Odpowiedz 
jakie rybki do 30 l?
16-09-2015, 15:50
Post: #1
jakie rybki do 30 l?
Witam, mam welona w akwarium 30 l, a później chciałabym mieć jakieś mniejsze ryby, a za to więcej. Myślałam o neonkach, bojownikach, gupikach i nie wiem które wybrać i ile sztuk? czy można te gatunki łączyć? i czy można do tego dokupić żabkę karlik szponiasty? Jaką rybkę można dać na dolną strefę akwarium? Proszę o propozycje. Myślałam o bojownikach gdyż słyszałam, że nie potrzebują napowietrzacza tylko sam filtr i grzałkę, a napowietrzacz strasznie hałasuje. Mam jeszcze pytanie gdzie w Poznaniu można kupić złotą rybkę teleskopa bo w sklepach zoologicznych rzadko można ją spotkać.
Z góry dziękuję za komentarze. Pozdrawiam ! Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2015, 16:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2015 16:29 przez leeusr. Powód: Nowe informacje)
Post: #2
RE: jakie rybki do 30 l?
neony dobrze czują się w sporo większym zbiorniku niż masz,
bojownika tylko jednego ewentualnie z kilkoma samicami
najlepsze będą gupiki jeśli ma być ich więcej, ale bez bojownika bo je poobgryza
żadnych żab - każda będzie atakować ryby no chyba że ryby będą sporo większe od żaby
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2015, 16:28
Post: #3
RE: jakie rybki do 30 l?
Zuzanko poza bojownikiem nawet nie mysl o innych rybach , przejrzyj sobie naszą galerie i popatrz jakie ludzie mają ryby w 30l. a takowych jest tutaj troche.
Masz malutkie akwarium i przemysl dobrze.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-09-2015, 17:01
Post: #4
RE: jakie rybki do 30 l?
Zuzanna, obiektywnie rzecz biorąc, welonowi powinnaś poszukać nowego domu.
Tylko spójrz:
Cytat:Zalecane minimum dla jednego osobnika to akwarium o pojemności 80 litrów, a dla każdej kolejnej sztuki powinniśmy dołożyć ok 35 litrów.
http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/w...ota-rybka/
W zbiorniku o pojemności 30 litrów z popularnych gatunków możesz trzymać jednego bojownika lub 10 niebiańskich danio perłowych (potocznie zwanych razborami galaxy).
Do każdej z tych opcji możesz dodać nawet kilkadziesiąt krewetek red cherry.
Gupiki odradzam, bo prędko Ci się rozmnożą i będzie kłopot z oddawaniem maluchów.

Mam akwarium zamiast telewizora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2015, 12:53
Post: #5
RE: jakie rybki do 30 l?
Dziękuję za odpowiedzi Smile
pomyślę o kupnie większego zbiornika, a teraz chyba kupię gupiki, tylko mam pytanie ile sztuk do 30l? Słyszałam, że żyją one średnio 8 miesięcy. To prawda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2015, 17:26
Post: #6
RE: jakie rybki do 30 l?
jak do welona cokolwiek dołożysz to Ci wszystko zje

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2015, 19:02
Post: #7
RE: jakie rybki do 30 l?
Do tej 30 możesz również wpuścić kilka danio erythromicron lub drobniczek jednodniówek bystrzyki amandy również kilka sztuk lub kilka drobnoustków obrzeżonych

jest wybór , Jeśli jednak masz warunki by zakupić i postawić większe akwarium zrobiłbym to min dlatego ze im większe akwarium tym łatwiej , taniej na dobrą sprawe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-09-2015, 10:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2015 10:26 przez Jaga. Powód: Nowe informacje)
Post: #8
RE: jakie rybki do 30 l?
A ja Ci zaproponuję inną -bardzo ciekawą rybkę, którą mało kto hoduje: NEOHETERANDRIA ELEGANS. Mam takie co prawda w większym akwa ale w Twoim będą czuły się bardzo dobrze. Poza tym godzinami można patrzeć na ich "tańce" i podchody. Sprawdź -rybki są dostępne w Poznaniu na Szwajcarskiej w "czerwonej torebce" i na ul. Grunwaldzkiej 101/3.
a na dno kiryski pigmeje lub karłowate(8szt), może otoski(5szt) -i masz bardzo ciekawe akwa od którego nie będziesz mogła oka oderwać Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Akwarium 240l - jakie rybki Pstaniszewsk 8 19,459 30-08-2015 11:47
Ostatni post: Pstaniszewsk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości