Odpowiedz 
pytanie na temat obsady
27-02-2011, 22:14
Post: #1
pytanie na temat obsady
Po kilku latach przerwy chcę ponownie założyć akwarium.Ma mieć wymiary:140x100x40.
Czy można obsadzić zbiornik neonami,głupikami i paletkami?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2011, 22:44
Post: #2
 
mayonez napisał(a):neonami,głupikami i paletkami
Bez gupików.
Moim zdaniem.
Ciekawe wymiary.

pozdrawiam
Andrzej
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2011, 23:05
Post: #3
 
Jeśli 40 to wysokość, to na paletki trochę za niskie.
dyskowce powinny mieć min. 50cm wysokości.

Weight_lift
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2011, 23:44
Post: #4
 
Pomieszaj gupiki z paletami, a niedługo się do mnie odezwiesz Twisted
Czego nie uważam za złą okoliczność, ale jednak nie polecałabym takiego połączenia.

Nie tylko chłopaki lubią robaki
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-02-2011, 23:46
Post: #5
 
coś tu z tymi wymiarami nie tak?? metr wysokie? czy metr głębokie?? jak głębokie - niezły się z tego zrobi basen..., jak wysokie - ciekawi mnie jakie światło?? czy zwyczajnie wkradł się błąd??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2011, 11:05
Post: #6
 
Fakt wymiary coś dziwne.
Czy możesz sprecyzować co jest wysokością?
Jakie masz doświadczenie z Paletkami?

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2011, 15:54
Post: #7
 
140 szerokie,100 wysokie,40głębokie.doświadczenia z paletami 0. Jeżeli chodzi o światło,to
prosze o porade fachowców.Nie śpieszy się bo na razie jestem na etapie stawiania ścian działowych w domu,jeżeli wymiary waszym zdaniem są nie bardzo to napiszcie.Najważniejsze że kanalizacja jest doprowadzona.murarz kilka dni zastanawiał sie po co kanaliza w salonie .powiedziałem mu że lubie oglądać w wannie tv Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2011, 19:27
Post: #8
 
Z doświadczenia powiem ci że 100 wys. i 40 szer. to straszne wymiary.Po pierwsze z tą wysokość trudno będzie doświetlić dno,po drugie bardzo trudno zaaranżować taki zbiornik no chyba że posadzisz samą valisinerie.Ale i tak sadzenie roślin przy takiej wysokości nie jest takie proste zwłaszcza że jest taka mała szerokość .Po trzecie czyszczenie takiego zbiornika jest bardzo utrudnione no chyba że masz metrowy odmulacz Lol .

http://ukajali.bloog.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2011, 21:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2012 18:53 przez DUANDR.)
Post: #9
 
Post usunięty na prośbę autora.
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2011, 23:10
Post: #10
 
napadywacz napisał(a):Albo ręce jak gibbon

Dobre Smile
dolichopterus napisał(a):powiem ci że 100 wys. i 40 szer. to straszne wymiary
święta prawda

Przemyśl to jeszcze może! 60-70cm to tak maksymalna wysokość.
No i jeszcze na domiar złego 40cm głębokie. Efekt głębi przy tej wysokości będzie bliski 0.
Nie będzie to dobrze wyglądać.
Jeżeli jesteś ograniczony tymi 40cm to może przemyśl zmianę obsady i zrób akwa 45-50 cm wysokie, na pewno efekt będzie dużo ładniejszy i problemów mniej. No i akwa tańsze bo szyby mniej i cieńsza Smile

pozdrawiam Maciej



Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2011, 21:27
Post: #11
RE: pytanie na temat obsady
fakt. Głębokość mnie blokuje.To 100 wysokości nie jest ostateczne,dlatego pytam starych wyjadaczy o opinie.
W takim razie zapytam jaka jest minimalna wysokość zbiornika
dla palet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2011, 21:53
Post: #12
RE: pytanie na temat obsady
Podaje się że powinny mieć 60 cm wysokości i ja bym się radziła tej wysokości trzymać. Miałam akwarium 80cm i sprzątanie to była tragedia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2011, 01:36
Post: #13
RE: pytanie na temat obsady
Pomijając względy praktyczne przytoczone powyżej, to taka wysokość może być efektowna ale tylko przy odpowiednio do tego zbliżonej głębokości.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2011, 02:20
Post: #14
RE: pytanie na temat obsady
może spróbuje w kilku słowach podsumować komentarze -
minusy:
1. koszt - im wyższe akwarium, tym grubsza/droższa szyba
2. problemy z organizowaniem i sprzątaniem - spróbuj usiąść na zwykłym krześle i ręką poprzestawiać coś na podłodze przez oparcie...potem zmierz wysokość oparcia...no chyba, że kolega ma wypasiony ponad metrowy sprzęt (wciąż mówię o akwarystycznym) Wink
3. trafnie spostrzeżono, że taka wysokość, przy głębi 40 cm mija się z celem - patelnia się zrobi - tym bardziej (bo tak sobie zrozumiałem) że akwarium ma być dekoracją w ściance działowej - czyli z 2 stron!
4. oświetlenie - już 60 cm trudno doświetlić - o metrze nie wspominając...

wg mnie - skoro inwestycja w toku dałbym akwa 50 cm (ew. max 60), a powyżej ciekawie zaaranżowane oświetlenie - szerokie tutaj pole do popisu - można schować, acz niekoniecznie będzie to najlepsze rozwiązanie!
co do światła - dobrym kompromisem pomiędzy ceną i wydajnością są świetlówki T5, droższe, acz przy wyższych zbiornikach konieczne oświetlenie to HQI, pytanie ile roślinności i jakiej jest planowane!
na koniec - mam nadzieję, że administrator mnie nie zlinczuje za linkowanie - http://forum.e-akwarystyka.pl/topics3/42...41ab6bb4b7

warto zobaczyć i poczytać ( akwa 3m*1m*0,5m) polecam szczególnie stronę 2 Biggrin
i co mi się jeszcze nasuwa to wyjechanie akwarium z jednej strony poza ścianę - z tym, że to już się mebel zrobi, ale wtedy można zwiększyć głębokość!
pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-03-2011, 21:18
Post: #15
RE: pytanie na temat obsady
Dzięki za takie wyczerpujące odpowiedzi.To będzie ścianka wolnostojąca w dużym salonie zasłaniająca bezpośrednio aneks kuchenny.Akwarium będzie zasłonięte ścianą z 3 stron,ponieważ ściana w przekroju będzie literą c.Moim zdaniem tło w akwarium fajnie mieć.
Głębokość jest słabym punktem tego projektu,ale nic na to nie poradze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Temat rośliny ze stawu joke00 6 13,215 16-06-2015 06:30
Ostatni post: joke00
  Temat dla oszczędnego poznaniaka - akwarium prawdziwie LT :) Elfir 25 48,748 16-03-2015 12:19
Ostatni post: Elfir



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości