Odpowiedz 
Oświetlenie od SCOLCO
24-11-2015, 10:52
Post: #1
Oświetlenie od SCOLCO
Witam! Czy ktoś z forumowiczów zamawiał oświetlenie Led od tego Pana?
Jeśli tak, to proszę o info, czy warto kupić i jak się zachowuje z biegiem czasu.
Czy takie oświetlenie http://allegro.pl/led-akwarium-2x50cm-21...47266.html da radę ładnie oświetlić 54L 60x30x30?
Czy jest to dużo lepsze rozwiązanie od standardowej T8 15w?
Bardziej się opłaci kupić to oświetlenie i wywalić T8, czy może zostawić T8 i dołożyć do tego jeden lub dwa Leddy Tube 6w?

54L- Piaskownica
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2015, 17:09
Post: #2
RE: Oświetlenie od SCOLCO
mnie zastanawia ta ogromna ilość lumenów ze zwykłych diod na pasku 5xxx
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2015, 18:56
Post: #3
RE: Oświetlenie od SCOLCO
dobre diody smd 5730 mają 0,5W i 55 lumenów czyli wychodzi ok 110 lumenów z wata, u sprzedawcy z alledrogo wychodzi 133 lumeny/W więc jak to czesto bywa pic na wode, a diody wysterowane prądem na 100% możliwości w szczelnej oprawie sie poprostu gotują i ich żywot jest marny. każda dioda powinna mieć radiator aby oddawać ciepło, wystarczy wziąć pod lupę lampki diversy robione na paskach z diod smd i sporym radiatorze. ciekawe do czego przykleja ten sprzedawca, bo ja już się spotkałem z "świetlówkami led" na paskach przyklejonych do kawałka listewki drewnianej, bo taniej niż aluminium, po 3 miesiącach pod pokrywą była woda w środku i 2/3 diod przepalonych lub migających, a nadawały się jedynie na oświetlenie nocne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2015, 19:51
Post: #4
RE: Oświetlenie od SCOLCO
Prawdziwe ledy samsunga na taśmie kosztują za metr więcej niż tu gość liczy sobie za dwie gotowe lampki.
Kolejna sprawa to brak zdjęć sprzedawanego przedmiotu - są tylko jakieś fragmenty .Potem będzie rozczarowanie np że "uchwyty do mocowania" to zwykłe uchwytki do rurek elektrycznych a całość wygląda jak produkt Adama słodowego z lekkim upośledzeniem.
Moim zdaniem szkoda Twoich pieniędzy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2015, 23:49
Post: #5
RE: Oświetlenie od SCOLCO
1 power led i masz oświetlone Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-11-2015, 17:43
Post: #6
RE: Oświetlenie od SCOLCO
Tu masz ciekawe i trwałe diody.
https://polskiled.com.pl/modul-goq-samsu...,3404,2936
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2015, 03:19
Post: #7
RE: Oświetlenie od SCOLCO
Coś się nie zgadza ani zdjęcie ani opis nie dotyczy diod 5630. Nie są kwadratowe i nie nie mają trzech elektrod Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2015, 19:13
Post: #8
RE: Oświetlenie od SCOLCO
Piter - autor chyba szuka gotowego elementu oświetleniowego, a nie części składowych, do samodzielnego złożenia i polutowania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2015, 20:47
Post: #9
RE: Oświetlenie od SCOLCO
Akurat te moduły są łatwe w montażu do 50 sztuk są już ze sobą połączone, a mocowanie na taśmie samoprzylepnej wystarczy podłączyć odpowiedni zasilacz a moduły przykleić.Ja w Juwelu Rio 180 wywaliłem dwie świetlówki 49w sztuka a wstawiłem 30 diod z tego linka może trochę za ciepła barwa wyszła ale może 10 podmienię na zimniejszy kolor.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2015, 12:38
Post: #10
RE: Oświetlenie od SCOLCO
Cytat:Piter - autor chyba szuka gotowego elementu oświetleniowego

Dokładnie. Żaden ze mnie fan elektryki/elektroniki, a moja wiedza w tym zakresie w zasadzie kończy się na wymianie żarówek, więc szukam gotowca.
Na chwilę obecną jestem najbliżej wariantu takiego, że z przodu zostanie T8 15W, natomiast za korytkiem chcę wcisnąć Leddy Tube'a 6W.

54L- Piaskownica
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości