Odpowiedz 
Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
14-12-2015, 22:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2015 22:53 przez leeusr. Powód: Nowe informacje)
Post: #16
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Layla36 napisał(a):Teraz to już nie wiem ci z ta obsadą, neonki i gupiki nie ?to co?
gupiki możesz mieć
Layla36 napisał(a):jeśli się "wkrece " nie wykluczam dostosowania salonu do czegoś na prawdę okazalego
chciałem przekazać, że właśnie większe akwarium łatwiej pozwoli Ci się "wkręcić", z małym masz mały wybór obsady i większe problemy z utrzymaniem odpowiedniej czystości i stabilności parametrów wody
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2015, 00:15
Post: #17
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
ja jestem przeciwna gupikom. Łatwe, ale mogą zacząć się na potęgę rozmnażać. Chyba że tak max 5 samców?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2015, 10:05
Post: #18
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Chodzi o to ze nie chce gupikow. Mam jeszcze 2 tygodnie cos wymysle ws obsady, chociaz moze ktos z was expretow mi doradzi ile szt jakich rybek tak zeby bylo optymalnie.
Wychodzi na to ze zrobilam blad wybierajac male akwarium jako amator dlatego prosze was o pomoc. A moze ktos z Poznania mialby czas i moglby sie spotkac ze mna w celu aranzancji , doboru roslin, ryb etc , oczywiscie zaplace Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2015, 11:38
Post: #19
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Cześć, Layla36. Smile
Layla36 napisał(a):Chodzi o to ze nie chce gupikow. Mam jeszcze 2 tygodnie cos wymysle ws obsady, chociaz moze ktos z was expretow mi doradzi ile szt jakich rybek tak zeby bylo optymalnie.
Tak mały zbiornik według mnie najbardziej nadaje się na akwarium jednogatunkowe.
Możesz zdecydować się na jednego Betta splendens (bojownika wspaniałego) lub wybrać jeden z poniższych gatunków (6-8 sztuk):
Danio margaritatus (niebiański danio perłowy, znany bardziej jako razbora galaxy)
Paracheirodon simulans (neon błękitny)
Hyphessobrycon amandae (bystrzyk amandy)
Celestichthys erythromicron (danio erythromicron)
Nannostomus marginatus (drobnoustek obrzeżony)
Boraras brigittae (razbora borneańska)
Boraras maculatus (razbora plamista)
Corydoras hastatus (kirysek karłowaty/sierpoplamy)
Corydoras pygmaeus (kirysek pigmej)

Ewentualnie dodatkowo kilka Otocinclus affinis (otosków przyujściowych).

Layla36 napisał(a):A moze ktos z Poznania mialby czas i moglby sie spotkac ze mna w celu aranzancji , doboru roslin, ryb etc , oczywiscie zaplace Smile
W każdą środę o 20:00 spotykamy się w CH Malta (na górze, koło KFC) - serdecznie zapraszamy. :-)

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2015, 11:42
Post: #20
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
No i płacić za spotkanie nie trzeba Biggrin

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2015, 11:53
Post: #21
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Dziekuje za liste kandydatow, poogladam i poczytam o nich i w takim razie do zobaczenia po swietach !Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2015, 16:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2015 16:46 przez melag. Powód: Nowe informacje)
Post: #22
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Do listy @kapuczino dodałbym jeszcze:
- Trigonostigma espei (Razbora Espei).
Także wybór jest dość spory.
Smile

EDIT:
ryby do małego akwarium
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2015, 16:57
Post: #23
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
melag napisał(a):ryby do małego akwarium
Również z tej strony korzystałam, celowo jednak pominęłam np. badisy i kolcobrzuchy (raczej nie dla początkującego akwarysty) oraz drobniczki jednodniówki (zbyt łatwo się rozmnażają - za jakiś czas byłby problem z nadmiarem).

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-12-2015, 17:58
Post: #24
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
(15-12-2015 16:57 )kapuczino napisał(a):  
melag napisał(a):ryby do małego akwarium
Również z tej strony korzystałam, celowo jednak pominęłam np. badisy i kolcobrzuchy (raczej nie dla początkującego akwarysty) oraz drobniczki jednodniówki (zbyt łatwo się rozmnażają - za jakiś czas byłby problem z nadmiarem).

Słuszna uwaga Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-12-2015, 20:01
Post: #25
RE: Dojrzewajace akwarium - biała pajeczyna
Ze względu na parametry poznańskiej kranówki najlepsze byłyby danio galaxy lub erythromicon + krewetki red cherry.
Rasbory, neony, drobnoustki, otoski wymagają kwaśnej, miękkiej wody
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości