Odpowiedz 
parę pytań o CO2
19-08-2015, 14:33
Post: #1
parę pytań o CO2
Witam,
trochę się w tym wszystkim związanym z CO2 pogubiłem, mianowicie zostawiłem na noc bimbrownie w akwarium (37 litrów) żeby zobaczyć jak się zachowa poziom CO2, rano zmierzyłem parametry wody, wyszło pH ok 6,4 KH na poziomie ok. 12
Czyli typowo za dużo CO2 w akwarium (jeżeli podaję w dzień, PH było ok 7, ale przy takim KH to nadal za dużo CO2), ale tutaj rodzi się moje pytanie, co zrobić aby CO2 podawać (bez niego rośliny umierają a glony żyją w najlepsze, z CO2 zaobserwowałem delikatną poprawę kondycji roślin które zaczeły powstawać z marnych resztek)
Wnioskuje że skoro mam aż tak wysokie KH, coś jest nie tak z moim filtrem RO, prawdpodobnie do wymiany wkład/wkłady bo nie robiłem tego już od roku, tylko co zmienić? Membrane czy prefiltry? Zmierzyłem KH prosto z RO - wynosiło 5 a pH = 7

Jak przystosować wodę w akwarium aby podawać CO2? Czy jego przedział musi mieścić się w tabelce według której moje ryby w akwarium powinny już dawno nie żyć?

Póki co ustawiłem tylko wylot filtra żeby ruszył taflą wody i przywrócił trochę tlenu.

Kostka 37l
Male 18l
Ryuboku 54l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2015, 15:54
Post: #2
RE: parę pytań o CO2
Po pierwsze zmierz twardość wody nie wlanej jeszcze do akwarium

Po drugie tabelka nie pokazuje stężenia tlenu w wodzie, tylko stężenie co2, a to brak tlenu zabija ryby

Po trzecie za dużo mierzysz, za mało obserwujesz Smile


istotne jest tylko to, że podajesz ten dwutlenek, ile go leci to już drugorzędna sprawa byle nie wytruć obsady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2015, 16:18
Post: #3
RE: parę pytań o CO2
Aqua Store napisał(a):Po pierwsze zmierz twardość wody nie wlanej jeszcze do akwarium
Po drugie tabelka nie pokazuje stężenia tlenu w wodzie, tylko stężenie co2, a to brak tlenu zabija ryby
Pisalem, ze KH wody nie wlanej jeszcze do akwarium wynosi 5, chyba ze chodzi o GH.
A apropo tabelki, przecież nic nie pisałem ze mowi o stężeniu tlenu Smile

Poprostu zaczynam z co2, a do tego robię to ze zwykła bimbrownia dlatego nie chciał bym przesadzić i stracić ryb, ale moze rzeczywiście za dużo mierze, bo z samych obserwacji wszystko wyglada raczej ok Smile

A jak z tym filtrem RO? Wina membrany czy wszystkich wkładów ?

Kostka 37l
Male 18l
Ryuboku 54l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2015, 16:59
Post: #4
RE: parę pytań o CO2
Wkłady są po to by nie skrócić żywotności membrany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2015, 17:01
Post: #5
RE: parę pytań o CO2
jak już masz kh5 to raczej membrana do wymiany
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2015, 18:54
Post: #6
RE: parę pytań o CO2
Czy wymieniając membranę mogę zamiast 75gpd wstawić membranę 100gpd do tego samego filtra?

Kostka 37l
Male 18l
Ryuboku 54l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-08-2015, 19:01
Post: #7
RE: parę pytań o CO2
Tak tylko trzeba by wymienić też ogranicznik przepływu dostosowany do membrany.

http://www.facebook.com/AmatorskaHodowlaKrewetek
http://www.facebook.com/Rośliny-Akwariow...017673358/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości