Odpowiedz 
kupię filtr zewnętrzny
03-11-2015, 23:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2015 23:06 przez fredy1.)
Post: #1
Wink kupię filtr zewnętrzny
Witam.
Mój jbl e900 skończył się po ponad 3 latach. Nieważne co bym nie zrobił i jak wyczyścił wydajności pełnej brak, a po miesiącu praktycznie ledwo woda leci z deszczowni.

Proszę o pomoc w doborze dobrego filtra który da mi kryształ wodę bez paprochów. Może być to filtr nowy, lub jeśli ma ktoś na sprzedaż to używany.
Zbiornik 140l, filtr chciałbym z zapasem, żeby nie bylo kłopotu.

Pilne!

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 00:26
Post: #2
RE: kupię filtr zewnętrzny
Może po prostu wymień wirnik?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 09:42
Post: #3
RE: kupię filtr zewnętrzny
A jesteś pewny że to wirnik?, bo wymienię wirnik, za chwile uszczelki i węże i zrobi mi się koszt nowego....

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 10:33
Post: #4
RE: kupię filtr zewnętrzny
Mam taki sam nawet dłuzej niż Ty i teraz miałem problem z hałasującym wirnikiem i przy okazji bardzo słabym przepływem.

Rozwiązanie okazało się banalne - zbyt duży prefiltr na wlocie skutecznie blokował syf,ale także powodował hałas wirnika i ograniczał przepływ.

Mniejsza gąbka i jest cisza,a filtr trzeba skręcać ,bo robi pralkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 18:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2015 18:44 przez przemek11.)
Post: #5
RE: kupię filtr zewnętrzny
Ja przy moim jbl e900 założyłem grupsze węże i w 216l bez stłumienia robi wirówkę.
Wcześniej też miałem słabą wydajność i gdzieś na forum o tym czytałem , sukces w 100 %.
Teraz mam gruby pre filtr i grubsze węże ,kubeł czyszcę raz na pół roku i to po jednym koszu.
Spróbuj wyczyścić węże i rurki które masz aktualnie założone przy tym filtrze i zobaczysz co będzie.
Wystarczy mały nalot i mega spada przepływ.
Dlatego ja zmieniłem węże na grupsze i kłopot z głowy.
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-11-2015, 20:32
Post: #6
RE: kupię filtr zewnętrzny
Wszystko wyczyscilem dokladnie, dalej nowe gąbki do koszy i nie upchalem na sile żeby nie bylo. Roznica jest ale żeby jakas kosmiczna to powiedziec nie mogę....

Mysle poważnie o wymianie doradźcie zastanawiam się miedzy aquael unimax 250, a ncf-1500 co polecicie z tych 2 i czy warto ?

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-11-2015, 10:52
Post: #7
RE: kupię filtr zewnętrzny
"Dziękuję wszystkim za poradę jaki wybrać filtr"...
Temat można zamknąć.

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2015, 22:27
Post: #8
RE: kupię filtr zewnętrzny
też zaczynam rozglądać się za nowym filtrem.
Ale mam uraz do Unimaxa za zalanie mi podłogi.

Znalazłam na olx ofertę używanego Eheima w fajnej cenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2015, 22:33
Post: #9
RE: kupię filtr zewnętrzny
Podaj linka,ja wystawiałem eheima jeżeli to mój wysyłke dla forum zrobię w cenie.

Mój kanał na Youtube
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-11-2015, 23:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2015 23:51 przez Elfir.)
Post: #10
RE: kupię filtr zewnętrzny
z Hyżnego, więc to nie ty.

Twój jest za duży - moje paludarium w zalanej części nawet 100 litrów nie będzie miało. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2015, 12:43
Post: #11
RE: kupię filtr zewnętrzny
Filtr zewnętrzny prawie nigdy nie jest za duży . To tylko kwestia umiejętności rozproszenia strumienia na wylocie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2015, 16:01
Post: #12
RE: kupię filtr zewnętrzny
tylko po co mam płacić 400 zł za filtr, skoro starczy taki za 150 zł?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2015, 22:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2015 14:11 przez kapuczino. Powód: Nowe informacje)
Post: #13
RE: kupię filtr zewnętrzny
Kapuczino: poniżej posty na ten temat przeniesione z wątku fakebók i rady w grupach....

Większość użytkowników miało tylko jeden filtr, więc nawet brakuje im skali porównawczej.
Jeśli mi się wysypał Unimax to nie znaczy, że inny użytkownik nie będzie zadowolony.
Jedyną miarodajną oceną byłoby śledzenie zgłoszeń reklamacyjnych i pogwarancyjnych filtrów u dystrybutorów i sprzedawców.

Szybkie rozejrzenie się po forach od ponad 10 lat daje te same wyniki w rankingu filtrów:
Eheim
Fluval
JBL/Sera/Tetra - tutaj podobno zawalił sprawę dystrybutor nie zapewniając serwisu w Pl/Sicce - to akurat dość nowy, ale z dobrymi opiniami, więc może powędrować w górę

Polskie Aquael z tego co czytam, to losowość jakości.

Potem jest chińszczyzna. Lepsza lub gorsza. Za to tańsza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2015, 22:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2015 14:05 przez kapuczino. Powód: Nowe informacje)
Post: #14
RE: kupię filtr zewnętrzny
Nie no napisałem że używam jbl i chcę coś dobrego z nadmiarem wydajności i posiadam zbiornik 140l... To chyba wystarczające informacje. Teraz mam 2 bo jbl naprawili a do tego posiadam nowy... Ale spoko.Trochę się rozczarowałem bo liczyłem na pomoc. Stąd wylałem kulturalnie żal...

Nie wyobrażam sobie nie mieć w domu "kawałka szkiełka z wodą" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2015, 22:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2015 14:06 przez kapuczino. Powód: Nowe informacje)
Post: #15
RE: kupię filtr zewnętrzny
W ostateczności jak się okazuje rady były jak najbardziej zasadne zalecając naprawę Smile a wg twojego zapytania u mnie taki zbiornik obsługuje Eheim 2228. Jak najbardziej spełnia warunki zapytania ale gdybym ci tak odpisał to bym dopiero się nasłuchał . I jaki filtr w końcu kupiłeś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Filtr zewnętrzny paszczak 16 33,087 28-07-2016 11:47
Ostatni post: mojaryba
  Filtr zewnętrzny Hydor prime 20 mikael1987 4 9,925 01-02-2016 23:43
Ostatni post: Aqua Store



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości