyłką ~25zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-02-2016, 20:00
Post: #8
RE: Czym najlepiej rozpuszczać co2?
melag napisał(a):Przerobiłem kilka dyfuzorów, włącznie z kostką lipową.
Najlepiej sprawdza się ten:
>>KLIK<<
Na Allegro wraz z wysyłką ~25zł.
Potwierdzam. Najlepszy dyfuzor świata. Łatwy w czyszczenie, bez żadnych detergentów, które mogą się dostać do zbiornika. Wystarczy odkręcić ceramikę i delikatnie przetrzeć drobnym papierkiem ściernym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2016, 16:05
Post: #9
RE: Czym najlepiej rozpuszczać co2?
Melag, 123456789 dzięki za rekomendacje, cena rzeczywiście atrakcyjna, lecz rozmiary/wygląd trochę mnie odstraszają

Szybko wysłane z telefonu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2016, 17:06
Post: #10
RE: Czym najlepiej rozpuszczać co2?
leeusr napisał(a):Melag, 123456789 dzięki za rekomendacje, cena rzeczywiście atrakcyjna, lecz rozmiary/wygląd trochę mnie odstraszają

Fakt, nie jest to cud design-u, natomiast działa rewelacyjnie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2016, 18:30
Post: #11
RE: Czym najlepiej rozpuszczać co2?
Jak już pisałem spiek, kiepsko dawał, a że propozycja kolegów nie droga, kupiłem NCO2-5, działa od 3 dni i muszę napisać, że jak narazie bardzo ładną mgielkę daje.
Stary spiek potraktowałem ACE przez kilka godzin. Wyczyścił się i owszem, lecz po płukaniu ~20min i dobie na wierzchu dalej śmierdzi chlorem, więc nie wiem czy się jeszcze nada :/

Szybko wysłane z telefonu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2016, 19:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-02-2016 19:07 przez edison.)
Post: #12
RE: Czym najlepiej rozpuszczać co2?
W Ace wystarczy minuta więc lekko przesadziłeś z czasem Smile

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-02-2016, 19:30
Post: #13
RE: Czym najlepiej rozpuszczać co2?
edison napisał(a):W Ace wystarczy minuta więc lekko przesadziłeś z czasem Smile
Na początku obserwowałem, wydawało mi się, że nie schodzi więc zostawiłem Smile na razie może się wietrzyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2016, 17:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2016 12:49 przez kapuczino.)
Post: #14
RE: Czym najlepiej rozpuszczać co2?
Witam
Wszyscy piszą o drewnie lipowym jakby to był jedyny rozpierzchło naczyniowy gat. drewna w Polsce.
Moim zdaniem bardziej liczy się udział drewna wczesnego w jednym słoju (ta jasna część słoja). Im jest go mniej tym lepsza mgiełka. Jak pamiętacie jestem początkujący ale w sobotę zrobiłem bimbrownię i działa do dzisiaj ok. ważne aby średnica gałązki była możliwie zbliżona do średnicy "strzykawki" no i aby wcześniej wolno rosła (mało bieli) Ja akurat znalazłem na działce odpowiedni kawałek z klonu. Sam go wycinałem 2 lata temu drewno naturalnie wysezonowane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  czyszczenie szyb od wewnątrz - czym? fliCk 3 7,779 07-03-2015 00:19
Ostatni post: maslo_82
  Czym przykleić statecznik elektroniczny do aluminium ? pacmann 17 27,144 10-02-2013 12:38
Ostatni post: sajmon12



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości