Odpowiedz 
Restart i stare podłoże/
24-03-2015, 18:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2015 18:17 przez edison.)
Post: #1
Restart i stare podłoże/
Mam zamiar przepłukać Prosoil po prawie dwóch latach od zalania (27litrów), w podłożu jest dużo mułu i pyłu, gdy cokolwiek ruszyć to zaraz jest katastrofa w postaci nitek i mętna woda, dopiero po tygodniu wszystko wraca do normy.
Substrat i tak już nie ma właściwości nawożących więc będzie płukane pod łagodnym strumieniem wody kranowej z sitkiem.
Część odzyskanego podłoża wróci do akwarium i będzie przysypane 9l. nowego podłoża. Niespotkałem podobnych tematów, wiem od kreweciarzy że praktykują takie płukanie bez wpływu na strukture granulek.
Dodam że odmulenie wężem nie wchodzi w gre bo wiadomo nie zrobię tego dokładnie a do tego mam gęsto zarośnięty zbiornik.

Jak to wygląda u was z płukaniem podłoża aktywnego , czy stosujecie takie zabiegi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 18:43
Post: #2
RE: Restart i stare podłoże/
Możesz płukać, ale dobrze na dnie zostawić cienką warstwę tego niepłukanego.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 19:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2015 19:28 przez Marmota.)
Post: #3
RE: Restart i stare podłoże/
Ja kiedyś rozsypałem na gazetach do wyschnięcia na słońcu i dopiero jak porządnie przeschło, pył wywiało, przesypałem do ponownego użycia. Czyli krótko mówiąc odpyliłem substrat. Metoda bardzo skuteczna ale długotrwała.
Pzdr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 20:33
Post: #4
RE: Restart i stare podłoże/
Wszystkie rady będą przydatne bo nigdy tego nie robiłem a nie chce rozwalić granulatu przy czyszczeniuTongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 21:32
Post: #5
RE: Restart i stare podłoże/
Przelewaj wodę przez granulat przy pomocy jakiegoś sitka.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-06-2015, 18:40
Post: #6
RE: Restart i stare podłoże/
ja zrobiłem jak kolega Marmota
i działa
ale wiem też że płukaja podłoze i tylko ten pył odchodzi a granulki zostaja (znajomy tak robił)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 



Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  restart akwa - jakie podłoże Jorguś 12 20,886 22-10-2013 17:45
Ostatni post: Jorguś
  Stare Zoo Poznań - nareszcie pomyśleli arrowb 3 9,042 25-05-2012 21:49
Ostatni post: adrian126



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości