Odpowiedz 
Jakieś braki
30-05-2015, 15:38
Post: #31
RE: Jakieś braki
Coś jest nie tak, a ja nadal nie wiem co, chciałem nadrobić braki CO2 podając 4krotną dawkę carbo w płynie, jednak to nie dało zadnego skutku (anie rosliny nie ruszyly, a ni glon nie odpuścił). Teraz akwarium wygląda jak na skraju życia, to co w nim się znajduje wręcz cięzko nazwać roślinnością, a cała zieleń zrobiła się blado żółta. Glony jak rosną, tak rosły, a moze nawet i bardziej niż przedtem, bo nie mają rywalizacji ze strony roślin które od miesiąca nie urosły nawet o centymetr. Filtr wyczyszczony jakieś 3 tygodnie temu, też nie poprawił efektu, świecę 8h dziennie. Co mogę robić źle? Albo czego nie robię dobrze? Boje się, że za chwilę z akwarium nic już nie zostanie, bo nawet substrat i dyfuzory filtra pokrywa nitkowaty, krótki glon którego nie jestem usunąć w inny sposób, niż wyżucenie podłoża (z filtra da się go pozbyć szczotką).

powiedzmy że z glonami sobię poradzę, tylko mam problemy finansowe i narazie nie mogę kupić carbo. Bardziej martwi mnie fakt stojących w miejscu roślin :/

Ponownię proszę o pomoc bo już wymiękam Smile

Kostka 37l
Male 18l
Ryuboku 54l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2015, 16:06
Post: #32
RE: Jakieś braki
Dikej napisał(a):dawka carbo nie może przekroczyć 3-krotności zalecanej dawki.
Bzdura wielokrotnie powielana w Internecie. Jednorazowo może dać punktowo nawet x5 i się nic nie stanie, tym bardziej, że co2 nie idzie z butli.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2015, 20:23
Post: #33
RE: Jakieś braki
Kolego to nie bzdura. Stosowanie punktowo daje lokalne krótkotrwałe bardzo duże stężenie i krasne się palą ale ogólnej dawki na cały zbiornik przekraczać nadal nie należy. Piszesz o jednorazowym przekroczeniu a my omawiamy dawki codzienne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2015, 23:12
Post: #34
RE: Jakieś braki
Robiłeś testy? Na jakiej wodzie jedziesz?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2015, 08:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2015 09:34 przez leeusr. Powód: Nowe informacje)
Post: #35
RE: Jakieś braki
kazdy ma swoje sposoby, ale ja walcze z krasnalami tak:
-carbo trzeba punktowo codziennie (ja robie 3krotna na caly zbiornik), na czas aplikacji wyłączamy filtrację, kazdy krasnal potrzebuje 2 dni strzałów, po dwoch dniach krasnal zacznie bieleć, pamietaj ze dawka nie pozwoli ci strzelic we wszystkie krasnale trzeba kilkunastu dni jak ich masz duzo
- zredukuj ruch wody (nie tafli) jak sie da, zeby bylo jasne nie wyłaczaj filtracji, to ma byc niwelacja pralki, czyli np zastosowanie deszczowni
- przestań karmić mieszkańców, bedzie czystsza woda, maks 2-3tyg głodówki nie zaszkodzi
- podmiana 10-20% odstanej 24h wody co maks drugi dzień, na poczatku codziennie
- podawaj tylko ferro i classic na przemian, tylko po podmianie wg zaleceń producenta

no i co zauważyłem czego sam nie potrafie wytłumaczyć nie dawać potasu, podczas całego okresu kuracji,bo na moje to krasnale pierwsze są łase na niego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2015, 18:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2015 18:46 przez ro_soch.)
Post: #36
RE: Jakieś braki
maximus napisał(a):Robiłeś testy? Na jakiej wodzie jedziesz?

Testów raczej nie robiłem, bo sa cholernie drogie a aktualnie mam deficyt finansowy. Wiem tylko że pH wynosi ok 7, kh na poziomie ok 2. Jadę na wodzie z osmozy, podaję całą linię nawozów od AA, po za Macro green którego nie posiadam.

Jak już mówiłem z glonami nie jest tak jeszcze strasznie, bo wiem jak sie za nie zabrać ale nie mam poprostu karbo zeby dac punktowo.
Bardziej martwi mnie powód marniejących roślin.

Jedyne co mi się podsówa to niedobór CO2, względem 18W LED'ów nad akwarium

Kostka 37l
Male 18l
Ryuboku 54l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-05-2015, 20:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2015 20:15 przez maximus.)
Post: #37
RE: Jakieś braki
Słuchaj, mam rodziców w tulcach i w przyszły weekend mogli byśmy się spotkać i obgadac, popatrzeć. Zadzwoń do mnie. Nr na pw.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2015, 14:57
Post: #38
RE: Jakieś braki
Dzisiaj podmieniłem wodę i założyłem starą lampkę (25W w żarówce energo.). Możliwe że rośliny siadły przez te 18W LED, zobacze czy przyniesie to jakąś zmianę, mam nadzieję, że tak

Kostka 37l
Male 18l
Ryuboku 54l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości