Odpowiedz 
Jakieś braki
03-04-2015, 17:55
Post: #16
RE: Jakieś braki
Bo to jest alkohol, i większa dawka powoduje wejście pierwotniaka i zmętnienie wody.

Estimative Index (EI) i sole są jak socjalizm, czyli "Bohaterskie pokonywanie trudności, nieznanych w żadnym innym ustroju" Biggrin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 18:50
Post: #17
RE: Jakieś braki
@up Co skutkować może zejściem obsady. Dokładnie jest to aldehyd gultarowy. Przekraczając dawkę maksymalną 3-krotnie warto przez pewien czas obserwować ryby i jeśli zauważy się np. łapanie powietrza znad lustra wody powinno się szybko podmienić część wody na świeżą.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 19:27
Post: #18
RE: Jakieś braki
Myslę że zacznę od wyczyszczenia filtra i kupienia węgla aktywowanego, bo narazie go nie stosuje, z tym carbo też myslałem, ale boje się żeby znowu nie wybić crystali Smile Ale myślę że narazie na spokojnie, najpierw muszą odżyć rośliny Smile

maximus, myslę że nie można przekroczyć trzykrotności z tego względu, że carbo w przedawkowaniu jest poprostu toksyczny dla mieszkańców akwarium Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2015, 10:59
Post: #19
RE: Jakieś braki
Kiedyś kiedy jeszcze zdarzały mi się nitki czy krasne w baniaku latem na mój zbiornik 112 litrów 50 ml carbo. Nigdy nie zaobserwowałem negatywnych skutków tego zabiegu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2015, 13:08
Post: #20
RE: Jakieś braki
ja nie polecam przedawkowywania carbo w zbiornikach z pelia, mini pelia i delikatnymi mszakami
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2015, 13:43
Post: #21
RE: Jakieś braki
Carbo szkodzi na wszystkie plechy i wątrobowce, ale bezpośrednio na krasnale jest niezastąpiony, innego pozytywnego zastosowania nie zauważyłem

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2015, 14:05
Post: #22
RE: Jakieś braki
Bardzo łatwo można nim wytępić też wszystkie Vallisnerie, po przedawkowaniu liście blakną i odpadają.

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2015, 22:40
Post: #23
RE: Jakieś braki
Chyba za szybko się uszczęśliwiłem, starsze liście roślin zaczeły blednąć/żółknąć, głownie widać to na heteranthera, micranthemum i dużym heniu.
Aktualnie podaje przy podmianie po jednym naciśnięciu micro, macro, K, hydro mineral + codziennie 2 naciśnięcia carbo.
Młode liście niby rosną ok, ale nie mają takiego rozpędu jak chwile po tym jak kupiłem micro i K.

Ustawiłem od wczoraj mocniejsze oświetlenie, 18W LED.
Jak zwykle wygląda na niedobór N, ale ja nadal nie mam testów :C

[Obrazek: zdj-cie-1.jpg]

[Obrazek: zdj-cie-2.jpg]

[Obrazek: zdj-cie-3.jpg]

Kostka 37l
Male 18l
Ryuboku 54l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2015, 18:19
Post: #24
RE: Jakieś braki
Kupilem żelazo, ale jakoś nie widać poprawy, do tego copostogon ma się w najlepsze. Może sprawa butli załatwiła by sprawę i jest to poprostu niedobór węgla względem silnego oświetlenia? W koncu woda leci z osmozy do tego podmiany robię co tydzień i teoretycznie w tym momencie jest full wypas nawozów.

Kostka 37l
Male 18l
Ryuboku 54l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2015, 18:33
Post: #25
RE: Jakieś braki
A carbo w płynie próbowałeś w końcu?

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2015, 18:46
Post: #26
RE: Jakieś braki
Boje się dac go za dużo ze względu na crystale, dawałem przez zeszly tydzień 2 dawki codziennie, dzisiaj przy podmianie wlalem 4 dawki, poprostu nie wiem na ile mogę sobie pozwolić Smile

Kostka 37l
Male 18l
Ryuboku 54l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2015, 18:51
Post: #27
RE: Jakieś braki
Lejesz bezpośrednio na glony (strzykawką) czy poprostu do wody?

420
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2015, 18:56
Post: #28
RE: Jakieś braki
poprostu do wody, glony są mniejwięcej równomiernie rozmieszczone na każdej częśći akwarium, więc cięzko by było w nie wycelować Smile

A co z marnością roślin? Jakieś pomysły?

Kostka 37l
Male 18l
Ryuboku 54l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2015, 18:57
Post: #29
RE: Jakieś braki
I przede wszystkim za mało 3-4 dawki dziennie przez kilka dni i to tylko bezpośrednio na glony, takie lanie jak teraz nie pomoże

kostka 43L podejście drugie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-05-2015, 22:42
Post: #30
RE: Jakieś braki
w tygodniu postaram sie kupić carbo i podjąć konkretniejsze kroki w walce z glonem, ale jak rozwiązać sprawę marniejących roślin? Bo domyślam się że gdyby mialy lepszą kondycję miały by przynajmniej pzewagę nad glonami.

Kostka 37l
Male 18l
Ryuboku 54l
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości