Odpowiedz 
Jakieś braki
16-03-2015, 19:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2015 19:37 przez ro_soch. Powód: Nowe informacje)
Post: #1
Jakieś braki
Witam,
kilka miesięcy temu założyłem post http://wtma.pl/showthread.php?tid=7091

od tego czasu przyznam szczerze, że rośliny rosną ledwo ledwo, a od jakiegoś miesiąca czy dwóch zaczęły żółknąć i wyglądają naprawdę marnie.

Co każdą podmianę wody ( czyste RO) podaję odpowiednią dawkę AA Hydro Mineral, codziennie podaje 1ml Carbo od AA i od jakichś 2 tyg zaczalem podawać codziennie 1ml AA Macro. (dawki zgodne z litrażem akwarium i zaleceniami producenta)

Z lektury różnych artykułów wnioskuję że żółknienie micranthemum jest prawdopodobnie związane niedoborem azotu. Staurogyne, hydrocotyle sp. japan i glossostigma mają strasznie spowolnione tempo wzrostu, praktycznie stoją w miejscu i nie do końca wiem co jest tego przyczyną, a heteranthera czernieje/fioletowieje od spodu co świadczyło by o niedoborach Fosforu.

Z podstawowych badań na parametry wody zrobiłem Ph = ok 7,4 i Kh=7, innych testów niestety nie posiadam

Jeżeli dobrze diagnozuję niedobory, dlaczego podawanie Macro nie przynosi efektów?

Warto zaznaczyć że cały czas pojawiąją się krótkie, zielone,nitkowate glony, śliskie i dość trudne w usunięciu (da się oderwać palcami jeżeli urosną większe lub zeskrobać z kamienia/korzenia)

Myślałem żeby kupić Potas, czytałem ze jego braki sprawiają problemy we wchłanianiu innych pierwiastków przez rośliny, może stąd taki ich stan?
Nie podaję też Micro ( może to jego brak jest główną przyczyną?)

W co jeszcze powinienem się zaopatrzyć aby dać odżyć roślinom?

Nie chciał bym kupować całej linii nawozowej od AA i bawić się w małego chemika w akwarium, dlatego proszę o pomoc forumowiczów i czekam na wszelkie sugestię, pozdrawiam!

PS. Dodał bym zdjęcia ale nie mogę znaleźć opcji dodawania Bag
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 19:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2015 19:48 przez edison.)
Post: #2
RE: Jakieś braki
ro_soch napisał(a):Nie podaję też Micro ( może to jego brak jest główną przyczyną?)

Podejrzewam że główną, tylko nie kupuj classic tylko normalne mikro.

Głównym nawozem który powinieneś stosować to mikro i potas dopiero póżniej Macro Green w 1/3 dawki. Macro Red możesz podać okazjonalnie z 3razy w miesiącu aby krasnale nie wyszły Tongue

Co2 podajesz ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 19:47
Post: #3
RE: Jakieś braki
Co2 podaje tylko w postaci Carbo w płynie.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 19:54
Post: #4
RE: Jakieś braki
Co2 pewnie "w płynie", a to nie to samo. Zgadzam się z Edisonem, zacznij lać mikro i odstaw makro. Jak masz ryby to one dają wystarczającą ilość "makro".

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 19:57
Post: #5
RE: Jakieś braki
W planach mam kupno butli co2, ale na razie brak funduszy więc podaje w płynie. W akwarium mam Crystale i neony simulans. Zrobię tak jak mówicie, postaram się jutro dostać Micro i zobaczę jakie będą efekty. pozdrawiam! Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 21:18
Post: #6
RE: Jakieś braki
A to Ty masz tam krewetki Smile jak są krewetki to ja odsuwam się z doradzaniem z nawożeniem żeby się nie okazało że za jakiś czas padają jak muchy. Przy Crystalach ostrożnie z mikro , ph i kh powinno być mniejsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 21:57
Post: #7
RE: Jakieś braki
Edison, krewetki z resztą są od Ciebie Smile Myslę że PH i KH podnoszą kamienie w akwarium, badałem wczoraj a dzisiaj będę podmieniał wodę. Myslę że CO2 pomoglo by trochę zbić te parametry bo wczoraj sprawdziłem też czy czasem filtry w RO nie siadły, ale woda miała ph = 6,5 i Kh = 2 więc raczej jest w normie.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2015, 22:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2015 22:35 przez edison.)
Post: #8
RE: Jakieś braki
Filtr wstępny i węgiel aktywny zmieniaj przynajmniej raz na pol roku.Nie wiem co jest w kranie ale po Ro powinno być kh0
Co do krewet aż takiej pamięci to ja nie mam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2015, 21:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2015 21:30 przez ro_soch. Powód: Nowe informacje)
Post: #9
RE: Jakieś braki
Zaczałem stosować potas i micro, niestety na początku troche krewetek odpadło, ale kondycja roślin się poprawiła, więc pozwoliłem sobię na wycinkę zniszczonych pędów.

Dzięki wszystkim za pomoc! Smile

PS. jestem ślepy czy jest gdzieś opcja dodania zdjęcia?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2015, 21:34
Post: #10
RE: Jakieś braki
Można przez serwer zewnętrzny lub dodaj załącznik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-04-2015, 21:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2015 22:01 przez ro_soch. Powód: Nowe informacje)
Post: #11
RE: Jakieś braki
no nie wstawie, próbuje na wszystkie sposoby, a nie znalazlem opcji dodania zalacznika, nawet teraz usunac posta nie mogę Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 00:32
Post: #12
RE: Jakieś braki
http://imgup.pl i wklejasz link do "większej miniatury"

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 11:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2015 11:52 przez ro_soch.)
Post: #13
RE: Jakieś braki
więc akwarium wyglądało wczesniej tak:

[Obrazek: 12.jpg]

[Obrazek: 13.jpg]

a teraz wygląda tak Smile Mam nadzieję że wszystko będzie już szło tak jak powinno, musze tylko jeszcze pokonać krasnale i compsopogon Smile

[Obrazek: sam-6747.jpg]

Dzięki za pomoc z uploadem! Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 15:45
Post: #14
RE: Jakieś braki
Krasnale i composogon u mnie zeszły po przedawkowaniu carbo, dobra jest też metoda punktowego podawania carbo właśnie. Wyłączasz filtr na max 5 minut i w ogniska glonów podajesz carbo, potem włączasz filtr, ale dawka carbo nie może przekroczyć 3-krotności zalecanej dawki.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 17:34
Post: #15
RE: Jakieś braki
Ale dlaczego nie może przekroczyć trzykrotnosci dawki???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości