Odpowiedz 
pielęgniczki ramireza i co z nimi
06-05-2015, 09:18
Post: #76
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
nie oszukujmy sie ale większość ryb dostępna w sklepach nie widziała warunków naturalnych, idealanych parametrów wody itp, lepsze parametry na hodowlach zobaczą tarlaki aby małe już troche podrośnięte znów powędrowały na "kranowit" i tak koło sie zamyka. ale nie ma sie co dziwić bo sądzę że z 70% ryby z hodowli i tak idzie na zmarnowanie, część zmarnują już sklepy które nie potrafią zadbać o rybę, nie wspomnę o hurtowniach po drodze, całemu trudowi transportowemu jaki ta ryba musi przetrwać, godziny, a nie raz nawet dni w workach. a potem klient, często gwóźdź do rybiej trumny, skoro można zrobić malawi w kuli albo inna zupe rybną w 25L gdzie co tydzień zmienia się całą wode i gotuje żwirek to jeśli rybka cudem trafi na "akwaryste" z większym zbiornikiem, gdzie będzie miała wycinek naturalnego świata (nie koniecznie z rejonu z którego pochodzi) to nie raz lepiej niż na siłe stwarzanie jej świata którego ona nie pamięta i zazwyczaj nie za wiele już to zmienia w jej egzystencji
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2015, 10:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2015 10:19 przez neo_82.)
Post: #77
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
fazi_poz napisał(a):będziesz chciał im je zapewnić
I do tego będę dążył

Jeszcze chciałbym widzieć jak arrowb na tej stronie co podał w poście 10 zrobił ze pokazało jakie ryby oraz rośliny

Bohen jak zwykle masz rację jednak pi zdobyciu nawet tak nikłej wiedzy akwarystycznej w porównaniu do Was , uważam za mimo wszystko jakies zbliżone do natury warunki należy przygotować
następnym krokiem dla mnie będzie nauka o podwyższaniu obniżanie parametrów wody tzn ph twardości itp
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2015, 11:03
Post: #78
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
moim zdaniem dla ryb lepsze są stałe warunki, bo jak zaczniesz kombinować i zmieniać ph wg widzimisie to zawsze coś się posypie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2015, 11:07
Post: #79
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
Norbert - to jest temat rzeka i każdy akwarysta trochę inaczej sobie pewne rzeczy tłumaczy Wink Jakiekolwiek spory są i tak bez sensu, bo każdy ma trochę racji w swoim rozumowaniu. Niemniej jednak ja jestem zwolennikiem tworzenia zbiorników jak najbardziej zbliżonych do warunków naturalnych. W tym, że ryby hodowane na kranowicie nie wiedzą kompletnie jak miałyby w naturze się zgodzę, ale nie do końca. Jednak setki (żeby nie napisać tysiące) lat ewolucji danego gatunku i przystosowywanie funkcjonowania organizmu do pewnych zakresów temperatur, twardości i odczynu wody według mnie jest nie do zmiany w ciągu nawet kilku/kilkunastu pokoleń hodowli "na kranie". Oczywiście, każde następne pokolenie ma szanse być bardziej zaadaptowane do nowych warunków, ale między adaptacją a całkowitym przystosowaniem jest spora różnica. To trochę tak jakby dać białych ludzi do Afryki i zostawić ich tam na kilka pokoleń. Będą dawać rade co raz lepiej, ale jednak genetyczne uwarunkowania czarnoskórych będą dla nich w tak krótkim czasie nieosiągalne i powrót do klimatu umiarkowanego będzie miał pozytywny wpływ na kondycję organizmu i długość/jakość życia. Pewnie nie mówimy tu o zmianie długości życia większej niż 10-20%, ale jednak.
Odpowiedź na pytanie czy warto dla ryb zachodu pozostawić należy każdemu akwaryście do indywidualnej oceny, zgodnej z jego sumieniem, podejściem i poglądami. Smile

Spis roślin i ryb z danego terenu to wynik poszukiwań na wielu stronach i zlepienie tego w całość. Zwykle rośliny trudniej dobrać "biotopowo" bo do tego tematu mało kto przywiązuje wagę Wink Trzeba się niejednokrotnie sporo naszukać. Pytanie czy warto, znów pozostaje do indywidualnej oceny Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2015, 11:28
Post: #80
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
Masz racje co do roślin skupie się na rybach .
O sporach nie ma mowy bo naj zwyczajniej w świecie jestem za cienki w uszach i nawet jakbym przeczytał cały internet o tych rynkach to i tak ma się nijak do waszego doświadczenia Smile
Dla nie których wystarczy 30 l dla razbora galaxy ja natomiast nie wpuscilbym ja do tak małego akwarium

Zobaczymy jak moja zona ale staram się ją namówić na drugie akwarium w którym głównie rośliny a jako dodatek będzie właśnie galaxy która również mi się podoba ale to nie ten temat Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2015, 11:51
Post: #81
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
O matko! Bohen, wkońcu ktoś podziela moje zdanie Wow Moim zdaniem w zbiornikach powinno sie utrzymywać warunki w jakich wykluł sie narybek. Jakoś nie widzę wrzucania otosow do kwasu o ph 5, które rosły na kranowicie "bo tak mają dzikusy w ameryce południowej". Ja to tłumacze sobie tak, że idąc tym tropem w 1000 litrowym zbiorniku powinien być jeden gupik bo przecież w naturze ma tysiąc razy więcej miejsca niż u nas w basenie.
Żeby tak całkowicie nie offtopowac co by sobie nie nagrabić Tongue
Lepiej dołożyć otosow i kiryskow bo znikną w tym baniaku Smile Nie wiem ile tam masz miejsca ale ja bym dał 15 otosow i 20 kirysow Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2015, 12:06
Post: #82
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
Pytanie czy otoski będę miały co robić przy ok 0.3W
narazie będzie ok 8 do 10 kirysow
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2015, 12:32
Post: #83
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
otoski zawsze będą miały co robić
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-05-2015, 12:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2015 12:37 przez neo_82. Powód: Nowe informacje)
Post: #84
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
Hemigrammus Bleheri jak na razie 7 szt
Mikrogeophagus Ramirezi jak na razie parka
Otocinclus Affinis jak na razie 3 szt
Corydoras Habrosus jak na razie 2 szt
Crossocheilus siamensis 2 szt
[Obrazek: 207963e2068448cam.jpg]

[Obrazek: 2e0e61b48ecf9edcm.jpg]


https://www.youtube.com/watch?v=gVz0q2dE...e=youtu.be
Zdjęcia smartfonem dlatego kiepskie

Odnośnie zdjęć
chciałbym jakiś aparat taki który będzie robił zdjęcia . Nie znam się na fotografii oraz sprzęcie do fotografowania

Z jakiś tańszych modeli co polecacie lub co kupić by można było zrobić choćby przyzwoite zdjęcie ?
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2015, 22:03
Post: #85
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
W wtorek podmienialem wodę w środę padł bleheri a dziś ramireza . Fak wczęściej padło dużo red chery hmm
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2015, 01:22
Post: #86
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
Coś taki niejasny ten post. Co dokładnie się stało? Jak to po podmianie wody padło cokolwiek? Pomyśl, może coś zrobiłeś źle. Czy parametry wody się jakoś zmieniły w trakcie podmiany?

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2015, 06:23
Post: #87
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
Fakt dikej hehe

Za dużo parametrów nie znam
podmiana wody ok 20 % żeby za dużego skoku temp nie było to woda czysta miała 25 stopni
na drugi dzień po podmiane padł Zwinnik a wczoraj pielęgniczka . Nie posiadam testów
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2015, 09:46
Post: #88
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
Trudno wróżyć, ale skoro padły RC to musiało się coś konkretnego stać, bo one są chyba pancerne i przeżyją skoki pH i temperatury. Wodę lałeś z kranu czy RO? Jeśli z kranu to świeżą czy odstaną?

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2015, 11:11
Post: #89
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
Podmienianej wody się nie podgrzewa, nawet jakby miała 15 stopni , 20% nie zmieni temp. znacząco,podejrzewam góra 1-2 stopnie . A przy podmianie dobrze to rybom robi gdy jest zimniejsza Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2015, 11:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2015 11:13 przez 123456789.)
Post: #90
RE: pielęgniczki ramireza i co z nimi
Sprawdź testami no3 i po4.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  pielęgniczki a krewetki dario263 3 8,609 24-06-2014 16:40
Ostatni post: harek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości