Odpowiedz 
pomoc z akwa low teh
06-02-2016, 15:01
Post: #16
RE: pomoc z akwa low teh
Pod taką siatką czy czymś innym fajnie zbiera się siarkowodór lub inne gazy bo przecież nie tlen, można to zaobserwować gdy czasami coś tam wyleci z podłoża, próbuje się uwolnić bo się nagromadziło tego w miejscu gdzie naturalnie bez siatki czy skarpety nie było by takiej sytuacji.

Później wiele osób zwala winę na ziemie a nie na swoją, niewiedząc co tak naprawde się dzieje.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2016, 16:30
Post: #17
RE: pomoc z akwa low teh
czyli co nie dawac zadnej siatki tylko ziemie przysypac zwirem i potem sadzic rosliny
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2016, 19:23
Post: #18
RE: pomoc z akwa low teh
Tak, żadnej siatki, już któraś z kolei osoba Ci to pisze, a Ty dalej pytasz

Szybko wysłane z telefonu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2016, 20:03
Post: #19
RE: pomoc z akwa low teh
Jak nie chcesz kupować kolejnego filtra, to wykorzystaj chinola z wkładami mechanicznymi -bez biologii.
Jako trawnik spróbuj z Micranthemum Monte Carlo na 3cm żwiru. Mam je w małym akwarium, gdzie mam goły żwir ,bez nawożenia, 0,3W/L bez CO2 i od kilku miesięcy nic się z nim nie dzieje -nie znika ,ale i nie rośnie Biggrin
Wpakuj pod ten trawnik pałeczki nawozowe na głębokość 3cm sama ziemia to będzie dla trawniczka za mało i myślę ,że będzie szansa na trawnik. Monte Carlo kup sobie u Kolegi forumowego Masło ,ma w sklepie naprawdę napakowane koszyczki -sam u niego ta roślinę kupowałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2016, 20:21
Post: #20
RE: pomoc z akwa low teh
Widzę że zwolenników siatki lub mojej skarpety brak Smile Zgadzam się z edisonem że w podłożu z ziemią powstają gazy. Powstają one na skutek gnicia i rozkładu związków organicznych które ludzie dodają do ziemi lub już w niej były. Sama ziemia nie gnije i nie produkuje gazów. Osobiście przebieram ziemię i wyciągam z niej wszystkie możliwe do wyciągnięcia elementy organiczne, oczywiście w miarę możliwości. Co do siatki i zatrzymywania gazu to penie w jakimś stopniu tak ale oczka ma dość spore i gaz przejdzie. Nad nią znajduje się żwir o granulacji 1-5mm tworzy on gęstszą i bardziej zbitą strukturę jak siatka a przez żwir gaz przechodzi to dlaczego by nie miał przejść przez siatkę? Nikogo nie przymuszę do stosowania siatki. W moim akwarium ziamia ma około 3cm a w najcieńszym miejscu żwir 2cm. Zwirek drobny tylko po to bym mógł zasadzić rośliny. (filtracja to daw wiaderka) Jak bym nie użył siatki to przy 2cm powierzchni żwiru istnieje ryzyko że ziemia podczas jakiś drastycznych pracach w zbiorniku mógłbym wyciągnąć atak mam pewność że się nic nie wydostanie. Może kombinuje ale lubię tak i mi się to sprawdza.
leeusr napisał(a):Tak, żadnej siatki, już któraś z kolei osoba Ci to pisze, a Ty dalej pytasz
Szybko wysłane z telefonu
kolega pyta bo ciekawy a Ty jeszcze żadnego argumentu nie podałeś Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2016, 20:38
Post: #21
RE: pomoc z akwa low teh
Ścigol ty juź jesteś zaprawiony w boju i sobie poradzisz, wiesz co robić a czego niewolno. Pytający nie miał jeszcze ziemi w akwarium i lepiej aby to zrobił książkowo. Smile
Miałem pierwsze akwarium na ziemi z siatką , drugie już bez i na pewno trzeci raz jak bym zakladał siatki nie dam.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2016, 20:59
Post: #22
RE: pomoc z akwa low teh
Cytat:w podłożu z ziemią powstają gazy. Powstają one na skutek gnicia i rozkładu związków organicznych które ludzie dodają do ziemi lub już w niej były. Sama ziemia nie gnije i nie produkuje gazów.
Inna sprawa, że złoże ziemi dociśniętej żwirem samo w sobie działa jako filtr beztlenowy i może produkować gaz podczas denitryfikacji czy anammox. Wtedy niekoniecznie będzie to kwestia części organicznej ziemi, a tego co akwarium produkuje samo z siebie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2016, 22:08
Post: #23
RE: pomoc z akwa low teh
Aloo
Firanki to temat rzeka.
http://wtma.pl/showthread.php?tid=2047
G.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2016, 23:23
Post: #24
RE: pomoc z akwa low teh
edison napisał(a):Ścigol ty juź jesteś zaprawiony w boju i sobie poradzisz, wiesz co robić a czego niewolno. Pytający nie miał jeszcze ziemi w akwarium i lepiej aby to zrobił książkowo. Smile
Miałem pierwsze akwarium na ziemi z siatką , drugie już bez i na pewno trzeci raz jak bym zakladał siatki nie dam.
To się zgadza od czegoś trzeba zacząć. Książkowo miałem właśnie pierwsze zrobiłem bez siatki a kilka razy wyciągnąłem rośliny z ziemią i maiłem bajzel Smile pamiętam że kiedyś podobna dyskusję toczyliśmy. Wtedy napisałeś że roślin się nie wyrywa tylko wycina a korzonek się rozłoży. Teraz rośliny zawsze wycinam ale siatkę i tak daję prewencyjnie. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2016, 11:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2016 11:40 przez leeusr. Powód: Nowe informacje)
Post: #25
RE: pomoc z akwa low teh
Nie potrzebnie się zirytowalem

Ścigol napisał(a):olega pyta bo ciekawy a Ty jeszcze żadnego argumentu nie podałeś
Podałem na samym początku, sprawdź sobie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2016, 18:18
Post: #26
RE: pomoc z akwa low teh
Niestety obawiam się że temat ciągle będzie powracał bo nie zabraknie w Polsce nadgorliwych początkujących akwarystów Smile. Dobrze ukorzenioną w skarpecie roślinę można tylko wyciąć i zostawić w niej gnijące korzenie jak jej nie ma i ma się choć trochę rozumu to można ją tak wyjąć żeby nie zrobić "sajgonu" Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2016, 18:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2016 18:55 przez mikael1987.)
Post: #27
RE: pomoc z akwa low teh
wiec jutro zaczynam przygotowania a mam pytanie odnosnie wody poniewaz mam dostep do studni glebinowej i zastanawiam sie czy musza ja odstawiac

ziemia sie juz suszy bo troche mokra byla i jutro startuje i pytanie czy sadzic odrazu rosliny czy odczekac
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2016, 19:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2016 19:02 przez edison.)
Post: #28
RE: pomoc z akwa low teh
Z wodą ze studni to czasem różne babole są od wysokiej twardości do wysokich zwiazków azotu, azotanów.

Poruszył bym jeszcze kwestie światła które tam masz.

Zalewasz akwarum do połowy i sadzisz rośliny niskie, zalewasz dalej i wysokie.

Do ziemi możesz dołożyć keramzyt aby nie była taka zbita.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-02-2016, 19:21
Post: #29
RE: pomoc z akwa low teh
co z swiatlem mam 108w 4x18 t8 2x13 t5 i 8w led tube plant wiec co z swiatlem swietlowki zastosowane to 18w t8 osram 8652x i 2x osram fluora 77 i 2x13wt5 865
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-02-2016, 20:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2016 20:52 przez Elfir.)
Post: #30
RE: pomoc z akwa low teh
alarmowiec napisał(a):można ją tak wyjąć żeby nie zrobić "sajgonu" Smile

Miałam ponad 3 lata akwarium na ziemi i wyrywałam rośliny bez problemu (nawet w pewnym zakresie robiłam zmiany aranżacji).
Owszem, zaraz po wyrwaniu woda robiła się mętna od ziemi, ale to szybko osiadało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości