Odpowiedz 
Zakup testów
16-03-2015, 22:27
Post: #1
Zakup testów
Witam,
chce zakupic testy tylko pytanie jakie i jakiej firmy?
To co ja patrzylem i co by mnie urzadzalo:
1. zoolek 9w1

2. zoolek 10w1

3. walizka jbl -cena mnie odrzuca

Moze ktos poleci inny zestaw, innej firmy. Kupowanie kazdego testu osobno tez raczej mija sie z celem, bo sie przeplaca. Korzystacie z testow roznych firm wiec macie poglad, ktore sa dokladne, a ktore sa do d***.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 22:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2015 22:41 przez Dikej.)
Post: #2
RE: Zakup testów
Walizka JBL to trochę kiepsko skompletowane testy pod względem ilości, bo np na Fe masz tylko 1 sztukę, a np. na SiO2 masz dwa komplety. Lepiej jeśli już JBL to kupować osobno. Wiem bo mam tą walizkę i drugi raz bym nie kupił całej.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 22:46
Post: #3
RE: Zakup testów
Cenowo najlepiej wypada Zoolek i wszystkie testy raczej pokazują prawidłowo.
Test na no3 ma małą wadę po kilku miesiącach od otwarcia odczynnika w proszku.
Więc tylko tego zamienił bym na Sera lub JBL.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 22:51
Post: #4
RE: Zakup testów
No3 JBL ma bardzo zbliżone kolorki w nieco wyższych poziomach i następny jaki kupie to raczej będzie Sera. Przy JBL za chiny nie mogę rozróżnić koloru przypisanego do 40, a tego od 80. Na szczęście dysponuje moją kobietą, która lepiej postrzega kolorki :>

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 23:05
Post: #5
RE: Zakup testów
Akurat wszystko co nam pokazuje powyżej 0 przy no3 i po4 jest niewskazane Smile i chyba tutaj nie robi różnicy czy jest ,40 czy 80 bo wiadomo że jest dużo za dużo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 23:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2015 23:07 przez Dikej.)
Post: #6
RE: Zakup testów
Edison, a nie mylisz czasem No2 z No3? U mnie oscyluje w okolicy 20 i wszystko śmiga jak ta lala.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 23:10
Post: #7
RE: Zakup testów
Nie, Edison nie myli testu, NO3 powinno być podawane jeśli jest potrzebne, ale powinno być utrzymywane na poziomie niemierzalnym, tak samo jak PO4

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 23:18
Post: #8
RE: Zakup testów
Hmm, w takim razie co jest nie tak u mnie skoro nie podaje Azotu, a No3 mam na poziomie około 20?

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 23:21
Post: #9
RE: Zakup testów
za słaba filtracja, za dużo ryb, za dużo nawozów, za dużo grzebiesz w akwaruim i za dużo mierzysz nie potrzebnie sie stresującTongue to kilka potencjalnych powodów na szybko
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 23:22
Post: #10
RE: Zakup testów
Masz malawi Smile Być może dajesz a dużo pokarmu albo za mało roślin lub za dużo ryb żeby uzyskać opisany przez masło efekt .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 23:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2015 00:20 przez Dikej.)
Post: #11
RE: Zakup testów
Alarm, malawi nie mam, roślin sporo. Co do testów to pokazują to co pokazują, a ja widzę, że i rośliny i ryby mają się dobrze. Co do nawożenia, to nie podaje makro już spokojnie miesiąc. Co do ilości ryb to myślę, że nie przesadziłem. Około 100 innesa i 10 pielęgniczek ramireza i kakadu na 420 litrów.

A i jeszcze jedno, po co ludzie po różnych forach rozpisują się na temat stosunku No3:Po4 10:1, czy to jakaś bajka jest?

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2015, 00:39
Post: #12
RE: Zakup testów
czyli walizeczka zooleka jest ok, mysle ze ta mniejsza bedzie w porzadku, zawsze mozna jakis test dokupic. Balem sie ze zoolek ma slabe testy i ze wyrzuce pieniadze w bloto... dzieki za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2015, 00:43
Post: #13
RE: Zakup testów
Co nazywasz mniejszą . Obie są tych samych rozmiarów i różni się po za kolorem również przeznaczeniem. Zielona niby bardziej dla rośliniarzy ja jednak wolę niebieską i dokupić brakujące dodatkowo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2015, 01:40
Post: #14
RE: Zakup testów
Niebieska dla rośliniarzy lepsza.

Dikej 10:1 to są proporcje, a nie stężenia.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-03-2015, 01:43
Post: #15
RE: Zakup testów
Nie wiem czy sa tych samych rozmiarow przyjacielu drogi, dlatego mowiac mniejsza pewnie mialem na mysli ta z mniejsza iloscia testow...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości