Odpowiedz 
Akwarium 240l - jakie rybki
25-08-2015, 20:54
Post: #1
Akwarium 240l - jakie rybki
Witam wszystkich. Wracam do akwarystyki po jakimś czasie (kiedyś były gurami, pielęgnice, paletki, skalary i wiele innych - oczywiście nie w jednym baniaku w jednym czasie Smile ) Teraz odkurzyłem swoje stare akwarium (120*50*40) i myślę aby zrobić znowu baniaczek i dla mnie i dla moich 3 pociech (7,7 i 5 lat) tak aby mieć fajne hobby i wprowadzić je w świat rybek. Ponieważ ja też bym chciał coś innego niż miałem to wymyśliłem sobie takie dwie obsady (i poproszę o uczciwą ocenę i poradę tych moich pomysłów)

1. Brzanka sumatrzańska (stadko czyli jakieś 10-15 minimum) jako rybki pływające w środku i na dole, kiryski pstre (3-4 osobniki) na dole oraz danio malabaryjski (tez jakaś ławica 10 sztuk powiedzmy) u góry. Dodatkowo kusi mnie jeszcze dodanie 1-2 zbrojników niebieskich oraz kiryśników czarnoplamych (sentyment z dawnych lat). DO tego korzeń a z roślin to mikrozorium, zwartki, nurzańce śrubowe etc. No i najchętniej to bym jakiś drugi gatunek brzanek jeszcze dodał (powiedzmy 10 sztuk brzanki różowej albo Denisona lub odeskiej)

2. Drugi pomysł to stadko razbor klinowych (około 30), kolejne stadko to u góry pływające danio (może pręgowane albo lamparcie - 10 sztuk), parka bojowników wsaniałych i na dole znowu kiryski oraz zbrojniki. Ewentualnie jeszcze myślałbym o kosiarkach. Rośliny dość podobnie jak w punkcie 1.

Będę wdzięczny za komentarze i propozycje.pozdrawiam Was serdecznie Przemek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2015, 23:04
Post: #2
RE: Akwarium 240l - jakie rybki
Może to stadko ławicowe zrobić w większej ilości a duże ryby sobie odpuścić, bo będzie je widać i fajnie pływają w dużych ilościach a tak tu 5 tam 10 i są rozproszone.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2015, 23:13
Post: #3
RE: Akwarium 240l - jakie rybki
Duże ryby - masz na myśli kiryśniki, danio malabarskie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-08-2015, 23:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2015 23:23 przez edison.)
Post: #4
RE: Akwarium 240l - jakie rybki
Kirisniki, brzanki

To zalezy kto co lubi Smile

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2015, 11:27
Post: #5
RE: Akwarium 240l - jakie rybki
No a jeśli poszedłbym w te razbory i danio to czy parka bojowników by się nadawała do dołączenia do tego akwarium?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2015, 12:06
Post: #6
RE: Akwarium 240l - jakie rybki
Na pewno ryby były by spokojniejsze bez bojownika, chociaz przy takim litrażu na pewno miały by się spokojnie gdzie ukryć Smile

Kostka 37l
Male 18l
Ryuboku 54l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-08-2015, 15:39
Post: #7
RE: Akwarium 240l - jakie rybki
no tak zacząłem czytać o tych razborach i brzankach i w sumie to jednak biorąc pod uwagę moją twardość wody (ok. 20) i PH 7.5 to raczej chyba nie byłyby optymalne warunki dla tych rybek Sad. Szukam więc dalej i wpadłem na tęczanki. Czy ktoś by mi pomógł z dopasowaniem ilości do 240 l. akwarium 9120 cm długości) - myślałem o Tęczance trójpręgiej (choć nie wiem czy nie za duża do tego akwarium), ew. tęczance Boesemana i dodanio do nich kirysków na dół oraz może danio do górnej części (choć chyba on powinien mieć zimniejszą wodę) - wieć co by można dać na górne warstwy wody?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2015, 09:20
Post: #8
RE: Akwarium 240l - jakie rybki
Tęczanki do dobry pomysł jednak na ten litraż to musisz ograniczyć ilość czyli również ilość odmian . Masz do wyboru tak różnorodne wybarwienia. To bardzo ruchliwe ryby. I proszę zapomnij o tym danio bo to zupełnie nie pasuje.
Masz do wyboru bosemani , rubinową , neonową i moją ulubioną parkinsona a trójpręga jest za duża. Ponieważ poza neonową pozostałe rosną ponad 10cm więc połączył bym najwyżej dwie odmiany z większych z neonowymi. Rybki powinno być co najmniej z sześć sztuk z każdej odmiany więc dla tego zbiornika widziałbym parkinson lub bosemani i rubinowa i do tego z 10 szt neonowych.
Możesz do tego dodać jakieś rybki na dno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-08-2015, 11:47
Post: #9
RE: Akwarium 240l - jakie rybki
No właśnie mi się najbardziej podoba trójpręga ale wiem, że jest trochę duża. Jeśli piszesz o rubinowej - to jaką masz na myśli? Tęczanka czerwona -http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/teczanka-czerwona-teczanki-czerwone/ czy jakąś inną? Na dno myślałem aby wrzucić albo kosiarki lub kiryśniki czarnoplme (mam do nich słabość). I dodatkowo mam jeszcze pytanie o rośliny bo wszędzie piszą, że to to ryby bardzo ruchliwe wymagające przestronnego akwarium, z bujną roślinnością ale i z rozległą przestrzenią do pływania. Czyli trochę sprzeczna - jak rozumiem rośliny należałoby posadzić tylko z tylu i po bokach a środek i rzód w praktyce wolny do pływania zostawić. Myślałem i nurzańcach, zwartkach, kryptokorynach i do tego na środku jakiś korzeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jakie rybki do 30 l? zuzanna 7 19,515 24-09-2015 10:24
Ostatni post: Jaga
  jakie rosliny do małego akwarium maximus 14 27,867 26-08-2013 22:19
Ostatni post: alarmowiec



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości